Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oda do przyszłości

(3)
Przez pół roku docierały do nas coraz gorsze wieści. Spadały notowania na giełdach, bankrutowały banki. Zamykano fabryki. Zwalniano tysiące ludzi. I nagle nastrój się zmienił. Zamiast wizji katastrofy są sugestie, że światowa gospodarka osiągnęła już dno. Prawda to czy też kolejna wolta mediów?
 • 2009-04-20 15:22 | Chester

  Re: komentarzem jest tekst kabaretowy z Chicago

  cytuję fragment piosenki kabaretowej :

  komu to przeszkadzało
  komu było mało
  kogo rączki świerzbiły
  gdzie to się podziało
  czy kometa w nas rąbła
  a tajfun wymiata
  czy jest już rok dwunasty
  czy to sen wariata
  więc ja się was tu pytam
  gdzie są te "elity"
  co wywiozly fabryki
  a nas ... na pysk zbity

  tak wygląda komentarz poety zza oceanu
 • 2009-04-22 07:31 | Mieczsilver

  Re: Oda do przyszłości

  Pogoda dla politycznych szulerów i korupcji ma swoje korzenie w podejściu do KŁAMSTWA jako czynnika rozwoju intelektualnego człowieka.
  Na Dolnośląskim Festiwalu Nauki nawet był prezentowany wykład KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM,który tą tezę potwierdzał.
  Mam tłumaczenie CNOTY NIEPRAWDOMÓWNOŚCI:O KŁAMSTWIE W POLITYCE Martina Jay z History Departmant /university of California,Berkeley/.
  Kosztowna jest polityka nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego do tego jeszcze dla realizacji ukrytych celów.Kosztuje również i wasali.
  Po transformacji systemowej taką politykę zaczęli kontynuować spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta".To on na bazie traktatu okrągłostołowego wykreował antyobywatelską ustawę zasadniczą,która w rodzimych warunkach stworzyła pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.
  Brak praworządnego działania w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa jest nadal cnotą.
 • 2010-06-16 14:31 | Bartek

  Re:Oda do przyszłości

  Do autora.
  Cytat z końca Pana pracy, nie należy do Rahm'a Emanue'la, tylko do ekonomisty ze Stanford'u, Paul'a Romer'a.