Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SKOK się nie udał?

(5)
Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo - Kredytowe (SKOK) poniosły kolejną w ostatnim czasie porażkę. Usiłują jednak przekuć ją w sukces
 • 2009-04-06 18:18 | bankier

  Re: SKOK się nie udał?

  SKOKi pozostają od wielu lat ulubionym tematem pani Bianki Mikołajewskiej. Oczywiście nie każdemu może się podobać istnienie praktycznie bezpłatnej możliwości założenia dobrze oprocentowanego konta oszczędnościowego, udostępnianej właśnie przez SKOKi. Zarzuty wysuwane w artykule wyglądają śmiesznie w zestawieniu z polityką banków, która ostatnio przypadkiem wyszła na jaw za sprawą globalnego kryzysu. A może autorka z równym zaangażowaniem poświęci się dzialalności banków, omówi opcje walutowe, spread walutowy, przygotowanie merytoryczne pracowników i tzw. doradców finansowych, zasady przydzielania kredytów hipotecznych, składy rad nadzorczych itd? NIestety obawiam się że taki artykuł nie wpisałby się w linię programową tygodnika...
 • 2009-04-06 22:11 | kszksz

  a gdzie pracuje córka Prezydenta Kaczyńskiego?

  gdzie politycy PiSu i byłego AWSu lokowali piniądze? dlaczego nie lubią gdy nazywa się ich lobbystami SKOKu?
 • 2009-04-07 14:33 | zorro

  No to moze ja skomentuje.

  Opcje walutowe - ulubiony temat Pawlaka (ciekawe ile w nie wtopil). Widzialy galy co podpisywaly a niech teraz nie placza. Jezeli ktos ma podpisana umowe nie zawierajaca kilku akapitow o ryzykach zwiazanych z opcjami to niech skarzy bank, ale zaloze sie ze wszystkie umowy takie akapity posiadaja wiec tlumaczenie ze mily doradca nie poinformowal tylko ujawnia infantylizm skarzacego.

  Spread walutowy sie nikomu nie podoba - no ale przeciez PiS wiedzial lepiej ze Euro nie nalezy wprowadzac - po wprowadzeniu Euro problem by zniknal a przeciez nie o to chodzi.

  Co do przygotowania doradcow (czyli sprzedawcow) to jakie jest kazdy widzi - zasada ze nie inwestujemy w to czego nie rozumiemy spowodowala ze Warren Buffet nie zarobil kokosow na bance internetowej bo nie rozumial dlaczego Webvan ma byc drozszy od Boeinga to urchonilo go w momencie pekniecia banki przed stratami bliskimi 100%. No ale Kowalski tej zasady nie stosuje i potem sie dziwi.

  Zasady przydzielania kredytow - po kilku latach szalenstwa gdy aby dostac kredyt wystarczylo oddychac i wykazac jakis puls sytuacja sie powoli normalizuje i nie bedzie przez pewien czas kredytow na 120% wartosci nieruchomosci.
 • 2009-04-08 10:44 | aaa

  Re: SKOK na SKOK

  Może ktoś się wreszcie zainteresuje tym co dzieje się w SKOK im. M.Kopernika - jak Kasa Krajowa zarzyna świetnie prosperującą instytucję... Wysłali gości ze SKOK-u Stefczyka by zniszczyli SKOK Kopernika, tylko dlatego że jest zbyt dobry. A wszystko to poza wszelkim prawem. Proszę pamiętać że mimo to, że SKOK -i podlegają Kasie Krajowej, każdy posiada swoją oddzielną politykę firmy. Nie należy wrzucać ich do jednego worka tylko dlatego, że mają taki nadzór. SKOK - SKOK-owi nie równy ! Cieszę się że w powyższym artykule nie mówi sie tyle o samych SKOK-ach co o władzach KK.
 • 2009-04-24 11:53 | 2Bornot2B

  KRAJOWA SKOK - instytucja przestępcza

  Kasa Krajowa pod wodzą Pana Biereckiego robi wszystko, by jej władze oraz spółki zależne mogły zarabiać krocie dzięki pracy ludzi w szeregowych SKOKach oraz pieniądzom członków SKOK. Nie cofają się przed łamaniem prawa, czego wybitnym przykładem jest sytuacja w SKOK im. M. Kopernika w Ornontowicach. KK próbuje zniszczyć jedną z najlepiej rozwijających się instytucji finansowych tylko dlatego, że jej zarząd opowiedział się za ukróceniem władzy absolutnej Pana Biereckiego i jego kolegów.
  www.wolnykopernik.pl/
  www.polityka.pl/skok-sie-nie-udal/Text01,1826,286698,18/