Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Misja w Afganistanie na ostrym wirażu

(6)
2009-03-24 15:20 | Polityka.pl
 • 2009-03-24 15:20 | Zofia

  Re: Klich - psychiatra i pacyfista / z Platformy /

  Widocznie rozpoznał w nim żołnierza, więc zmienił dowódcę ?
  Minister Klich od dziecka protestował przeciwko wojsku polskiemu , czego dał dowody jako czynny pacyfista ?
  A zdarzenie komentuje Szczygło , autor słynnego powiedzenia o polskich żołnierzach ?
  Ministrowie obecni , to chyba są z łapanki ulicznej ?
 • 2009-03-24 17:45 | Kropkozjad

  Takie są skutki włączenia się Polski w operację militarną, która nie jest związana z obronnością Kraju. Narastający opór tych, którzy są przedmiotem agresji powoduje konieczność eskalacji sił agresora, w tym przypadku sił NATO. Konieczność zwiększania liczebności sił ekspedycyjnych jest już faktem. Jedynie polityczne rozwiązanie może doprowadzić do wycofania stamtąd sił NATO. Bez tego, żołnierzy natowskich, w tym polskich będzie potrzeba coraz więcej i coraz będzie ich ginąć. Już teraz polskich żołnierzy ma być 2000 a wkrótce będzie potrzeba ich 10000. Czas wycofać się z uczestnictwa w tej z góry przegranej wojnie, w której żołnierze nasi nie są w stanie odróżniać cywilów od wojowników. Niedługo będą do naszych żołnierzy strzelać kobiety i dzieci afgańskie a nasi będą ich zabijać, bo inaczej nie da się tej wojny prowadzić. Ilu jeszcze żołnierzy polskich stanie przed polskim sądem za strzelanie do "ludności cywilnej" i do "niebronionych obiektów.
  A niespodziewana i chyba nieuzasadniona zmiana dowódcy przed samym wylotem zmiany, to chyba konsekwencja obsadzania przez postsolidarnościową prawicę przy władzy ważnych stanowisk państwowych. Podczas rządów AWS Ministrem Zdrowia została pani inżynier od budownictwa okrętowego. Więc powtórka z rozrywki!
 • 2009-03-25 02:18 | Bobola

  Pora moze wreszcie zaprzestac eksperymentu z cywilem kierujacym Ministerstwem Obrony. Wojsko jest zawodem i jak kazdy zawod wymaga specyficznego i dlugotrwalego przygotowania oraz pewnego typu umyslowosci. Ponoc kazdy zolnierz ma bulawe marszalkowska w plecaku ale zanim ta bulawe wyciagnie potrzeba wielu lat szkolenia. Pora aby wreszcie dowodzil naszymi silami zbrojnymi marszalek z prawdziwego zdarzenia a nie amator.
 • 2009-03-25 09:09 | zona

  Re: Radzilabym p. z BBN,SZCZYGLE, daleko sie trzymac od wypowiadania takich krytykanckich swoich mysli, bo

  tego pana pamitamy dobrze od ''durnioe'' i kretactwa z Macierewiczem.
 • 2009-03-25 13:36 | Iv zmiana

  no ta decyzja oslabiono nasz kontyngent co najmniej o polowe- nawet mimo zwiekszenia liczby zolnierzy.... gratuluje V zmianie- nowego dowodcy-bedziecie walczyc z glupota zamiast z bojownikami!!! pozdrawiam!