Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Redaktor w resorcie

(8)
Krzysztof Kozłowski o przejmowaniu władzy nad służbami PRL, o archiwach SB, Bolku i zagrożeniach dla bezpieczeństwa w pierwszym okresie III RP.
 • 2009-04-09 00:02 | Adalbert

  Re: Sympatyczny pan, ale inni byli mniej sympatyczni

  To co zostało po latach z tego bałaganu transformacji ustrojowej, to przeświadczenie , że Polska nie miała szczęścia do ludzi wielkiego formatu i została rozkradziona jak kraj trzeciego świata. Miejmy nadzieję, że ludzie młodzi upomną się o Polskę , jej suwerenność i niezbywalne prawo do samostanowienia o sobie. Jak długo trzeba będzie na to czekać ?
  ... póki my żyjemy.
 • 2009-04-09 11:38 | Kalina16

  Po latach "tego bałaganu", prosze pana, zostala wolna Polska, ktora calkiem nieźle sobie radzi gospodarczo i na forum miedzynarodowym, choc mogloby byc oczywiście lepiej. Czasem trudno mi uwierzyc, ze to ta sama Polska, w ktorej spedzilam cale moje dlugie zycie w nedzy i upokorzeniu, odcieta od swiata i udzialu w kulturze swiatowej. A "mlodzi ludzie", ktorzy nic nie widzieli, niczego nie przeszli i ogolnie nie maja o niczym pojecia, juz sie "upominaja" plotac bzdury i rzucajac kalumnie na ludzi, ktorych nie znaja i nigdy nie poznaja, bo do tego trzeba miec wiedze, doswiadczenie i wyobraźnie historyczną.
 • 2009-04-09 13:52 | Adalbert

  Re: @ Kalina 16

  @Kalina 16 , jeżeli stać nas na "wyobraźnię historyczną" , to minimum przyzwoitości nakazuje nam posiadać wyobraźnię ortograficzną. Jeżeli wypowiadamy sie o sprawach Polski , to wypada zainstalować we własnym komputerze czcionkę polską. Wyjątek stanowi posługiwanie się komputerem służbowym i pisanie "słuzbowych" listów do redakcji.
 • 2009-04-09 17:00 | jerry1

  "Miejmy nadzieję, że ludzie młodzi upomną się o Polskę , jej suwerenność i niezbywalne prawo do samostanowienia o sobie..."

  Czyzby (sadzac po tonie i dosyc typowej frazeologii...) to przeciwnik Unii Europejskiej pojawil sie na forum?

  P.S. Przepraszam wielce Sz.P. Adalberta, iz polskich liter nie posiadam ale pisze wlasnie z komputera znajdujacego sie w bibliotece (po drugiej stronie Atlantyku) i nie moge dokonywac zmian w systemie...
 • 2009-04-09 23:48 | momo

  Kalino 16 , mitygując Adalberta , sama robisz "wtopę " pisząc o latach " nędzy i upokorzenia " ??? No , głupia , ewidentna przesada . PRL była krajem niesuwerennym , bez biedy i upokorzenia . Upokorzony , może czuć się chłop z PGR zostawiony 19 lat temu na lodzie . Może się czuć robotnik ze stoczni , czy ZNTK Łapy . Po 30 latach pracy 507 zł . zasiłku ! Nie kituj więc !.......i miej tę "wyobrażnię historyczną " której chcesz od Adalberta . A czy przypadkiem nie jeseś tak "wyzwolona " z " "nędzy " PRL jak Czuma w USA , bo coś czcionka u Ciebie nie Polska ??? Czyżby kolejny emigrant - nieudacznik styropianowy , pouczał nas zza Wielkiej Wody ???. Od czego zaś chce nas wyzwalać Adalbert - to jeszcze większa tajemnica . Młody gość , z zaciągu PiS . Niczego, poza pierdołami " ku pokrzepieniu serc " nie czytał . Adalbert , w jakim Ty świecie żyjesz ? Jakie samostanowienie w globalnej wiosce ??? Jacy młodzi ludzie ??? Ci zap..... w globalnych koncernach ??? A może będziesz palił jeszcze raz W-wę ??? I ze 200 tys. ludzi do piachu ? ?? Zapomnij chłopie . Samostanowić o sobie to może USA . Ewent. Chiny . Za jakiś czas i tak wszystko będzie chińskie . Wystarczy trochę poczekać ! Jak mówił Mao , " nie ma miejsca , dla dwu tygrysów na jednej górze " . I USA to wie . Dlatego Obama szuka zbliżenia z UE i Rosją . Więc wyrzuć swoje banialuki o suwerenności do smieci . Chyba , że chodzi o suwerenność idealną . Niebyt buddyjski . Ale przecież bracia wraz ze zwolennikami są katolikami , a w niebie katolickim nie będziecie suwerenni . Więc nawet uderzając / w oddziałach PiS / na Rosję czy Chiny i ginąc / głupio i po naszemu / tej suwerenności nie uzyskacie . Amen .
 • 2009-04-10 00:23 | momo

  Jeszcze do Kaliny 16 . Co do uczestnictwa w kulturze , to właśnie w Polsce obserwujemy rozkwit kultury wysokiej . Widać to szczeg. w TVP , i stacjach prywatnych .Chamskie , komusze teatry tv. , sa zastępowane przez tańce z gwiazdami na lodzie i bez lodu . Są też wysoce kulturalne teleturnieje . Szczeg. te prowadzone przez niejakiego Kamela / lub może Camella - bo mógł zmienić znowu nazwisko / . Dają one nam , wyzwolonym ogromną satysfakcję . Bo jak widzimy , są ludzie jeszcze głupsi od nas . I to krzepi ! A filmy w tzw. głównym czasie ..... same z USA . Albo się mordują , albo jakaś dziewczynka zostaje uzdrowiona z raka ! Piękne takie . Nie jakiś tam moralny niepokój , jak za komuny . Są też telenowele . Też piękne . Może nie takie jak wasze / Bold and beautiful / , ale zawsze . I jeszcze wiecznie się kłócą styropiany o IPN ! To też ciekawe . Lubi to nagłaśniać TVN 24 . Fajnie jest . A jak jakiś zbok chce jakiejś telewizji jak za komuny / chodzi o te filmy na których się myśli /, to zawsze przecież może sobie nastawić budzik na 23,55 i te "misję " oglądać . Więc fajnie jest . Ja , to słyszałem , że komuna to was octem karmiła , a Ruscy i ubeki to na ludzi na ulicach polowali . Ale teraz tak nie ma . Jak kto chce to może zginąc za kasę w Afganistanie . Fajnie jest . Dostaliśmy też od was 4 Herculesy . Mówią , że stare , że maja po 40 lat ! Ale my wolimy stare z USA , niż nowe ruskie . Fajnie jest. pzdr.
 • 2009-04-10 02:38 | adalbert

  @jerry . To nie Unia Europejska jest powodem mojego zmartwienia i tej "frazeologii" której używam, ale miejsce Polski w Unii. Niemcy mają zapis konstytucyjny strzegący proporcji między udziałem obcego kapitalu na terenie państwa niemieckiego. Czy Polska nie może walczyć o takim same proporcje ? Właściciele banków przejmują po pewnym czasie cały majątek pod własną kontrolę, posługując się banalnym narzędziem jakim jest polityka kredytowa.
  Jerry pisze ze Stanów, z kraju gdzie wszystko co istnieje jest własnością banku lub jest zadłużopne w banku. Jeżeli polityka i emocje bankierów są zgodne z intreresem narodu
  to wszystko jest w porządku. Dramat zaczyna się w momencie kiedy oni się alienują i mają własne sympatie i globalne interesy , a wtedy kraj rozkładany jest na łopatki w tempie zastraszającym. Czy to tak trudno zrozumieć ?
 • 2009-04-11 09:32 | logika

  Re: Redaktor w resorcie

  Kalina... nikt nie zyl w w dawnej Polsce w nedzy, nikt, ani nawet w biedzie! Jezeli ty mowiswz o upokorzeniu, ze cie do kultury zagranicznej nie dopuscili, to swiadczy tylko o tym, ze nie za bardzo bys umiala docenic taki "dopust" (hihi) bo powinnas wiedziec, ze w Polsce za czasow PRL kultura byla na wysokim poziomie! Tak, wielka kulture mielismy za PRL:u, porownujac z tym co mamy teraz. Kalina, piszesz, ze cale swoje dlugie zycie spedzilas w dawnej Polsce w nedzy i upokorzeniu, to ja jednego nie rozumiem: jak to mozliwe, ze teraz ci lepiej? Sprawa jest prosta, jesli cale swoje zycie spedzilas w nedzy, to i dalej pedzisz swoje zycie w nedzy, bo Polska kapitalistyczna nie wyciagnela ciebie z wieloletniej nedzy twojego dlugiego zycia.