Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie ma tego złego…

(15)
…co by na dobre nie wyszło. Populizm i kryzys też mają swoje zalety. Najlepszym dowodem jest los nowelizacji ustawy o finansowaniu partii
 • 2009-04-03 20:06 | Anastazja

  Re: Nie ma tego złego…

  A mnie się wydaje,że Premier zauważył, że pieniądze przeznaczone na finansowanie partii
  politycznych są za duże. To po prostu rozpasanie, za publiczne pieniądze. Zawsze ilekroć mówi się o ograniczeniu wydawania publicznych pieniędzy, podaje się argument że to w skali budżetu to niewiele.Jak się zsumuje to niewiele to się robi wiele. Jest jeszcze poczucie przyzwoitości. Jest wiele miejsc, gdzie każdy grosz się liczy, a politycy wydają krocie na bzdurne spoty czy bilbordy.
 • 2009-04-03 20:07 | Optymista

  Re: Nie ma tego złego…

  Tusk traktuje współrodaków jak bandę idiotów....i chyba ma rację.
 • 2009-04-03 22:51 | pxl666

  Re: Nie ma tego złego…

  ehm

  ja chetnie wezme te 20 mln...skoro to malo...
 • 2009-04-04 07:55 | POLONIA-SAWA

  Re: Nie ma tego złego?

  Nie ma zlego ,co by na dobre nie wyszlo ,to takie polskie haslo narodowe !
  Najpierw zawsze narobia dziadostwa ,a potem pocieszaja sie sami ,
  ze to ...kiedys... wyjdzie im na dobre .
  Chyba przyslowia ludowe sa ostatnio modne wsrod polskiej inteligencji ?
  Nalezaloby sie wiec mocno zastanowic nad przyslowiem ;
  ........Miedzy Bogiem ,..........., a prawda !......
  Salute
 • 2009-04-04 13:23 | Hindenburger

  Nazwy największych partii i ich liderów odmieniane są w mediach przez wszystkie przypadki. Na pierwszych, drugich, piątych i dziesiątych stronach wszystkich gazet - polityka, w każdych wiadomościach tv - polityka, w kanałach informacyjnych niemal wyłącznie - polityka. Gdyby jakimś cudem, o jakimkolwiek produkcie, telefonie komórkowym, proszku do prania czy jogurcie mówiono w mediach tyle co o partiach politycznych, menedżerowi tego produktu nie przyszło by do głowy wydać choćby jedną złotówkę na dodatkową reklamę.
  Tymczasem PiS lekką ręką trwoni grube miliony z kieszeni podatników na bombastyczne (choć merytorycznie żałośnie puste) kampanie medialne, nawet nie związane z jakąkolwiek kampanią wyborczą.
  Jeśli więc jest ktoś, kto nie wie, co robić z pieniędzmi, to rzeczą wielce słuszną jest mu ich do rąk nie dawać.
 • 2009-04-05 14:30 | przytomny

  Jaaasne, jak się tak jak ty całe życie zbija bąki przed witryną to takie 20 mln na piwo jest jak znalazł.
 • 2009-04-05 14:37 | przytomny

  Przede wszystkim to "lud roboczy" głosujący w 2007 był niedojdowaty irozlazły skutkiem czego PO nie ma aż takiej przewagi, żebyniemusieć wchodzic w koalcjerządowe z populistycznym PSL-em. To IDIOCI przyurniewybrali w 2005 prezia-psja przez którego, żadna sensowa ustawa nie przejdzie aktóry zaparł sięwetować wszytko jak leci . Obecna obstrukcja to nie wina itelgentów w rządzie tylko wyborców wsród których dominują niestety ćwiećinteligenci
 • 2009-04-05 17:09 | Józef Gazda

  A pan Żakowski pewnie znów błądzi, jak się za jakiś czas okaże

  Nie tak dawna , bo sprzed tygodnia nagonka p. Żakowskiego jak i innych jemu podobnych na IPN za książkę Zyzaka okazała się ze strony p. redaktora kompletną głupotą (ani nie firmował IPN, ani pracownik naukowy IPN, ani wydawnictwo IPN a do tego są świadkowie zdarzeń tam opisanych), tak podejrzewam też teraz się stanie.
  Tak przy okazji, ciekawe dlaczego tak ostro reaguje p. Redaktor na IPN.
 • 2009-04-05 20:55 | boena

  Nie redaktor, a pan błądzi, panie Józefie Gazdo. Istnieje ścisły związek pomiędzy IPN i przedmiotowym paszkwilem. Historyk Andrzej Nowak- promotor Pawła Zyzaka współpracuje z w/w Instytutem od wielu lat. Jest on jednocześnie redaktorem naczelnym wydawnictwa Arcana spółka z o.o w Krakowie, które wydało antybiografię Wałęsy. Wiele wskazuje, że twórcą jest rzeczony promotor, a pan Zyzak to tylko słup. Nie wypociłby niedawny absolwent aż 700 stron. Układ pracy, styl, wnioski świadczą o dużym doświadczeniu autora na niwie pisarskiej. Bardzo płodnym autorem jest profesor A. Nowak, wystarczy wpisać w Google jego dane, żeby sprawdzić jego dorobek, zresztą opublikowany w kierowanym wydawnictwie.
 • 2009-04-05 21:25 | Truda

  Raczej spłenia to co obiecał.
  Obiecał obciąć dotacje i słowa dotrzymał chociaż najwięcej obciął swojej partii
 • 2009-04-05 21:33 | Józef Gazda

  A toś P. boena zorientowany w faktach, iż p. Zyzak skopiował? odpisał? pracę p. Andrzeja Nowaka? Toż to jest sprawa do sądu a Pan milczysz. Natomiast nadal powiązanie p. Zyzaka z IPN jest z Pana strony bardzo naciągane ale za to odpowiadające lini naszego p. redaktora o IPN. Ciekawe, dlaczego ten IPN tak boli wielu naszych światłych publicystów
 • 2009-04-06 12:27 | jerzy

  A toś pan się zapędził Józefie Gazdo. Temat artykułu dot. czegoś innego ale pan wracasz jak pijany do płotu, do tego co na wątrobie leży. To IPN niszczy pańska wątrobę.
  A jego rola jest doniosła właśnie potwierdził że gen Sikorski nadal nie żyje.
 • 2009-04-06 17:35 | Józef Gazda

  Eee Panie jerzy, z wątrobą u mnie jak na razie dobrze, pić nie piję bo Wielki Post a komentarz dotyczy p.Redaktora i jego podejścia do tematu który sobie wybiera.
  A przy okazji, mam wrażenie że IPN niszczy nie moją wątrobę ale wyobrażenie o sobie wielu ludzi z tzw. szpalt czy redaktorów którym prawda z przeszłości nie zawsze odpowiada.
  Pozdrawiam, "zapędzając się" akurat w tych pozdrowianiach
 • 2009-04-06 20:47 | jousselin

  Re: Nie ma tego złego…

  Drogi Panie Redaktorze, pisze do pana szybko i w wielkim zdenerwowaniu. Slucham slow prezesa i szlag mnie trafia nie tyle na jego bezczelnosc i prymitywna hucpe, na cynizm, do ktorego zdolni sa ludzie inteligentni, bo problem w tym, ze Kaczynscy kretynami nie sa... Czy w Polsce juz nie ma dziennikarzy zdolnych do inteligentnego komentowania rzeczywistosci?! Czy nie znaja jezykow, nie czytaja prasy zagranicznej?! O Polsce milosciwie nie mowi sie nic, o obu Kaczynskich zas, jesli juz, to z obawa , litosciwa ironia, albo z oburzeniem. Juz kiedys o tym pisalam, komentujac jeden z Panskich artykulow. Rzad Tuska rzadzi popelniajac bledy, do ktorych czasem sie przyznaje, wiele z nich koryguje. To wszystko jakos trzyma sie kupy!! Nie wstydze sie za moj Kraj, ale zaciskam piesci na widok mojego prowincjonalnego prezydenta, zadajacego, pozal sie Boze, szyku w Strasburgu! Jakkolwiek rzeczy sie mialy w sprawie Sikorskiego, konferencja prezydencka uraga wszelkim normom europejskim i w formie, i w tresci. Nalezaloby, nawiasem mowiac, przypomniec tym wojujacym katolikom, ze jest Wielki Post i Wielki Tydzien, do jasnej cholery! Z serdecznoscia. Bozena Jagoda-Jousselin
 • 2009-04-07 09:31 | Zibi

  KOMPROMITACJA
  Panie Zachowski lepiej by bylo zeby pan sie nie wypowiadal POLSKA by na tym zyskala........