Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pożytki ze strachu

(2)
Natura nie wykazała nadmiernego zaufania do ludzkiego rozumu i wyposażyła nas w liczne mechanizmy sterowane ­prymitywnymi emocjami, które w sytuacjach krytycznych działają jak automatyczny pilot.
  • 2009-04-26 10:12 | Pablo

    Re: Pożytki ze strachu

    Autor opisuje tylko jeden przypadek, a co z innymi przypadkami powikłań po szczepieniach ochronnych? Artykuł jest nierzetelny, każdy rozsądny człowiek przeszukałby google i znalazł wiele takich i innych przykładów. Więc trudno mówić o psychozie, to raczej fakt niezaprzeczalny. W dobie internetu ludzie wymieniają się informacjami więc lanie wody nie ma sensu. Przy okazji nie mówi się, że szczepionki te mają bardzo małą skuteczność a przy powstających komplikacjach poszczepiennych dziwi fakt, że nakazuje się szczepienie. Powstaje również pytanie: Czy badania były przeprowadzane przez niezależne instytucje, czy może przez samych producentów? I czy w ogóle to jest prawda, tego nie dowiedzieliśmy się z tego artykułu, nie podano nawet źródła zaczerpniętych danych. Trudno więc się zgodzić z autorem.

    Pozdrawiam czytelników i życzę dużo zdrowia psychicznego również.
  • 2009-04-27 13:35 | Hamilkar

    Artykuł nie dotyczył szczepień ochronnych, tylko efektu psychozy, jaki wywołały z nimi związane publikacje - eg tytuł artykułu prasowego dotyczącego niepotwierdzonego związku pomiędzy szczepieniami a autyzmem. Autor nie stara się przekonywać, że szczepienia są szkodliwe badź pomocne, stąd przeszukiwanie źródeł w celu potwierdzenia którejkolwiek z tych tez mijałoby się z założeniami artykułu. To nie jest publikacja o szczepionkach, tylko o strachu.