Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mafiosi demoludów

(9)
W państwach bloku wschodniego 20 lat temu narodziła się przestępczość zorganizowana, zwana mafią. To jedyny tegoroczny jubileusz, którego obchody odbędą się w ciszy.
 • 2009-04-19 01:27 | Władysław Wierszko

  Re: Mafiosi demoludów

  Zorganizowana przestępczość ma się świetnie, nie tylko w byłych krajach bloku wschodniego ale tu na Zachodzie też. Choćby w takich (uchodzących za bardzo praworządne) Niemczech. Politycy i wyżsi funkcjonariusze policji niemieckiej wręcz zachęcają różne grupy przestępcze do tego typu działalności bo czerpią z tego korzyści.Jak choćby wykazały tutaj ostatnio głośne afery polityczno-finansowe.Ja mieszkam w powiecie Kassel i nie ma siły która usunęłaby ze stanowiska słynącego ze swoich kryminalnych wyczynów miejscowego prezydenta policji północno-heskiej niejakiego pana Wilfrieda Henninga. Ale pan Henning jako polityczny funkcjonariusz obecnie rządzącej partii politycznej w Hesji(CDU) ma mocne poparcie rządu heskiego (też nie lepsza sitwa i zgraja)
  i jest nie do ruszenia. Jego ojcowie chrzestni z Wiesbaden(stolica Hesji) nie dadzą mu zrobić krzywdy. Kanclerz federalna Niemiec pani dr Angela Merkel też zna wiele tych różnych ciemnych heskich sprawek i jakoś nie kwapi się rozgonić tę prawdziwą mafijną bandę.
  Pozdrawiam.Władysław K.Wierszko-vel Wladislav K.Wierschko - Hesja,Niemcy.19.04.2009r.
 • 2009-04-19 11:27 | niepocieszony

  Re: Mafiosi demoludów niepocieszony : ależ jesteśmy nieudacznikami nawet porządnej mafii nie potrafimy zorganizować. Jak wobec może nas traktować świat zorganizowany?
 • 2009-04-19 17:13 | Adalbert

  Re: mafia jest "funadamentalną" częścią systemu

  Mafią wyręcza polityków w trzymaniu za twarz normalnych ludzi . Mafia rozprawia się z działaczami związków zawodowych, jeżeli zbyt wiele żądają dla ludzi co pracują. Mafia stanowi propagandowy straszak dla narodu, a na jej tle rząd przedstawia się jako obrońca przed mafią. Rządy niewiele robią by walczyć z mafią, ponieważ są quasi mafią. Mafia to jest wątroba systemu, co prawda chora na marskość , ale niezbędna do funkcjonowania krajów tak zwanej demokracji. Głupie filmy budują mit o mafii, a naród to ogląda ponieważ lubi się bać. Mafia to to jeden z fundamentów sytemu , w którym wszystko wolno, czyli "róbta co chceta" , ale banki są nasze. Ogłupionym i zastraszonym przez mafię społeczeństwem łatwiej się rządzi.
 • 2009-04-19 21:30 | vojnik

  Re: Mafiosi demoludów

  Na drugim zdjęciu Żeljko Rażnatović, zwany Arkanem i jego Tigrovi.
 • 2009-04-20 05:15 | One of us

  Thank you for this article. I am going to get the book!
 • 2009-04-20 16:28 | lexx

  nic ujac ani dodac
 • 2009-05-02 18:27 | fajny

  Re: Mafiosi demoludów

  Oczko jako członek mafii pruszkowskiej? Przecież on rządził Szczecinem, z Pruszkowem łączyły go okazjonalne interesy...
 • 2009-05-08 12:47 | chris

  Re: Mafiosi demoludów

  Z jakiej podmoskiewskiej Lubiercy? Proszę nie obrazac mojej ulubionej grupy Lube = oni pochodzą z Lubierec.
 • 2009-12-02 12:03 | misiek

  Re:Mafiosi demoludów

  Dobry artykul, Panie Pytlakowski, ale raczej nie dlatego, ze niezly research pan zrobil, tylko dlatego, ze dobrze Pan przepisal, strescil i przekalkowal Mishe Glenny'ego (jezeli chodzi o grupy przestepcze w post-komunistycznych krajach). Podaje Pan jeszcze dwa inne zrodla, w takim razie watpie by jakikolwiek osobisty wklad byl Pana w ten artykul (merytoryczny). Niemniej plusik za uczciwosc i minusik za lenistwo. Pozdrawiam