Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

G20: Szczyt powściągliwości

(4)
Wbrew szumnym zapowiedziom w Londynie nie zreformowano kapitalizmu
 • 2009-04-03 01:54 | Wojciech

  Re: Jeżeli nie opanują spekulacji to klapa na całego

  Ci wynajęci faceci przy klawiaturach komputerów którzy klikają i przelewaja z pustego w próżne grając na światowych giełdach, to oni doprowadzają do sztucznej hossy i do sztucznego upadku. Mali gracze wkładając swe oszczędności utrzymują tych cwaniaków, tracąc często to, na co pracowali latami. Giełda , która nie odzwierciedla sytuacji gospodarczej biznesów. Banki które dokonują przelewów zgodnie z istniejącym prawem , które umożliwia tworzenie filli bankowych na wyspach Hula-gula. W takie bagno wprowadził Polskę "okrągły stół" i po kilkunastu latach nie ma w Polsce ani dobrobytu , ani pracy, ani własności. Czy o to walczyła Solidarność ?
 • 2009-04-03 02:09 | hashomer

  Re: G20: Szczyt powściągliwości

  uśmiechy i uściski, dobrze pan to nazwał. kluczowy niestety jest MFW, skrajnie niedemokratyczna instytucja, która pracuje głównie na rzecz usa i doprowadziła już do ruin, klika dużych państw.
 • 2009-04-03 11:24 | _Joe

  Re: G20: Szczyt powściągliwości

  Szczerze mówiąc liczyłem na więcej konkretów, jak np.: natychmiastowa likwidacja wszelkich "instrumentów finansowych" jako niemających nic wspólnego z ekonomią, będących przedłużeniem hazardowego kasyna, szczególnie opcji, przez które upadają firmy, kontraktów, windujących spekulacyjnie światowe ceny ropy oraz tysięcy innych towarów, w tym żywności. Powinno nastąpić szybkie usztywnienie kursów walut, dla uniemożliwienia dokonywania wrogich ataków na inne kraje sztucznymi wahaniami kursów, jak obecnie w Polsce. Oczekiwałem również deklaracji o rychłym przyjęciu nowej, globalnej waluty i usunięciu z międzynarodowych rozliczeń bezwartościowego dolara.

  Zadeklarowano ogromne pieniądze dla MFW, większość krajów pewnie wysupła swój udział, a skąd wezmą pieniądze USA? Wydrukują? Czy Chińczycy kupią kolejne obligacje amerykańskie, oprocentowane ujemnie, wpłacając swoje pieniądze do, jak piszą ekonomiści, gigantycznej piramidy Madoffa? Dług amerykański wobec Chin wynosi ponoć ~1600USD na głowę każdego Chińczyka. Przy obecnych cenach nieruchomości w USA, Chińczycy mogliby pewnie wykupić całe Stany i zostałoby im jeszcze sporo zielonej makulatury w kieszeniach. Jeśli wkurzeni (albo wyrachowani) Chińczycy zaczną wykup USA, co to może oznaczać dla świata?

  Przy okazji, kiedy głosowanie ustawy PSL sprawie złodziejskich opcji?
 • 2009-04-03 15:26 | POLONIA-SAWA

  Re: G20: Szczyt ? czy Dno?

  Ponoc jak Merkel i Sargozy przyjechali na szczyt to wszystkie papiery byly juz przygotowane
  do podpisania /Merkel bez meza ,Sargosy bez zony/.
  Prosze jeszcze dokladniej opracowac ten komentarz /wskazowki -kraje nazywane
  oazami podatkowymi sa tez krajami o ogromnej ilosci firm spekulacyjnych ;one
  robily spekulacje naftowe ,spekulacje produktow rolnych , spekulacje na gieldach za pozyczone pieniadze itp. itd./
  a ile $ maja chinczycy ,dlaczego byli tam ci z Brazyli ,Argentyna,ba Holendrzy itp.
  Bush wystepowal tyle razy tak "zdecydowanie" jak Pan mowi ,ze Obama moze ? niewiele .
  "entuzjasci" Busha ,i wielkich wystapien ,nauczcie sie czytac pomiedzy wierszami!
  Te cuda o ktorych Pan pisze, zdarzaja sie tylko w Polsce ,polegaja one na tym ,ze
  najpierw 85% Polakow cholernie ciezko pracuje ,albo walczy ,a potem ci u gory
  w Polsce robia z tego "Ich wlasne cuda"?
  Teraz juz sie nie da ,Internet? /ha! ha!/
  Salute