Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strażnicy ostatniego bastionu

(3)
Mołdawia: zamiast pokojowego przewrotu, demonstracja zamieniła się w uliczną burdę.
 • 2009-04-09 00:34 | ari

  Re: Strażnicy ostatniego bastionu

  Gospodarka jest tam liberalna wiec o jakim bastionie mowa.
 • 2009-04-10 08:59 | vdm

  Re: Strażnicy ostatniego bastionu

  Szanowny gospodarz nie patrzy na Moldowe obiektywnie. Charakterystyka Moldowy jako bastion komunizmu jest wielka przesada. W rzeczywistosci tak zwany wolny swiat i poprzedni Soviet blok nie roznili sie. Na poczatku lat 1980 ych w Wilkiej Brytani 80% miejsc pracy znajdowalo sie pod kontrola rzadu. W Polsce prawdopodobnie 90%. Roznica bylo ze tylko kafejki i zaklady fryzjerskie w Brytani byly w prywatnych rekach. Ze strony politycznej w Brytani istnieje monopol trzech parti i tak samo bylo w Polsce. PZPR rzadzila w sojuszu ze stronnictwem ludowym i socjal demokracja. W innych krajach Europy zachodniej sutuacja byla podobna jak w Brytani. Teraz komunistyczne interwencje w zachodnich ekonomiach przypominaja wczesne lata revolucji bolshevickiej.
  Dobrobyt na zachodzie pochodzi ze zlodziejstwa. Przez stulecia bezkarnie okradali kolonie, budowali swoje ekonomie na zlodziejstwie a nas nas bombardowali propaganda o demokracji, prawach czlowieka i wolnym rynku. Nie cytujmy rowniez dochodu narodowego bez kosztow jego produkcji. Na pewno dlug kraju na glowe mieszkanca w Moldova jest jednym z najnizszych w Europie. W porownaniu przecietny amerykanin jest winny $367 000!
  Nie ma wiec sensu nikogo nazywac bastionem komunizmu w zlym swietle. Kazdy system jest odpowiedni jezeli zapewnia podstawowe wymogi spoleczenstwa.
 • 2009-04-15 12:09 | looop23

  Pan Woronin i jego rodzina są właścicielami wszelkich przedsiębiorstw, zakładów i sklepów na terenie Mołdawii. To prawdziwi monopoliści!!! A teoria komunistyczna jedynie nadaje tło ideologiczne. I jeszcze jedno. PZPR owszem rządziła wraz z SL i SD a nawet z PSL ale to były partie fasadowe, zdominowane przez zwolenników komunizmu. Ta "wielopartyjność" miała jedynie sprawiać dobre wrażenie w oczach społeczeństwa i legalizować "demokratyczny" charakter rządów.