Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

G20 - szczyt wysokiego ryzyka

(7)
Czy najbogatsze państwa świata zademonstrują na konferencji w Londynie solidarność w walce z kryzysem? Czy też skończy się na słowach, tak jak ponad 70 lat temu, także w Londynie, także w obliczu kryzysu?
 • 2009-04-01 00:20 | Wojciech

  Re: rozwiązaniem jest gospodarka narodowa

  Tylko rządy emocjonalnie zaangażowane w rozwój własnego kraju mają szanse wydźwignąć kraj z kryzysu. Spekulanci globalni mają głęboko w nosie problemy ludzi kraju w którym żyją,oni myślą tylko o własnym tyłku i własnym zysku. Po wyeksploatowaniu kraju który ma dobrą koniunkturę, przerzucają kapitały do kraju w którym jest tańsza siła robocza i tak eksploatują kolejny kraj. Dla ich szkodliwej działalności nie ma żadnych granic. Oni nie inwestują w naukę i oświatę, przerzucając te obowiazki na rządy krajów w których oni grasują. O ironio , same Stany wpadły w tą pułapkę, pozbywając się przemysłu który budowały pokolenia emigrantów bardzo ciężka pracą. Fabryki wywieziono jako własność spekulantów, zostawiając magazyny na importowane towary. To jest totalna głupota elit , które na to zezwoliły. Polska jest miniaturką tego problemu, pozbywajac się własności przemysłowej. Jednak dramatyczne problemy nie ominą Polski, ponieważ nie jest interesem nowych włascicieli budować pomyślność Polski, tylko własną. To jest dokładnie to samo co zrobiono ze Stanami. Karierowicze polityczni w Polsce udają , że tego nie widzą. Taka jest rola politycznych nędzników.
 • 2009-04-01 16:05 | Andrzej 1

  Wojtku, pomijajac wszelkie bzdury ktore tu wypisales (w doslownie kazdym zdaniu Twojej wypowiedzi, lacznie z naglowkiem), powiedz co ma gospodarka socjalistyczna (ktora tu nazwales narodowa) do spekulantow?
 • 2009-04-01 16:23 | Otymista

  Pomieszanie z poplątaniem.Z jednej strony rząd ,który emocjami moze wyciagnac kraj z kryzysu a z drugiej potworni spekulanci dybiący na naszą szczęśliwośc.Jak się skończył realny socjalizm (wszystko jedno dlaczego) to jesteśmy w realnym kapitalizmie.Tyle,że bez własnego kapitału i trzeba to przyjąc do wiadomosci.Gospodarkę narodową trzeba budowac od nowa - to bezsporne.Jak budowac ? a tak jak pokazal Balcerowicz.
  Alternatywną drogą jest pogrązenie sie w emocjach poszukujacych przyczyn biedy w karierowiczach ,spekulantach ,głupocie elit itd ,itp.
 • 2009-04-01 19:09 | :))))

  A ja sie pytam gdzie byli rodzice ?!!!!!
 • 2009-04-01 22:14 | Marianna

  Niby dlaczego , to nazywasz "pomieszaniem z poplątaniem" . Stany Zjednoczone dawniej kwitnący kraj prawdziwego kapitalizmu został zatopiony jak Titanic przez spekulantów globalnych realizujących własne cele.
  Zapytaj się na ulicy co jest własnością Amerykanów.... Ich własnocią jest zadłużenie kredytowe. Tak to globalni spekulanci przejęli kontrolę nad całą własnoscią w Ameryce i pogrążyli kraj w kryzysie.
  Czy to nazywasz "poplątaniem z pomieszaniem" , czy jesteś jednym z tych co się załapał do tej elitarnej grupy cynicznych "finansistów" ? Zastanów się co mówisz . Elity finansowe gardzą obywatelami, którzy pozbawieni domu i oszczędności bezradnie rokładają ręce, a media jako przyczynę kryzysu wskazują na nielegalnych emigrantów. Czy widziałeś te wolne media będą w łapkach tych samych spekulantów , co spowodowali kryzys.
 • 2009-04-02 07:29 | lecher

  Re: G20 - szczyt wysokiego ryzyka

  A mnie interesuje, po co w ogóle są rządy państw, jeśli nie potrafią uregulować prawnie zasad działanie banków i finansów swoich państw?
 • 2009-04-02 08:18 | micjur

  Celny strzał ! Na pewno jest "cynicznym finansistą" .Proponuje takze by zajrzec mu do rozporka.