Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ars moriendi: apel o godne umieranie

(3)
Jak zapewnić człowiekowi godne umieranie? Teolog prof. Hans Küng zgłasza apel do prawników, lekarzy, polityków, Kościołów i mediów na rzecz zmiany myślenia o pomocy nieuleczalnie chorym w godnym umieraniu
 • 2009-03-22 02:19 | aad

  Re: Ars moriendi: apel o godne umieranie

  Jedynie osoby znajdujace sie w sytuacji moga zdecydowac czy odejsc w spokoju, czy tez meczyc sie w imie prawa, prawnicy , co oni moga wiedziec o sytucji takich ludzi skorosami sa mlodzi, stwierdzenie ja rozumiem czlowieka na lozu smierci, jest apsolutna nieprawda, hipokryzja tych ludzi jest nieprawdopodobna, kiedy obserwowalem, jak 22 letnia wyglaszala swoje opinie na temat nie stosowania eutanazji, jako osoba z rakiem apeluje do wszyskich zeby ludziom ktorzy znajduje sie w stanie wegetacji sztucznie podtrzymywanej udostepnic in ich ostatnie zyczeni.
  Kto zna bol ktory czlowiek przechodzi, Pan Religa niebal sie smierci, natomiast bal sie przezywania bolesci, a jak one teroryzuja czlowieka to tylko ten wie kto znajduje sie w tym stanie
  Free authanasia
 • 2009-03-22 07:14 | Bejotka

  Re: Ars moriendi: apel o godne umieranie

  Może wreszcie dotrze do ludzkiej świadomości, że można popełnić zbrodnię przeciwko śmierci, tak samo jak zbrodnię przeciwko życiu. Jeśli tak się stanie, to w wymiarze religijnym będzie to przełom na miarę Reformacji.
 • 2009-03-22 11:29 | Anastazja

  Re: Ars moriendi: apel o godne umieranie

  Właśnie wróciłam od swojej chorej,leżącej od kilku lat, bardzo cierpiącej przyjaciółki.
  Kobieta w wieku 72 lat, bardzo inteligentna,kulturalna, mająca dzieki swojej osobowości wielu przyjaciół. Przez lata kiedy nie mogła już się poruszać,choroba właściwie nie zdiagnozowana, odwiedzaliśmy ją, pomagaliśmy .Ale kiedy upuściła ją pijana ukraińska opiekunka,noga roztrzaskała się w drobny mak. Niestety już się nie zrośnie, o ostra osteoporoza.Pozostał ból, okrutne cierpienie.Pragnie umrzeć, za każdym razem gdy ją odwiedzam. Widzi jak rozpada się małżeństwo jej córki, jak popadają w alkoholizm, bo nie radzą sobie z tym wszystkim. Ojca z Alzheimerem oddali do ZOL, a z matką się szamocą. Ponieważ, nie wytrzymują psychicznie, często maja do matki pretensje jakby im na złość zachorowała, choć z drugiej strony zapewni jej profesjonalna pielęgniarkę do leczenia odleżyn. A ponieważ jest to kobieta myśląca, cierpi nie tylko z powodu załamania psychicznego. Leży, płacze i patrzy w sufit.Myślę, że jakby posłowie odwiedzali takie osoby, może inaczej spojrzeliby na problem.Niestety są oderwani od życia, na świeczniku i myślą, że tak będzie już zawsze.