Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wspólnota katakumbowa

(6)
Obecność Kościoła katolickiego w polskim życiu publicznym jest specyficzna: długie okresy milczenia są przerywane gwałtownymi przypływami aktywności hierarchów. Brakuje stałego dyskursu, poczucia istnienia autorytetu, a nie tylko strażnika ustaw.
 • 2009-04-12 17:08 | kalina

  Re: Wspólnota katakumbowa

  Ma Pan Redaktor racje generalnie w ocenie sytuacji. Tyle ze, jak zwykle, sam
  nie moze wyzwolic sie spod uroku niezyjacego od lat papieza Wojtyly i
  przypisuje mu wysilki w celu racjonalizacji doktryny koscielnej przez
  zapraszanie do Castel Gandolfo "czolowych intelektualistow". Panie Redaktorze,
  panska rezerwę wobec obecnego papieza mozna zrozumieć, prosze jednak nie
  ustawiac go w szrankach z bylym papieżem, ktory w dziedzinie nadania
  Kosciolowi intelektualnej formy po prostu nie ma szans z Benedyktem XVI.
  Obecny papiez zaprasza do Castel Gandolfo nie "czolowych intelektualistow",
  ale poddaje temat seminarium, a nastepnie zaprasza gosci, ktorzy maja coś do
  powiedzenia na ten temat. I to wyznawców róznych religii. A potem dyskusje i
  wnioski sa wydawane drukiem. Pozdrawiam.
 • 2009-04-12 21:00 | mariaeugenia

  Mam dla Pana Redaktora zagadke:ktory z polskich dostojnikow koscielnych pisal:"Adolf Hitler ma racje itd,itd...bo Zydzi to cialo obce w Europie" Lacze pozdrowienia-Maria
 • 2009-04-13 09:22 | vdm

  Re: Wspólnota katakumbowa

  Nie ma zadnych dowodow ze Jezus Chrystus istnial. Nie znaleziona zwlok ani zadnych pozostalosci, nie bylo exhumacji, DNA. Istnienie Chrystusa to sa plotki. Na podstawie plotek stworzone fantastyczna teorie chrzescijanstwa i stalo sie to dopiero w roku 250. Co sie wiec dzialo z chrzesijanstwem w ciagu tych pierwszych 250 lat? Chrzescijanstwo jest skandalicznym oszustwem a celem jest dominacja i pasozytnictwo. Tylko dzieki barbarzynskiemu okrucienstwu chrzescijanstwo przetrwalo do tej pory.

  Z drugiej strony wiemy ze dinozaury instnialy 65 millionow lat temu. Znaleziono kosci, zrobiono reconstrukcje tych wspanialych mamalow i jest to wiedza niepodwazalna. Ja wierze w dinozaury.
 • 2009-04-13 18:26 | Waldemar

  Mam gdzieś kościelny dyskurs

  Mam głęboko gdzieś, czy w kościele polskim jest dyskurs czy nie. Żądam jedynie (aż) rozdziału państwa i kościołów. Jeżeli ktoś chce sobie pielęgnować zabobony to jego sprawa, ale niech to czyni na własny użytek i za własne pieniędze.
 • 2009-04-14 12:54 | norymberga

  Re: Wspólnota katakumbowa

  Panie Adamie, czy spaceruje Pan po forach i wątkach poświęconych aktualnym informacjom z KK w tle? Np. ostatnia sprawa poznańskiego gimnazjum - ileż emocji! W opiniach internautów uderza skala nienawiści do tego, co reprezentuje sobą polskie wydanie powszechnego w zamyśle KK. To już wolę uprzejmą obojętność znaną mi z niemieckiego podwórka. Dzieje się dokładnie to, o czym pisywał już Boy-Zeleński - im więcej tu celebry, wywyższania się, nauczania ex cathaedra, ignorowania wyzwań współczesności, traktowania wiernych jak ciemnej masy - tym więcej w społeczeństwie podskórnego sprzeciwu, tłumionej nienawiści. Upust daje się tym uczuciom anonimowo, na forach. A oficjalnie zbiera na dary dla proboszcza "za komunię" i ani piśnie, kiedy dzwony budzą o 6 rano rykiem z megafonów, bo nikt nie wyjdzie przed szereg...
 • 2009-04-15 12:07 | Afaf

  Rozumie, ze chciales (as) byc kontrowersyjny (a), ale okazales sie zupelnym nieukiem. Nie ma dowodow na to, ze Chrystus istnial? A 4 Ewangelie?? I wszystkie listy??? Niektore pisane przez swiadkow naocznych, niektore przez ich uczniow. Widze, ze podzielasz poglad Zydow z tego samego czasu- plotki, cialo wykradzione przez uczniow ect. Masz prawo. Ale nie afiszuj sie swoja ignorancja i nie kompromituj sie swoim niedouctwem mowiac, iz nie ma DNA Chrystusa ani jego ciala! A w co my chrzescijanie wierzymy??? Mysl!!! W zmartwychwstanie! W wniebowstapienie z cialem. To jest fundament naszej wiary, ktorego najwidoczniej nie rozumiesz.
  To jest nasz wybor, tez mamy do tego prawo i nikt nam tego nie moze zabronic. Nawet Ty ze swoimi "innowacyjnymi" pogladami. Myslisz, ze przez ostatnie 2000 lat nie slyszelismy zarzutow wszelkiej masci. I co? Zachwieje sie wiara kazdego z nas, ktorzy to przeczytamy? Czy zabolejemy nad nieustwem naszych krytykow?
  Sa katolicy, ktorzy nie sa zwolennikami Radia Maryja, Rydzyka, kleru ani innych faszystow. Jestesmy ludzmi, ktorym Slowo Boze wskazuje droge w zyciu. Dajcie nam swiety spokoj! Pozwolcie nam zyc wedlug wlasnego sumienia. Nie probujcie nas osmieszac, bo tylko ukarzemy Wam brak waszej inteligencji. Tak samo, jak wszyscy pozostali maja prawo nie rozumiec i nie wierzyc albo wierzyc w inne rzeczy, my mamy prawo wierzyc w Boga.
  A z dinozaurami nikt nie ma problemu!
  Pozdrawiam.