Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Razy pod Raszynem

(1)
2009-04-08 11:03 | zoil
Razy się należą, i to porządne panu /o ile się nie mylę/ profesorowi Jerzemu Besali. To że się jest specjalistą od okresu staropolskiego nie upoważnia do pisania bzdur o czasach późniejszych!!!!
Otóż w "Razach pod Raszynem" nr 15 z 11.04.09 s.87 czytamy, iż w wyniku ofensywy Poniatowskiego "powrócił do kraju Lwów i Kraków". Wystarczy zajrzeć do atlasu szkolnego dla szkół podstawowych - tak przynajmniej było za moich czasów, nie wiem jak za czasów kiedy chodził do szkoły pan Besala, aby stwierdzić że Lwów był zajęty bardzo krótko przez wojska polskie, a po zawarciu pokoju pozostał nadal w granicach Galicji i Lodomerii!!! Szkoda wciągać dobry tygodnik w odmęty powszechnego niedouctwa i bylejakości!!
I Homer czasem zaśnie, ale ten deklamował swoje teksty, te napisane wypada sprawdzić przed oddaniem do druku - bo wstyd!!!
Życzliwy!!