Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ranking europejski

(4)
2009-04-22 11:42 | Polityka.pl
 • 2009-04-22 11:42 | smb

  Re: Ranking europejski

  Rzekomy niski poziom bezrobotnych w Polsce to chyba nie zasluga rozwoju polskiej gospodarki czy polityki tylko fakt, ze rzesze Polakow i Polek jest rozproszonych po calym swiecie w poszukiwaniu pracy i chleba....nie mowiac o braku godziwych mieszkan. Jesli chodzo o Slowenie to kraj jest maly. Bylismy tam w roku 2002 i bylismy zaskoczeni standartem zycia (na pierwszy rzut oka zadna roznica do wypielegnowanej Austrii). Jednak mieszkancy zyja bardzo skromnie. Jak sie jedzie przez Polske to nawet w roku 2009 wlosy na glowie sie jeza....a co dopiero mowic o poziomie zycia przecietnego Polaka...moze zbyt duze aspiracje ?

  Pozdrawiam z Europy
 • 2009-04-22 12:27 | mar

  Re: Ranking europejski

  Apropo aktywnych zawodowo to oni są najbardziej potrzebni dla prawidłowego funkcjonowania państwa, są natomiast w Polsce gnebieni min. bardzo wysokim ZUSem, nieczytelnym prawem, biurokracją; ale ktoś przecież musi iutrzymywać tą mase rencistów, rolników i dopłacać górnikom gdy Ci zastrajkują; Rolnik też należy uznać za aktywnego zawodowo ale jaki jest jego wkład gdy KRUS to zaledwie ułamek ZUSu?
  Co do bezrobocia to 'uratowała' nas emigracja tysiecy Polaków;
 • 2009-04-22 17:11 | vdm

  Re: Ranking europejski

  Takie porownania nie maja sensu. W jaki sposob rozliczono koszty zycia ???
  Jezeli dochod narodowy na glowe mieszkanca sie cytuje to rowniez nalezy uwzglednic koszty jego produkcji.
  W kryteriach nie widac jaki jest dlug na glowe mieszkanca ? To bardz wazna charakterystyka. Dlaczego tego nie uwzgedniono ?

  Np dlug na glowe mieszkanca w USA wynosi $368 000. Ile w krajach Uni.
  Trzeba zdac sobie sprawe ze poziom zycia na zachodzie w duzum stopniu jest finansowany przez dlugi, tzn jest sztuczny. Dorobyt na zachodzie zostal zbudowany na zlodziejstwie z bylych koloni.

  Rowniez, Luksemburg ma status tzw "tax heaven". To nie jest normaly kraj.