Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Troski Tuska

(64)
Premier Donald Tusk o kampanii do europarlamentu, kryzysie, trudnych relacjach z prezydentem i opozycją, o swoich ministrach, o małpkach, kolesiach, o Januszu Palikocie i Lechu Wałęsie.
 • 2009-04-28 23:51 | Redakcja

  Troski Tuska

  Warto podsumować 500 dni rządów Donalda Tuska i koalicji PO-PSL. Co się udało, a co nie? Które obietnice zostały spełnione, a które zapomniane? Co jest jeszcze do zrobienia? Zapraszamy do dyskusji.
 • 2009-04-29 01:16 | Adalbert

  Re: To były nijakie dni nijakiego rządu PO ...

  W polityce zagranicznej naśladowanie PiS, wręcz wypożyczenie Sikorskiego i zaakceptowanie tarczy. To samo by zrobił PiS , więc jest to zwykłe małpowanie. W polityce energetycznej , ani kroku w żadnym kierunku. Jak było, tak jest i nic nie zapowiada poprawy. W polityce bankowej wpadka z opcjami i ukrywanie strat. W polityce wewnętrznej , medialna wojna z PiS , ku uciesze młodych wyborców. Przez te 500 dni sprzedawano kolejne zakłady , których rząd i te resztki po polskich bankach, nie potrafiły obronić , więc kolejne klęski, czyli wycofywanie sie na z góry upatrzone pozycje. Rząd bez charyzmatycznego przywódcy , kopiący piłkę dla zabicia strachu, w ucieczce przed rzeczywistością, która zupełnie nie pokrywa się z zapowiedziami , składanymi przed wyborami. Kołdra przykrywająca niedostatki kadrowe okazała się tak krótka, że wykorzystano kombatantów i wypożyczonych z zagranicy "ekspertów" od finansów. Ratunkiem medialnym rządu i zabawnym politykiem pokrywającym własną błazenadą bezradność rządu, okazał się "filozofow od palet" czyli Palikot. Najwyższy czas na zmiany.
 • 2009-04-29 08:07 | wladimirz

  Tusk zabil dyskusję na jakikolwiek temat-panuje kapralska dyscyplina!

  Poslowie i radni PO stali się bezmyślną i pozbawioną praw maszynką do glosowania.Częste są przypadki ostentacyjnego lekceważenia senatorów i poslów PO przez urzędników rządowych(i to nawet nie najwyższej rangi - typu dyrektor gabinetu ministra).
  Nie są wyciągane konsekwencje wobec ministrów przy najbardziej nawet drastycznych wpadkach.Akurat jedyny zdymisjonowany (w wyniku humorów Tuska)minister Ćwiakalski byl wyjątkowo, szczególnie patrząc na tlo) byl wyjatkowo kompetentny.
  Tusk wsadzil sobie pod siedzenie bombę na wlasne życzenie w postaci Hall(nie wiadomo czemu nietykalnej) i jej pseudoreformy, która dotknie parę milionów ludzi w najczulszym punkcie, gwaltownie pogarszając warunki w przedszkolach i szkolach podstawowych.
  Na dodatek wszystko to dla zupelnie iluzorycznych korzyści;-))))
  Lemingom z PO gratulujemy szefa!
 • 2009-04-29 09:03 | wiechu

  Re: Troski Tuska

  Fajny temat :-)

  Pierwszą troska Tuska jest to ze liberalizm upada !!

  Zewsząd nadchodzą informacje ze trzeba zacieśnić kontrole nad nieodpowiedzialnymi przedsiebioracmi których działalność z powodu ich chciwości bardziej szkodzi niż pomaga .

  Wolny rynek daje ciała w globalnym świecie , i taki liberał jak Tusk ma problem .
  Przyciesz tak wierzył :-)

  Wydaje mi się ze przez to się zawiesił i nie wie za bardzo co robić , musi się przewartościować i na nowo określić co jest prawda a co fałszem.

  Zajmie mu to pewnie trochę :-)
  Jeśli wogule będzie próbował ......?

  Ma dwa wyjścia

  -albo pragmatyzm i prawda
  -albo liberalizm i teoria strun

  Teoria Wszystkiego!! :-(

  Tusk ,nie idź tą Drogą !!

  :-) miłość jest dobra :-)

  Bo nie jest chciwa.........
 • 2009-04-29 09:10 | allensteiner

  Re: Troski Tuska

  Gdyby nawet Tusk jedynie ograniczył wcześniejsze emerytury, wziął się realnie za prywatyzację szpitali i pokazał, że można ruszyć KRUS - to już by starczyło by mówić o wielkich dokonaniach, bo te tematy wszyscy poprzednicy omijali szerokim łukiem ze strachu o wynik wyborów. Dalej to już na zasadzie porównania z tzw. IV RP: koniec z wywoływaniem przez władców co kilka dni politycznych awantur, pozostawienie historykom historii, a w ślad za tym zostawienie w spokoju milionów ludzi, którzy sobie nie wybrali czasu ani miejsca urodzenia i nie byli w stanie nadać kształtu państwu, w którym musieli żyć.
 • 2009-04-29 09:14 | @mario

  Re: Troski Tuska

  Po rządach PiS mogło byc juz tylko lepiej. Rząd jak to rząd opowiada swoje a społeczeństwo żyje własnymi sprawami. Jest jednak znaczący walor rządów PO - nie wciska nam co rano ideologii i nie poucza obywatela czym jest dobro a czym zło, kto przyjacielem a kto tkwi w sieci czy układzie. Wydaje się, że podjeta została przez Tuska nowa jakość w ewolucji społecznej XXI wieku - ograniczenie omnipotencji pańswa w kwestiach zarezerwowanych dla indywidualnych decyzji. Z tego też powodu PO ma duże szanse stać sie formacją rządzącą w Polsce przez dłuzszy czas gdyż większość ludzi, być może nie uświadamiając sobie znaczenia wolności w wymiarze odporności na indoktrynację rządzących polityków, akceptyje ten styl rządzenia.
 • 2009-04-29 10:09 | vdm

  Re: Troski Tuska

  Tusk pokazuje oznaki nieudolnosci i braku strategii dla rzadu.
  Nie ma absolutnie nic odnosnie kierunku rozwoju gospodarczego. Nikt nic o tym nie mowi a to jest najwazniejsza sparwa. Czy Tusk i PO maja jakies plany ????
  Jest rzecza niezwykla ze w ciagu 500 dni Premier nie potrafil uregulowac kompetencji prezydenckich. Polska jest posmiewiskiem Europy jako rezultat.
  Jest rzecza skandaliczna ze organizacja jak IPN istnieje i skloca polakow. Prawdopodabnie Premier zapomnial ze jego obowiazkiem jest reprezentowanie wszystkich polakow. Budowa jednosci narodowej powinna byc jednym z priorytetow rzadu. IPN z drugiej strony rozdziela i niszczy. IPN musi byc zlikwidowany, jego dzialanosc moze doporwadzic do zbrojnego ruchu oporu. Trzeba natychmiast skonczyc z tym szczekaniem na ludzi i polowaniem na czarownice. To byla kultura sredniowiecza.
  Przyszlosc jest wazniejsza, rzad powinien miec wizja i prowadzic w lepsza przyszlosc. O przyszlosci nie ma ani slowa, a wyrzuca sie peieniadze na wykopywanie i pranie brodow z przed 28 lat. Jest to oznaka ze rzad jest beznadziejny.
  Premier powinien interweniowac, zakonczyc i zamknac procesy przeciwko Jaruzelskiemu i jego wspolpracownikow. To jest wsciekla msciwosc ktora nic porzytecznego nie stworzy.
  W RPA byly wybory niedawno. Wygral czlowiek ktory nigdy nie chodzil do szkoly. W swoim zwycieskim przemowieniu powiedzial ze jego glownym zadaniem jest wspolna budowa jednosci narodowej i lepszej przyszlosci. Premier powinien zrobic to samo. Czas zeby Polska, kraj w srodku Europy i w 21 wieku jezeli nie potrafi prowadzic niech nasladuje kraje trzeciego swiata jak RPA, bo maja wiecej zdrowego rozsadku.
  I jeszcze jedno – tarcza jest symbolem skandalicznej glupoty rzadu. To nie ma zadnego sensu poza zniszczeniem klimatu investycyjnego w Europie Wschodniej.
 • 2009-04-29 11:50 | Staly nick

  Panie zaczyna pan od "beczki" pelnej prochu PiS-owskiego

  Czy to ma bys dyskusja??? Przejdz pan do rzeczy: co mozna z tego "bagna i tych szamb" wyciagnac??? A wtedy ????
 • 2009-04-29 12:17 | wladimirz

  Bla, bla, bla najmity partyjnego czy rządowego...
  To,że rząd Tuska jest lepszy (nieco!) od rządu Kaczyńskiego to niewielka zaleta bo tlo fatalne.I oceniać trzeba nie na tym fatalnym tle, a obiektywnie.
  1.Bardzo slabi ministrowie niepoddawani konsekwencjom (wpadek Ćwiakalskiego to wyjątek potwierdzający regulę - usunięto akurat jednego z kompetentniejszych ministrów!).
  2.Dyktatura struktur urzędniczych nad wybieralnymi zrówno w relacjach Sejm-rząd, jak i prezydenci(zPO!)i centrale partyjne-radni(sztandarowy przypadek - Warszawa!) - rady.
  3.Rozmnażająca się jak króliki nietykalna i marnotrawna kasta urzędasów rządowych i samorządowych.
  4.Eliminacja i marginalizacja jakichkolwiek myslących samodzielnie ludzi w PO - dominuje aparat i bezplciowi,(nad)gorliwi karierowicze...

  5.Likwidacja mechanizmów demokratycznych w PO...
  Partią i państwem rządzą humory Tuska i intrygi na jego ścislym dworze.
  Starczy???;-)))
 • 2009-04-29 12:50 | basia

  "Właśnie teraz,w obliczu kryzysu i ważnych wydarzeń w UE,pożądana jest współpraca z prezydentem, a ja tego wsparcia nie czuję"-uważam,żePremier Tusk radzi sobie świetnie z opozycją i PIS-owskim Prezydentem.Rządy Premiera i jego ministrów oceniam na czwórkę. Gdańszczanka.
 • 2009-04-29 16:00 | jpr

  Zbiór pobożnych życzeń. Niby jak premier ma regulować kompetencje prezydencke nie mając większości konstytucyjnej? Co do najgłośniejszej części dzialalności IPN - zgoda, ale jest też częśc pożyteczna, tylko mniej naglaśniana (wiadomo, informacja, że coś dziala tak, jak powinno nie jest newsem). Kurtyka nie jest wieczny, upłynie kadencja, będzie zmieniony. RPA - powiedzieć mozna wszystko, to nie boli, czas pokaże, jaka będzie praktyka.
 • 2009-04-29 16:06 | jpr

  Churchill mówił, że demokracja jest ustrojem fatalnym, ale nikt nie wymyślił lepszego - to tyle, jeśli chodzi o tło i oceny obiektywne. Co do pkt. 4 i 5 - czyżbyś wyleciał właśnie z PO za niepokorność? Nie znam stosunków wewnętrznych w PO ale wiem, że historia (zwłaszcza ostatnich 20 lat) uczy, iż partia - klub dyskusyjny może byc w najlepszym razie słabszym partnerem w koalicji.
 • 2009-04-29 16:11 | jpr

  Z tym dawaniem ciała przez liberalizm to trochę zaczekaj i zobacz, jakie będą na dłuższą metę skutki interwencji państwowych dla firm i państw. Pamiętaj, że problem zaczął się od gwarantowania przez państwo (amerykańske), czyli polityków, takich kredytów, jakich żaden bank normalnie by nie udzielił.
 • 2009-04-29 16:19 | jpr

  [cytat]
  Najwyższy czas na zmiany...Tzn. SLD czy LPR?
  [/cytat]
 • 2009-04-29 16:25 | Sybirak

  Nie wiem, czy jesteś pisowcem, ale piszesz jak Brudziński czy Kurski. Wszystko, co złe, to Rządwinien, bo to Platforma. Czas skończych z platformofobią, a stworzyć własną tożsamość i wizję Polski, dobrą dla Polaków, nie pisuarów.
 • 2009-04-29 16:36 | Sybirak

  Re: Troski Tuska

  Szanwny Panie Premierze, proszę się nie przejmować Kaczyńskimi, to maluccy ludzie bez charyzmy, iich zżera zawiść, tuskofobia, platformofobia i wałęsofobia. Oni już mają w Europie zaszarganą opinię. Pan i Platforma macie jedną wadę: nie umiecie płacić pięknym za nadobne, a chama trzeba lać w mordę, żeby poznał swoje miejsce w szeregu
 • 2009-04-29 17:08 | wiechu

  Nie chce być prorokiem ,ale mam coraz więcej informacji że coś się zaczyna dziać....

  Liberałowie przestają słuchać..
  A to nie jest jedyna siła na świecie.....

  Nie wiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak Liberalny Faszyzm
  ,to jest brak poszanowania innych poglądów i wiara tylko w jedno ...

  To niebezpieczne jeśli ktoś ( a jest ich dużo ) myśli ze tylko on i jemu podobni
  ma racje .....

  Hitler się Kłania

  p.s
  Nie zdziwił bym sie jak by kiedyś Liberalizm został zakazany jak Faszyzm ?!
 • 2009-04-29 18:32 | wladimirz

  Pomiędzy klubem dyskusyjnym a PO jest jeszcze normalna partia polityczna.Taka, w której odbywają się wybory władz (np.regionalnych) a nie ma kandydatów przywożonych w teczkach!O miejscu na listach decyduje, przynajmniej częściowo, osobista ocena kandydatów przez wyborców, a nie widzimisię partyjnej centrali, w której radni na ogól kierują się własnym przekonaniem o interesach swoich wyborców, a nie decyzjami partyjnych central...
  Na Mazowszu wyborów władz PO nie było od 3 lat i rządzą mianowańcy...
  Wszystko to przypomina organizacyjnie raczej PZPR, choć tam bardziej dbali o pozory i szczegóły...;-))))
 • 2009-04-29 18:48 | vdm

  Rodaku, ja nie cierpie na platformofobie. Jestem nawet ich zwolennikiem. Co wcale nie oznacza ze powinnem byc zadowolony ze wszystkich aspektow ich dzialanosc. Te trzy ktore wymienilem sa wyjatkowymi przykladami nieudolnsci i politycznego oblakania.
  1) Sparawa kompetencji prezydenta jest bardzo wazna i nalezy to jak najszbciej rozwiazac. To lezy w kompetencji Trybunalu Konstytucyjnego. To wymaga nadzwyczajnego posidzenia TK i przyspieszonego toku postepowania. Jest niezwyklym niechlujstwem Premiera ze sie tym skutecznie nie zajol do tej pory. Wspolpraca Premier-Prezydent nie moze sie opierac na dobrej woli tego ostatniego. Musis sie opierac na prawie. Szczegolnie gdy prezydentem jest paskudny character ktory nie dorosl do zajmowanego stanowiska, ktory nie potrafi rozpoznac dobro kraju przed swym wlasnym kargulskim lakomstwem.
  2) IPN jest hanba narodowa. Instytucja sluzaca do zalatwiania politycznych rachunkow na zamuwienia polityczne. To pozwala na tepienie tych ktorzy newet nie zlamali zadnego prawa. W kraju “demokratycznym” nie powinno byc miejsca na takie zagrywki i to na koszt podatkowiczow.
  3) A ta tarcza reprezetuje najbardziej skrajna beznadziejnosc. To jest amerykanska prowokacja wobec Rosji gdzie Polska gra role uzytecznego durnia. Jaki jest w tym interes dla nas lub Europy? To nie jest zadna obrona. To jest symbolizm haniebnego wasalstwa. To wyglada jak Polski Wasalski Rzad chce na sile wciagnac wojska amerykanskie na nasze terytorium. Do tego nie dojdzie bo Ameryka nie ma na to pieniedzy i rowniez teraz postawili na wspolprace z Rosja. Przypomna ze Tusk obiecal w wyborach poprawic stosunki z Rosja. A zrobil odwrotnie, zniszczyl je jeszcze bardziej przez ta tarcze. A Rosja ma najwiekszy potecjal rozwoju ekonomicznego z korzysciami dla Europy, swiata i Polski ktora tylko z powodu polozenia georaficznego jest w dobrej pozycji zeby to wykorzystac. Niestety bedzie to trudne bo jestesmy rzadzeni przez samolubnych glupkow, rusofobow.
  Powtorze jeszcz ze rzad nie ma zadego planu rozwoju gospodarki, zadnej strategii, zadnego planu na poprawienie zycia polakow. Nie ma zadnych publikacji na ten temat, zadnych informacji w mediach.
  Ta niewidziana reka kapitalizmu nic dla nas nie zrobi.
  Natomiast co dzinnie sa walki i awantury o personalnym charakterze. (na koszt podatkowiczow) Ostatnie 20 lat to historia awanturnictwa, szczucia, podrzegania i obszczekiwania sie na wzajem.
  A ludzie marza o lepszym stopniu zycia i realizacji tego oczekuja od Premiera i PO.
 • 2009-04-29 22:29 | Jolanta

  @ Sybirak
  Z ciebie "internetowy bokser" , to jest smutniejsze wydanie "damskiego boksera".
  Czas na refleksje, panie "Sybirak" . Forum - to jest zaproszenie do dyskusji, a nie do obelg.
 • 2009-04-30 00:27 | marcin_chl

  na plus:
  -dali nam wreszcie swiety spokoj! nie widze co rano gadajacej glowy tlumaczacej jak dziecku co jest dobre a co nie... i to jest wielki plus!
  -pomostowki
  -starania o euro (po latach zaniedban)

  na minus:
  -krus (kiedy wreszcie??)
  -emerytury mundurowych
  -autostrady
  -przejrzyste kryteria w sluzbie cywilnej/administracji
  -pomoc dla powracajacych z emigracji polakow

  tyle narazie przychodzi mi do glowy.

  generalnie czworka z minusem.
 • 2009-04-30 03:58 | Longin

  Rzad Donalda T. jest rzadem nieudaczników - ludzi i Polske traktuja gorzej niz swinia swóje koryto ! Polska staje sie zwyklym zadupiem i dostawca armatniego miesa na kolejne wojny. Próba zastraszenia wladz Uniwersytetu Jagiellonskiego przypomniala UB-ckie metody lat 50-ych zeby nie powiedziec (napisac) faszystowskie metody walki niemieckiego okupanta z Narodem. Gadanie Tuska o "zaciskajacych sie piesciach" jest majaczeniem stupajki któremu przyszlo zyc w demokracji i który sie nie moze z tym pogodzic. Rzad Tuska reprezentuje interesy panstwa niemieckiego - najlepszym przykladem likwidacja polskiego przemyslu stoczniowego ! Juz raz mielismy tego przyklad kiedy to gdanszczanie spalili budowanny przez Zygmunta Augusta galeon polskiej floty....
  Teraz kapital niemiecki rekami tandeciarzy z Platformy Obywatelskiej niszczy polski przemysl i polska mysl techniczna - do diabla z tymi zdrajcami polskiej racji stanu !!!!
 • 2009-04-30 08:12 | niemkiewicz@op.pl

  Re: Troski Tuska

  moja troska sa: falsz, obluda, cwaqniactwo polityczne etc.
 • 2009-04-30 11:47 | Levar

  Re: Troski Tuska

  Szanowni Panstwo,
  nie ma sie co podniecac, sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa.
  Gdybyscie mieli troche rozumu, potrafilibyscie wybrac odpowiednich politykow.
  Poniewaz jednak jestescie, jacy jestescie wiec macie to co macie.
 • 2009-04-30 15:26 | Naharim

  Krótka, subiektywna lista

  Porażki:
  - rząd dał się wciągnąć w konflikt z prezydentem. Nie zapoczątkował go, ale jednak przystał na debatę na nieco tylko wyższym poziomie
  - odwołanie Ćwiąkalskiego. Straszny wstyd.
  - paniczna reakcja na sprawę Misiaka.
  - nie likwidowanie pionu śledczego IPN. Ta część Instytutu przynosi mu tylko hańbę.
  - Julia Pitera. Za całokształt.
  - starcie z PZPN
  - KRUS - niech go wreszcie ktoś rozwali!

  Sukcesy
  - ARMIA ZAWODOWA! Pobór był realnym problemem wielu młodych ludzi, a taka armia i tak zostałaby przez zawodowców wybita podczas pierwszego dnia jakiegokolwiek konfliktu. Gdybym nie miał innych powodów, ten jeden wystarczyłby, żeby głosować na PO.
  - zwrot o 180 stopni (w stosunku do PiS) w polityce zagranicznej. Zablokowanie inicjatywy Francji podjętej dla wspomagania jaj przemysłu samochodowego było ładnym przykładem profesjonalnej gry dyplomatycznej.
  - kilka elementów reformy szkolnictwa. Akurat wcześniejsza podstawówka to póki co zły pomysł, ale już możliwość wykupywania upadających szkół przez podmioty prywatne to krok w bardzo dobrą stronę!
  - zwrot o 180 stopni w podejściu do wymiaru sprawiedliwości. Żadnych konferencji ani pokazowych akcji
  - dbałość o dyscyplinę budżetową w trakcie kryzysu. Rząd dość skutecznie opiera się pokusom interwencjonizmu.
  - REFORMA EMERYTALNA! Zredukowania liczby uprawnionych do wcześniejszej emerytury od dawna było koniecznością, tylko żaden rząd się na to nie odważył.
  - pozostawienie w spokoju CBA. Owszem, ta instytucja została źle pomyślana. Ale trudno, jest jaka jest. Tusk mógł spokojnie zmienić ustawę, żeby usunąć lojalnego wobec PiS szefa Biura. Ale tego nie zrobił, bo woli mieć kogoś nieprzychylnego, kto będzie jego ludziom patrzył na ręce.
  - sprawne zarządzanie posiedzeniami Sejmu. Komorowski jako marszałek sprawdza się świetnie.
  - otwarcie drogi do prywatyzacji szpitali. NARESZCIE!
  - konsekwentna polityka na rzecz wprowadzenia Euro.
 • 2009-04-30 16:17 | zorro_blues

  Co za bzdurne pytania do premiera ...

  Zamiast rozmawiac o tym co wazne (co rzad zmienia, usprawnil, jakie ma plany i terminy), co obiecywal i dlaczego nie udalo sie tego zrealizowac - dyskusja w celu kompletnego oglupienia czytajacych sprowadzana jest do hasel w stylu: Palikot, Walesa, Zygzak, prezydent, przyszle wybory prezydenckie, itd.

  Na tym wlasnie polega manipulacja. Media odwracaja uwage od spraw istotnych, kreuja wydarzenia i tematy do dyskusji, aby w tym samym czasie spryciarze "krecili lody" i zeby "zylo sie lepiej".
 • 2009-04-30 16:25 | wladimirz

  Podstawowy problem Polski-szalejąca biurokracja, która swój sposób myślenia i dzialania narzucile wszystkim strukturom państwa!

  Jej pasożytnicze funkcjonowanie niszczy w Polsce doslownie wszystko.Tusk i PO nic z tym nie robią, mimo obietnic.Są po prostu tej biurokracji marionetkami, choć im się wydaje inaczej [i tu jest chyba caly problem;-)]!!!;-)))
 • 2009-04-30 20:57 | wiechu

  Re: Troski Tuska

  Pojęcia nie mam dlaczego my Polacy nigdy nic nie możemy wymyślić.
  Ruscy mieli Komunizm, Amerykanie Kapitalizm a my tylko ściągamy od jednych albo od drugich .

  Teraz jest Obama i zdrowy rozsądek , a my jak zwykle z tyłu i dopiero za 6 lat pewnie będziemy ich naśladować jak oni będą już na następnym poziomie ..

  Zamiast być Pionierem zmian to upieramy się przy swoim
  ( właściwie nie przy swoim ,tylko ściągniętym od kogoś )

  Nadejdzie kiedyś czas, ze ci najbardziej inteligentni spośród Antyglobalistów dojdą do władzy kształtując świat w którym żyjemy .
  Może to się wydać nie którym śmieszne ,ale świat zajmujemy się głownie Globalnym Ociepleniem , Marnotrawstwem Zasobów , kryzysem spowodowanym chciwością i nie uczciwością .
  A to są przyciesz tematy Antyglobalistów ..
  Nikt nie brał ich powarzenie az do momentu gdy ich przewidywania się sprawdziły i teraz oni mają monopol na prawdę :-)

  Jak tak dalej pójdzie to ludzie w końcu zobaczą kto tu kłamie lub buja w obłokach
  a kto mówi prawdę .


  p.s
  Ciekawe gdzie Polska w tedy będzie , w przedzie czy w tyle stawki ...
  Lub będzie gonić jako ostatnia.

  Najgorsze jest to ze Donalt Tusk na tle Obamy wygląda jak prymityw.
  Tak jak by żył nadal w latach 90 i nie za uwarzył jakie zaszły zmiany od tego czasu ..
 • 2009-04-30 21:09 | mahone

  Świetna teoria spiskowa powinieneś napisać o tym książkę. Działania rządu oceniam na 4 z minusem,myślę że zrobiłby znacznie więcej gdyby nad każdym projektem ustawy nie wisiało weto prezydenta.
 • 2009-04-30 21:50 | malgo

  ogolnie moge sie zgodzic, ale moge dodac do listy:
  porazki:
  in vitro, wiele szumu i nic. brak meskiej decyzji z problemem naszego wieku.
  wprowadzenie edukacji seksualnej oraz cywilnej w szkolnictwie
  ograniczenie wladzy kosciola w nauce
  chaos w sluzbie zdrowia i wciagniecie jej na drogi prywatyzacji SKANDAL!
  brak perspektyw z zwiazku kryzysem gospodraczym,
  sukesy:
  reforma emerytalna, jest to pierwszy stopien do zredukowania przywilejow do wczesniejszych emerytur.
  szesciolatki do szkoly, tylko dlaczego nie zaproponowano obowiazkowe przedszkola?przedszkola panstwowe i dla snobow i zakapleksionych prywatne.
  polityka zagraniczna, uf, polepszenie, ale bez wiekszych laurek.Sikorski jako konserwatysta, narcyz ciagle odstaje od salonow europejskich. ( coz z tego ze wlada biegle angielskim, ale jescze trzeba dyplomatycznie wypowiedziec sie)
  fakt, dobre ciecia w budzecie, to znaczy ze po przednie rzady marnowaly ( zwlaszcza piS) pieniadze podatnikow, ale z drugiej strony nie ma polityki rozowjowej, inwestycyjnej, socialnej.
 • 2009-04-30 23:25 | Radosław Herka

  Pionierem?! Obama?!!! A to ci wizjoner - drugi Hugo Chavez! Zobacz co się dzieje w Wenezueli a będziesz wiedział co będzie w USA za 6 lat!;)))) Aczkolwiek PO średnio mi do gustu przypadło, to to, że nie naśladujemy USA ani tym bardziej UK, bardzo mi się podoba! Za 6 lat to Królowa lub jej poddani powieszą Gordona Browna przed Tower - zobaczysz!;))) Szkoda tylko, że Tusk nie robi reform, które obiecał, a zamiast tego podnosi podatki i zwiększa etatyzm!:/
 • 2009-05-01 00:25 | ad

  Re: Troski Tuska

  Ja chciałbym zapytać o podatek liniowy czyli bogaci płacą na biednych ale jak tu samemu zrobić sobie krzywdę ,czy to odruch bezwarunkowy odwiódł PO od tej decyzji a może to był tylko chwyt reklamowy
 • 2009-05-01 07:40 | A.M.

  Re: Troski Tuska

  RZĄD KACZORA DONALDA NIE WYWIĄZAŁ SIĘ Z ŻADNYCH, PODPISANYCH PUBLICZNIE, ZOBOWIĄZAŃ !!!
  PO=PIS I TYLKO DATA SIĘ ZMIENIA !!![cytat]
  RZĄD KACZORA DONALDA NIE WYWIĄZAŁ SIĘ Z ŻADNYCH, PODPISANYCH PUBLICZNIE, ZOBOWIĄZAŃ !!!
  PO=PIS I TYLKO DATA SIĘ ZMIENIA !!!
  [/cytat]
 • 2009-05-01 08:20 | vdm

  Polska nigdy nie bedzie liderem w czymkolwiek tak dlugo jak pasozytnicza mafia kosciola katolickeigo bedzie dominowala we wszystkich aspectach zycia a szczegolnie w polityce. Polska jest najbardziej zacofanym krajem w Europie. Krajem taniej sily roboczej i rynkiem zbytu. Najwiekszymi ivestycjami w ostatnich 20 latach byly budowy nowych kosciolow.
 • 2009-05-01 09:04 | Redakcja

  Prosimy odświeżyć stronę!

  Opublikowaliśmy pełny tekst rozmowy z premierem. Jeśli komuś wciąż wyświetla się stara wersja strony, zalecamy kliknięcie "odśwież" w przeglądarce.
 • 2009-05-01 10:46 | wiechu

  Też nie jestem za Podnoszeniem Podatków , ani za jakimś ślepym dzieleniem się z wszystkimi ,dopłacaniem do nie rentownych przedsiębiorstw i etatyzmem .

  Ale tak sobie patrze przez okno i widzę ze nie ma wiosny tylko od razu lato wyskoczyło !!
  Az zaczynam powoli wierzyć ze Grenlandia się rozpuści i ta pewność przeradza się w fakt,
  bo to nie możliwe żeby przy takiej pogodzie się nie rozpuściła .


  Jeśli chcesz sobie patrzeć na trupy na ulicach twoja sprawa ,ja nie mam zamiaru .
 • 2009-05-01 12:41 | That

  Re: Troski Tuska

  Myślę, że największym problemem Donalda Tuska jest polskie społeczeństwo i nie chodzi tu o troszczenie się o nie! To problem sam w sobie. Pasywność obywatelska, chciejstwo, polityczne lenistwo ... można tak długo. Kto z obecnych na tym forum pójdzie na czerwcowe wybory europarlamentarne?? Dlaczego wciąż pokutuje pogląd, że to rząd za wszystko odpowiada, a gdzie nasza odpowiedzialność. Od obalenia komunizmu minęło 20 lat, a gdzie my jesteśmy. Kto buduje pomału i po partacku drogi i linie kolejowe - rząd czy współobywatele? Kto nas fatalnie obsługuje w szpitalach i urzędach - rząd czy współobywatele? I tak bez końca.
  Kiedyś wszystkiemu winni byli Zydzi, Ruscy, Niemcy teraz UE i liberałowie. My nigdy!! Albośmy to jacy tacy........
  Może nadszedł już czas byśmy uderzyli się we własne piersi i zapytali co my możemy zrobić dla POLSKI. Rząd niech nie przeszkadza. To my będziemy płacić bez szemrania podatki, będziemy uprzejmi dla współobywateli, uczciwi w ineresach, przestaniemy przekraczać dozwoloną prędkość, a gdy się już prztrafi to nie będziemy korumpować policjanta łapówką i skamleć o niższy mandat . To my przestaniemy wyrzucać śmieci do lasu i jeździć na podwójnym gazie. W końcu to my Polskie Społeczeństwo przestaniemy się użalać nad sobą, traktować wszystkich wokół jak debili i wyczyścimy sobie buty.
  A Panu, Panie Premierze, życzę wytrwałości i mądrych współpracowników.
 • 2009-05-01 12:54 | POLONIA-SAWA

  Re: Troski Polakow !

  Wywiad o rzeczach !!!!!!! ktore nie maja zadnego znaczenia dla enzystencji Polakow ,
  mimo Pana trudnych stosunkow do prezydenta ,a od zabawy mamy w Polsce
  kabarety i kosztuja mniej !
  ...skoncz Pan wreszcie i wstydu ,oszczedz /razem z prezydentem ,pisem i Polikotem /....
  Salute
 • 2009-05-01 15:06 | feryj

  Re: Troski Tuska

  Uwazam, ze rzad Tuska dobrze sobie radzi, bo:
  -swiatowa opinia o Plosce jest o wiele lepsza(a przynajmniej swiatowa prasa tak sie wyraza:-), ma to znaczenie poniewaz im bardziej kompetentni jestesmy tym wiecej panstw jest gotowych spojrzec na nas powaznie a tym bardziej INWESTOWAC(gdyby tylko nie ta biurokracja-w rankingu Banku Swiatowego jestesmy za Kazachstanem jesli chodzi o latwosc robienia interesow...)
  -podczas kryzysu finansowegogospodarka radzi sobie dobrze w porownaniu z innymi krajami Europy.Rzad madrze poprosil o pozyczke z IMF, ktora wzmocni zlotego,a za tym idzie strefa euro
  -plan uzyskania 12 bilionow z prywatyzacji
  Oczywiscie jest wiele niedociagniec i bledow ale nie widzialam nigdy rzadu ktory by ich nie mial,mysle wiec , ze nie powinnysmy byc zbyt ostrzy w jego ocenie po zaledwie 500 dniach.
 • 2009-05-01 15:38 | vdm

  Re: Troski Tuska

  Czy Premier Tusk zatrzymalby autobus wiedzac ze kierowca jest pijany? Na pewno by tak zrobil. Ale dlaczego nie zatrzymuje pijanego Prezydenta. Przeciez konsekwncje pijanstwa naszego prezydenta moga byc znacznie wieksze. Ostatnio widzielismy pijanego prezydenta na konferencji prasowej po oddaniu holdu wasalskiego Obamie. Dlaczego Premier nie zlozyl meldunku na policji ze prezydent byl pijany, to byl jego obywatelski obowiazek. Z wyiwadu widac ze Premier wykorzystuje Palikota w tej sprawie. Czy dlatego ze sam ne ma odwagi?
 • 2009-05-01 18:39 | wladimirz

  Tak może pisać tylko platny w tej czy innej formie propagandysta PO lub rządu Tuska...;-))))
 • 2009-05-01 21:10 | micjur

  Re: Troski Tuska

  Rozmowa o niczym.Żadnych istotnych pytań i odpowiedzi.Stanęli "w łopocie" .Łajba nie płynie ale ile szumu !
 • 2009-05-01 22:10 | ila

  Re: Troski Tuska

  A Paradowska to klęczała zadając pytania? Jej miłość do Tuska jest ogromna i przesłaniająca trzeżwe spojrzenie.
 • 2009-05-02 00:08 | Bobola

  Klamstwa Tuska

  Okres rzadow Naszego Szanownego Premiera to jedna wielka klapa gospodarcza, ktora zreszta jest dopiero w stadium poczatkowym. W stosunku do roku 2007 realny PKB spadl o 24% a srednie wynagrodzenie realne o 35%. Poziom zamoznosci spoleczenstwa wrocil wiec w okolice roku 1998. Dane faktyczne podaje zainteresowanym na http//:bobolowisko.blogspot.com.
 • 2009-05-02 06:35 | realista

  Kiedy Tusk przestanie być kukiełką pociąganą za sznurki przez bagaczy oligarchów i "elyty" ? Kiedy przestanie małpować i zacznie coś robić na poważnie oprócz latania za piłką ? Kiedy ten człowiek dorośnie ?
 • 2009-05-02 10:10 | Klar

  Re: Troski Tuska

  Pan premiar w całym swoim wywiadzie, w jego podtekście, zauważa, że w skali globalnej nie mamy szans na osobne i samotne stanowisko gospodarcze i polityczne. I ma rację. kTO TEGO NIE ROZUMIE, ZE NASTAŁ CZAS ZWIĄZKÓW PONADNARODOWYCH I PONADPAŃSTWOWYCH ALBO JEST OGRANICZONY W SWYM INTELEKCIE ALBO WYNAJĄŁ SIE DLA CZYJEGOS INTRERESU. Może to jest zbyt duże uproszczenie ale uproszczenie które wskazuje na nagi szkielet zależności. Codziennie na całym swiecie trwa konkurencja o wszystko a co możemy sami, jeżeli przewracamy się o własne nóżki. SIła lezy w skonfederowaniu aby osłabic narodowe egoizmy w obrębie Europy. Nie wiem ile jeszcze nam w Europie czasu zostało aby sememu stanowić o sobie.
  Uogólnienia nigdy nie są informacyjne, jeżeli nie są wysnute z współnych doświadczen czy przykładów. Jeżeli nie bedziemy w europie skonfederowanej współna polityką i walutą niedługo nasze dzieci pozyja w europie.
  Przykład jeden - znam wiele przypadków w których ludzie odmawiaja wyjazdu z POlski do własnej ojczyzny bo u nas trawa zielona do jesieni a u nich od maja wszystko spalone słońcem północnej afryki, arabii czy południa europy. Ilu ich wtargnie - muzułamnów w ciągu kolejnych lat i naucza nas życ w swojej cywilizacji terroru. Jakie mam szanse na przezycie w konkurencji z rodzinami które sie popieraqja w swoich klanach a ich kobiety maja nie po jednym a po kilkaq, kilkanaści dzieci. JAkie szanse ma na przzycie moja rodzina
  Przykład 2 widziałem film - rolnik przywiózł ryz na targ w Hanoi i wrócił swojaryksża bez ryzu - za to co sprzedał kupił elektrownie wodną. JEgo cały problem polegał na sprzedaniu i kupieniu aby miec własny prąd. Ile u nas musże zuzyć włąsnej energii aby doporwadzic do użyewania takiej samej elektrowni za włąsnym płotem, jaka droże przez użednicza mitręge musze przejść?. Czym ma jakies sznse w konkurowaniuz chłopem spod Hanoi.

  Adaw
 • 2009-05-02 14:17 | zadora

  Mam nadzieję,że premier nie będzie wpływał na przebieg procesu gen.Jaruzelskiego mimo,że wszczęcie tego procesu jest wyjatkowym skandalem.
 • 2009-05-02 14:24 | zadora

  Re: Troski Tuska

  Podstawową wadą premiera i jego rządu jest przede wszystkim impotencja.Rzuca się nagle gromkie hasła w populistycznym sosie-np.chemiczna kastracja a potem sie mysli o konsekwencjach wypowiedzianych bezmyslnie słów.Ten rząd nie ma wigoru i parcia do przodu.Działania podejmowane są zbyt późno i pod naciskiem sytuacji.Nieporozumieniem są p.Hall i p.Czuma w składzie rządu.Tych nominacji obronić się nie da.W dalszym ciagu brak programu na najbliższe lata.Ze względu na ideologiczne zbieżności z PiSem polityka rządu w tej dziedzinie jest całkowicie nieczytelna.Popularność PO opiera się na olbrzymiej i bądźmy sprawiedliwi-całkowicie uzasadnionej niechęci a nawet wrogości do partii braci Kaczyńskich.
  To sie nie skończym niczym dobrym.Może lepiej żeby pan premier zajął sie kopaniem piłki?
 • 2009-05-02 14:28 | herbapol

  Jeżeli ktoś uważa,że kryzys światowy powstał z winy premiera Tuska,może tak ocemiać czas jego rządów.Ja tak nie uważam.Wręcz przeciwnie!Rząd w ciężkich czasach,w jakich przyszło mu działać,radzi sobie znakomicie..
 • 2009-05-02 14:40 | herbapol

  To wszystko się stanie jak tylko premier Tusk zostanie dyktatorem.Chwilowo się jednak na to nie zanosi i demokratczny premier będzie działał w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem.,dlatego też nie będzie interweniował,zamykał,zakańczał.Czas by to zrozumieć.
 • 2009-05-02 15:04 | herbapol

  Tylko człowiek z brakiem tzw.zielonego pojęcia o gospodarce i historii,może twierdzić,że obecny rząd zniszczył polski przemysł stoczniowy.A co było za rządów PiS-u?Co było za wszystkich innych rządów?Stocznie kwitły jako te róże ?
  Jeżeli już komuś trzeby przypisać tę winę,to ja bym skłaniał się w kierunku związków zawodowych,które skutecznie blokowały prywatyzację.Załogi stoczni skutecznie otumanione przez liderów zw.zawodowych,przez 20 lat nie były w stanie stworzyć żadnej innej koncepcji na istnienie stoczni,jak tylko trzymać się kurczowo modelu zapamiętanego z czasów PRL-u.
  Tak,panie Longine,smutne ale prawdziwe.Można się tylko dziwić,że te dinozaury komunizmu przetrwały te 20 lat.Oskarżanie o ich upadek Tuska jast tak samo bez sensu,jak oskarżanie Balcerowicza o upadek PGR-ów,bo to wszystko było już upadłe w czasach PRLZawsze były to prawie- trupy utrzymywane kroplówką z budżetu państwa przy niby-życiu.
 • 2009-05-02 19:51 | stoczniowiec, ale normalny

  Nawet trudno mi spokojnie od[powiedziec ci na tak prostackie myslenie i pisanie.Co myslisz , piszac, ze rzad ''TUSKA'', REPREZENTUJE INTERESY NIEMIECKIE? Trzeba byc ciezko poranionym, by tak poronione glupstwa opowiadac. O stocznie ''DBALI- SLD I PIS'', ladujac tam nasze pieniadze, by za poldarmo, mogli miec wyborcow pewniakow, Narabali dlugow, nikt nie chcial kupic tych stoczni z takimi dlugami, i takimi wymaganiami zwiazkowcow, wiedzieli, ze UNIA,sie nie godzi na dalsze dotacje, wiec odpuscili, teraz winien jest''TUSK''. To zwykle chamstwo, o tym kazdy wie. SZCZECIN I GDYNIA - dostali odprawym GDANSK, tez mogl,ale nie chcieli sie polaczyc z Gdynia. Kaczynscy sprzedali Gdansk, przyjaciolom z Ukrainy, teraz im sie nie widzi, wiec ,pretensje do TUSKA. POLACY ,TO NAROD ZAKLAMANY,A PISOWI I SLD, TEZ SIE TO PODOBA, BO NIBY DLACZEGO NIE MAJA UBIC NA TAKIM KLAMSTWIE WLASNYCH SLUPKOW?
 • 2009-05-02 21:14 | Jermar2

  Re: Troski Tuska

  Dlaczego Donald Tusk udziela wywiadów tylko pismom skrajnie lewicowym? To nie pierwszy już wywiad dla "Polityki".
  Zniszczenie przez niego polskich stoczni to tylko na pozór metoda nagrodzenia 40 milionami Misiaka za jego wkład finansowy w kampanię wyborczą PO. Problem jest znacznie poważniejszy. Tu chodzi o odcięcię Pomorza od reszty kraju, bo na tą dzielnicę mają chrapkę Niemcy. A to bratnia krew Tuska. Stocznie wiążą kooperacyjnie Pomorze z resztą kraju i to w sposób bardzo trwały.
 • 2009-05-02 23:19 | Anro

  "Polityka" ma tyle wspólnego ze skrajną lewicowością, co PiS z prawicą, a brednie wypisane przez Jermara2 z rozsądkiem. Nie kompromituj się i zachowaj te "złote myśli" dla siebie i najbliższych.
 • 2009-05-03 00:33 | Michał

  Re: Troski Tuska

  Tusk nic nie robi z gospodarką. Niech skopiuje rozwiązania z Tajwanu, Szwajcarii czy Izraela jak sam nic nie potrafi wymyślić. W rankingach wolności gospodarczej czy konkurencyjności międzynarodowej Polska wypada coraz gorzej, a 200 czy 300 km drog to nawet w Afryce bez UE wybudować potrafią.
  Głównym problemem jest to, że nie ma w Polsce firm zdolnych konkurować z czołówką światową czy europejską.
 • 2009-05-03 08:57 | Elen

  Nie zgadzam sie z Toba, bo in vitro, to nie problem palacy,w kryzysie, kupa pyskowania, a zadowolony i tak nie bedzie kazdy, bo znajda sie tacy jak p.SUSKI, kt. powiedza''ja tam robie dzieci normalnie''.Z sluzba zdrowia, borykaly sie wszyscy, dopoki ladowano do nich pieniadze z pozyczek, to jakos bylo, ale teraz to ten rzad, powiedzial stop, przeciez to sa miliardy zmarnowane, nie od premiera, aleNASZE PODATNIKA. Jaki chaos, w kryzysie- ten to czynia tacy jak ty, kt. sluchaja PIS. Mogloby byc zle, gdyby rzad to czynil, juz w grudniu, bylyby banki puste, byloby tak zle jak na Wegrzech , czyUkrainie, a dzieki stanowczosci premiera i min. finansow, nie bylo u nas kryzysu finansowego. Pytam madrych, wlasciwie przemadrzalych- dla kogo maja zaklady produkowac, skoro, exportujemy prawie tylko do NIEMIEC I UKRAINE, a tam jest gorzej jak u nas?To normalne, ze ludzie sa zwalniani, musza byc plastyczni, bo pracy jest dosyc, ale ona nie przyjdzie sama do nich.Zadna praca nie hanbi.
 • 2009-05-03 09:01 | Gabriel

  TY JESTES ZACZADZONY PISEM I NIENAWISCIA. KTO CI TO POWIEDZIAL, ZE CHRAPKE MAJA NIEMCY. MYSLE, ZE ODPOWIES, PRZED SADEM ZA TAKIE POMOWIENIE PREMIERA. POWIEM CI JEDNO, TAKIEGO PREMIERA BEDZIE POLSKA DLUGO WSPOMINAC. POKAZ MI JEDEN MADRY, RZECZOWY WYWIAD PREZYDENTA, CZY PREZESA. TO WSTYD, ZE TACY POLACY JESZCZE ISTNIEJA I WYPISUJA TAKIE BREDNIE.
 • 2009-05-03 10:29 | vdm

  Tusk nie jest winny za stocznie. Uporzadkowanie stoczni bylo obowiazkiem poprzednich rzadow ktore przez 20 lat nie potrafily przeksztalcic tych zakladow. Dlaczego ? Dopoki politycy beda decydowali kto rzadzi firmami zawsze bedzie balagan. Dlaczego dyrektorzy stoczni nie potrafili wyprowadzic te fimy na droge dochodow? Bo sie zminiaja po kazdej zmianie rzadu. Rozwiazanie jest zawsze proste, zatrudnic osobe z biznesu, stworzyc plan na odnowe i dac na to czas. Ale wiemy jak jest, to musi byc koles, z poprawnym zyciorysem opozycjonisty (jak Niesiol mowi), ktorego sie wymienic w zaleznasic od potrzeb polityczych…
  W Niemczech, Francji i Brytani sa stocznie i rowniez powinny byc w Polsce. To sa strategiczne firmy.
  Po stoczniach przyjdzie czas na inne resorty gospodarki.
  Polska jest traktowana prze UE jak drugiej klasy obywatel. Polska dla Unii jest zrodlem taniej sily roboczej i rynkiem zbytu. Unia chce to utrzymac. Przedsiebirstwa w Polsce ktore sa widziane jako konkurencyjne beda wiec skazane na zaglade pod byle pretekstem. Unia ma podwojne standarty. Ostatnio rzady Brytani, Francji i Niemiec wydaly miliardy na ratowanie swoich firm. A w Polsce jest to niedozwolone. Tu winie rzad ze pozwala na adaptacje takich podwojnych standartow.
 • 2009-05-03 14:35 | Jermar2

  I bardziej poklepują Tuska, a on ich. Jak oglądałem imprezę w PKiN rozbolały mnie plecy !
 • 2009-05-03 17:48 | mw

  Re: Troski Tuska

  W niezwykle trudnej (społecznie, kulturowo, politycznie, a NIE gospodarczo) sytuacji, jaka panuje w Polsce, postępowanie Tuska, rządu i Platformy jest optymalne. Nie ma żadnych fajerwerków, bo naczelnym zadaniem jest niespowodowanie wybuchu tego przerdzewiałego niewypału, jakim jest anachroniczna Polska w nowoczesnym świecie. Mieszkałem 18 lat na tzw. Zachodzie i przekonałem się, że tam przeciętna pielęgniarka sensowniej rozumuje w sprawie racji stanu i płynących z tego dla niej konsekwencji niż u nas dziennikarze, opozycjoniści polityczni, ludzie nauki czy administratorzy i urzędnicy. Nie mówiąc już o tzw. prostym człowieku, którego mentalność jest na poziomie plemiennym, z całą tego rodzinną pazernością, archaicznym, pseudoreligijnym myśleniem, neo- i ksenofobią, mizerniutkim wykształceniem, brakiem doświadczeń, niezrozumieniem podstawowych mechanizmów współczesnego świata i nowoczesnego, racjonalnego społeczeństwa.
  Brawo Tusk, brawo Platforma!
 • 2009-05-03 18:34 | wladimirz

  >Nie ma żadnych fajerwerków,<
  ;-))))))
  To popatrz co się dzieje w oświacie!!!Tyle,ze to nie są fajerwerki, a raczej podkladanie miny pod wlasny tylek;-)))
 • 2009-05-03 22:27 | Longin

  Przed wojna 49 kilometrów magistrali kolejowej do Gdyni wybudowano w 2 lata. W XXI wieku na wybudowanie 10 kilometrów odcinka Poznan Antoninek - Poznan Junikowo trzeba bylo 3 lata. Firmy jak stocznie stoja w dobrze zarzadzanych (tj. cywilizowannych) krajach pod specjalna opieka kolejnych rzadów - tylko nie w Polsce która jest rzadzona przez zlodziei i kretynów od brania do kieszeni (niezaleznie od partyjnej przynaleznosci). Polska odwraca sie od wybrzeza - Niemcy swoje stocznie modernizuja, nie mówiac o portach. Przebudowa portu w Bremie pochlonie setki milionów € i bramy na swiat beda zmodernizowane.
  A co robia polscy "politycy" ?! Gówno !
  Eugeniusz Kwiatkowski przewraca sie w grobie jak widzi ten syf na Wiejskiej i Trójmiescie
 • 2009-05-03 23:59 | czesiek70

  Re: Troski Tuska

  Winę ponoszą:Rządy prawicowe,AWs,PIS,częsciowo lewica\[Miller że dał kupę pieniedzy na stocznie szczecinską,którą zmarnowali} Kacynski w sprawie stoczni zrobił O,Dużo mówić głupiego stoczniowcy to kupili.
 • 2009-05-04 00:12 | czesiek70

  Re: Troski Tuska

  Sybirak,kumplu złoty,myślę ze Joli bełkociki nie wyprowadza Ciebie z równowagi,Pozdrawiam Śybirak6