Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siódme okno

(6)
Siódemka ma w naszej cywilizacji konotacje dość szczególne: uchodzi za jedną z liczb magicznych, a na starożytnym Bliskim Wschodzie uważana była wręcz za świętą. Czego możemy się spodziewać po nowych Windowsach 7?
 • 2009-04-01 08:26 | Chmee

  Re: Siódme okno

  Z całym szacunkiem, ale to wszystko pierdoły. Podrasowanie, a nawet kompletna zmiana GUI, nie tworzy przecież nowego systemu operacyjnego. To tak, jakbym pod dowolną dystrybucją Linuxa zmienił Gnome na KDE i twierdził, że to zupełnie inny system operacyjny. Czegoś tu nie rozumiem.
 • 2009-04-01 09:25 | pxl666

  Re: Siódme okno

  taaaaa
  super... ciekawe czy obsluzy 8gb ramu i wielowatkowosc... smieszne sa te zajawki na grafike i GUI... co z PRACĄ systemu??? obsluga ramu w windzie zawsze budzila politowanie i jakos nie wierze ze bedzie lepiej, ale oby...
 • 2009-04-01 16:15 | slackboy

  Re: Siódme okno

  +Windows 7 jest wart 0 zl - skoro konkurencja rozdaje desktopy za darmo to nie widze sensu w placeniu za to cudo od M$
  +oczywiscie bedzie darmowy upgrade z XP na 7 dla kazdego- nikt tak nie dba o klienta jak MS
  + juz sie nie moge doczekac niekorzystania z niego
  +istanieja inne dystrybucje poza UBUNTU
  +sliczne kolorki
 • 2009-04-01 19:45 | chicho

  racja
 • 2009-04-01 21:15 | Gasiu

  Re: Siódme okno

  Autor zapomniał napisać, że MS jakoś bardzo zapatrzył się na KDE 4.x przy tworzeniu tej 7 - i dobrze - bo poprzeczka wysoko ustawiona - tylko ciekawe czy można by potem MS do sądu ciągać za używanie cudzych pomysłów? ;)

  A Pan Mark Shuttleworth faktycznie wyraził nadzieję, że 7 zagości w netbookach i będzie się do tego nadawać, bo obecnie MS rozdaje XP producentom praktycznie za darmo i trudno ich przekonać np. do Ubuntu, a 7 MS raczej będzie sprzedawać, a wtedy wybór linux/windows7 już będzie trudny... (oby z korzyścią dla wolnego oprogramowania!)
 • 2009-04-01 22:55 | ibar

  Re: Siódme okno

  Windows VIsta mi poważny "kęs życia ujadł". Jestem poważnie zniesmaczony brakiem odpowiedzialności społecznej... Nie wierzyłem że taki światowy koncenrn może promowac coś tak niedopracowanego. Dlatego musicie o tym pisać więcej ...