Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siedem kar głównych

(4)
Jak wszędzie - także w polityce - za winę należy się kara. Ale w polityce nic nie jest takie samo jak wszędzie. Wina i kara tracą tu swoje potoczne znaczenie, są umowne, stają się częścią gry.
 • 2009-04-12 09:29 | vdm

  Re: Siedem kar głównych

  Jest potrzebny system bezposrednich wyborow. Obecny system wyborczy jest taki sam jaki byl w PRL. Towarzysze wchodzili do Sejmu z listy. Teraz jest tak samo. Obywatele nikogo nie wybieraja.
  W obecnym systemie nie ma odpowiedzialnosci publicznej i rozliczenia. Poslowie nikogo nie reprezentuja poza szefem swojej parti. To nie jest demokracja. To sprzyja korupcji. Rowniez, skonczyc z fundowaniem partii z pieniedzy publicznych.
 • 2009-04-13 09:20 | George

  Re: Siedem kar głównych

  Mamy trzy, i tylko trzy, grupy, na które można podzielić ludzi. 1. Ludzie głupi 2. Ludzie mądrzy i dobrzy 3. Ludzie mądrzy i źli. 100% polityków pochodzi z grupy trzeciej. Czy to była wspólnota pierwotna, czy Grecy lub Rzymianie, czy Sredniowiecze czy lata współczesne. Obojętny kontynent, obojętny fragment XX czy nawet XXI wieku. Możemy się co najwyżej "poskarżyć babci"...
 • 2009-04-13 12:03 | micjur

  Z tą mądrością politykow zupełnie sie nie zgadzam.George myli spryt z mądrością.Mądrośc jest silnie związana z altruizmem,spryt jest całkowicie egotyczny."Wybitnym" politykiem (przynajmniej u nas) może byc wyłącznie egoista całkowicie przekonany o swojej misji
  (przypadki medyczne) i wyprany z uczuc altruistycznych (ale oczywiscie uwielbia zwierzeta - zwłaszcza na pokaz).Mniej szkodliwi są cynicy.Proszę o fachową analizę psychiatryczną
  naszej tzw "klasy politycznej".
 • 2009-04-14 01:33 | Adalbert

  Re: ..ich mądrością jest przekonanie o bezkarności

  Jeżeli polityk zaczyna w ROP, potem przechodzi przez AWS, PiS , a kończy na Platformie, to media kreują go na męża opatrznościowego i inteligentnego przywódcę. To korporacyjne media nie zdają egzaminu w tym świecie medialnej wszechwładzy. Politycy , a raczej politykierzy, oglądają się na ekranie telewizora i nabierają wody "sodowej" , ale dopiero zderzenie z górą lodową kolejnych wyborów ich zatapia. Niektórzy są niezatapialni. Ten system funkcjonowania demokracji, który obecnie istnieje jest jak góra która rodzi kolejne myszy. Te sprytne myszki są wasalne aż do obrzydzenia. Wyborcy są im potrzebni, tak jak kibice potrzebni są piłkarzom zawodowym.