Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Człowiek na linie - Man on wire

(1)
Zasłużony Oscar za najlepszy dokument ubiegłego roku
 • 2009-03-26 14:53 | Kamykiewicz

  Lot balonem

  „Człowiek na linie” jest jak lot balonem nadmuchanym ludzkimi płucami.
  Ten film zapiera dech w piersiach pokazując jak wysoko potrafi wznieść się człowiek.
  Philippe Petit dokonuje podniebnego wyczynu w pojedynkę, jednak nie byłby on możliwy gdyby nie jego przyjaciele. Wzrusza fragment wywiadu z jednym z nich, kiedy ten nie może powstrzymać łez na wspomnienie 7 sierpnia 1974. Wspaniała jest też myśl*, że genialne ludzkie szaleństwo jest jak perpetuum mobile i nie wymaga "marchewki" od sponsora.
  *Nie wyrażona w filmie wprost.