Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siedem dni w Afryce

(5)
Pierwsza pielgrzymka papieża na Czarny Ląd była sukcesem, ale głównie w oczach wiernych i polityków, którzy go zaprosili
 • 2009-03-24 10:02 | krum.blog.onet.pl

  Re: Siedem dni w Afryce

  Nie wierzę w ani jedno słowo mędrca, starca żyjącego w luksusie, który wypowiada się na tematy, o których czytał lub o których ktoś mu opowiedział. Benedykt nie brzmi wiarygodnie nawet wtedy, gdy nie popełnia gaf.
 • 2009-03-24 11:36 | _Joe

  Re: Szostkiewicz w natarciu na kościół (jak zwykle) - hurrraaaaaaaaa!

  ."..domniemaną chciwość globalnych kapitalistów" - a toś się Pan udał paradnie! Domniemany panie Szostkiewicz.
 • 2009-03-26 11:57 | sławek m.

  Czytam Politykę i Szostkiewicza (zawsze). Nigdy nie zauważyłem, żeby atakował Kościół. O Kościele Szostkiewicz pisze mądrze, ale nie na kolanach, co bardzo nie podoba się klerykałom. Kościół klerykalny, siermieżny, taki typowo polski, przeżył się już na świecie. Nie zauważają tego tylko w Watykanie i Polsce oczywiście. JPII nie żyje a wy nadal na hasło "papież" mylicie JPII i padacie na kolana, realnie i mentalnie. W Meksyku katolicy masowo przechodzą na protestantyzm, który jest chrześcijaństwem dla ludzi. Kościół katolicki, w polskim i watykańskim wydaniu staje się "muzeum Boga". Świat żyje w XXI wieku a kler nadal rzuca ekskomuniką na myślących inaczej. Tylko ludzie tacy jak Szostkiewicz, Kung i im podobni są nadzieją, że Kośció katolicki nie stanie się małą sektą, zapomnianą przez ludzi, z klerem rozpaczliwie trzymającym się majątków i dóbr świata doczesnego.
 • 2009-03-29 06:30 | elsby

  Jeszcze może tylko w Afryce kościól ze

  swoim besserwisserstwem i ideologiczną napastliwością znajdzie jakiś "target". :-)
 • 2009-03-29 12:41 | elsby

  mocno domniemane dobre wychowanie ,chyba z domu tak ...