Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powrót Galla Anonima

(8)
Żaden polski historyk nie zdobył takiej sławy jak bezimienny dziejopis zwany Gallem Anonimem. Może dlatego tylu historyków woli teraz iść jego dziejopisarskim śladem, niż męczyć się w gorsecie nauk historycznych.
 • 2009-04-14 17:39 | POLONIA-SAWA

  Re: Powrót Pana Zakowskiego ,jako syna marnotrawnego .............

  Straszne straszydlo pana Zakowskiego ,ktory stale musi patrzec za ocean ,zeby zobaczyc
  prawde ,no coz polska patologia ,"wielki ma zawsze racje".
  No ,coz Panie Zakowski ,juz polski chlop mowil ;
  " miedzy Bogiem ,,,,,,,,,,,,,,,,,a prawda " ------
  A Pan dalej pisze polskie dziejopisy ,to sie po prostu nazywa ; literatura naukowa ,
  literatura popularno-historyczna ,tyle problemow z powodu takiego malego g....
  /nauczylam sie od Pana ,ha! ha!/
  Salute
 • 2009-04-14 17:58 | gonzo

  Re: Powrót Galla Anonima

  Oj tok myśli banalny, tak pisze prymus kiepskiego gimnazjum, po wszelich reformach
 • 2009-04-14 20:37 | Optymista

  Re: Powrót Galla Anonima

  Jakie to staroswieckie słowo "tandeta".Wapniak z Pana.To popkultura ! W opisywaniu i interpretacji historii także.Jola Rutowicz i Pan Ziobro idą pod rekę .Nasz heros propaguje
  plusy ujemne .Inny wybitny mysliciel mówi ,że na Słowacji jest ciemno bo wzieli euro.
  Wreszcie mamy wolnośc !
 • 2009-04-14 21:54 | marzena

  Re: Nie ma historycznej prawdy ...

  Okres transformacji ustrojowej w Polsce zupełnie zburzył takie pojęcia jak 'historyczna prawda" , czy "rzetelność naukowa" , a już upełnie zdemolował ekonomię jako naukę, godną uniwersyteckich studiów. Stany Zjednoczone , które szczyciły się batalionem noblistów -"ekonomistów" , okazały się zupełnie bezradne i wpadły w kryzys finansowy z powodów zupełnego braku możliwości interwencji ludzi widzących jasno przyczyny katastrofy. Naukowcy -ekonomiści cały czas milczeli , albo byli ignorowani. Taki towarzysz Balcerowicz , wykładowca ekonomii socjalizmu , okazał się "ekspertem" ekonomii kapitalizmu , to tak jakby rabin został papieżem. Jednak media korporacyjne milczały.
  Tak samo jest z historią . Nie ma takiego genialnego człowieka na tej ziemi, który opisując przeszłość , był w stanie przekazać nam obraz prawdziwy, ponieważ takiego obrazu nie mamy patrząc na wydarzenia dziejące się obok nas. Dramatem jest prostacka propaganda
  którą obserwujemy na codzień w mediach komercyjnych. Zbliżanie się do prawdy jest już wysiłkiem godnym szacunku.
 • 2009-04-14 22:43 | momo

  Panie Redaktorze , jako pesymista mówię Panu : a niech sobie Zyzak pisze . Napiasał ogromną pracę / 700 str. / Ile tam było rzeczy Nowaka tyle było . Ale 700 STRON !!! Znacznie bardziej odpowiada mi komentarz do tej sprawy Matki Kurki na jego blogu ! Przeciętna praca magisterska liczy ok. 80 stron i jest bezczelnie pustym banałem wziętym z netu. Nauka i kultura upadają z powodu liberalnej demokracji . Może Pan na to kiedyś wpadnie . Nic tak nie rozwija jak odp. doza przymusu !!!! Dla potwierdzenia tej tezy przytoczę wnioski prof. Hartmana , filozofa dot. "twórczości " jego studentów - niby przyszłych inteligentów . Ok. 10 % to ANALFABECI !!! Ok. 40 -50 % to ANALFABECI FUNKCJONALNI !!! .... Oto smaczny kawałek , który bezrozumnie przepisało za "liderem" kilkunastu studentów / tu też przydałby się cudzysłów - bardziej idiotów ! / ..... Uwaga ..... " Heraklit żywił się TRAWOM i innymi ROŚLINNOŚCIAMI " . Przyzna Pan , że za "komuny " nie do pomyślenia !!!
 • 2009-04-18 13:00 | KatarzynaTS

  [cytat]
  Nauka i kultura upadają z powodu liberalnej demokracji .
  [/cytat]
  morno, to chyba zbyt śmiała teza. Liberalna demokracja nie ma tu nic do rzeczy. Prawdziwym problemem jest to, że większość Polaków nie czyta książek, bo woli spędzić czas wolny przed telewizorem. Skąd więc mają wiedzieć, jak pisać? I jak mają się nauczyć krytycznego myślenia, jeśli wykształcili się na papce serwowanej w tzw. prime time.
  Kolejnym winnym jest niestety Internet. Ilość błędów, jakie pojawiają się w wypowiedziach na różnych forach może ogłupić każdego. Po lekturze kilkunastu postów człowiek zaczyna się zastanawiać, czy słowo "hańba" na pewno pisze się przez "h".
  No i system szkolnictwa z nową maturą, podczas której nie trzeba się wykazywać umiejętnością pisania tylko znajomością "słów - kluczy".
  Nie zapominajmy także o parciu "po trupach" do podniesienia "wykształcenia" społeczeństwa na poziomie akademickim. W efekcie studia wyższe zatracają swój elitarny charakter, co uznaje się za sukces, ale jednocześnie nie mówi się o tym, że odbywa się to kosztem "równania w dół".
 • 2009-04-19 08:44 | zygus

  Re: Powrót Galla Anonima

  Proces uchamiania jest nieodstepnym elementem demokracji. Czy Polska sie pisze przez h, czy ch?
 • 2009-04-20 21:23 | KatarzynaTS

  Obawiam się, że totalitaryzm jest jeszcze gorszy. Z punktu wycina inteligencję, a "uchamienie" ( bardzo sympatyczny neologizm) podnosi do rangi cnoty. Wtedy nie ma już dylematu, przez "h", czy przez "ch", tylko tak macie pisać, jak władza nakazuje.