Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bilans pięciolatki

(10)
Co łączy autostradę A4 Zgorzelec–Krzyżowa, pływalnię w Mławie i klub przedszkolaka w Boćkach? Wszystkie powstały dzięki dotacjom z Unii. Nie ma dziś Polaka, który nie skorzystałby na naszym członkostwie.
 • 2009-05-01 12:52 | IPNowiec

  Re: Bilans pięciolatki

  można by także porównać bilans planu trzyletnieniego, po II Wojnie, bez pomocy Unii. Ile fabryk, miast, szkół i odbudowanych kościołów.. BIlans pokazany to mizeria
 • 2009-05-01 18:05 | Kamykiewicz

  Wspomnienia...
  Kiedyś, ach, kiedyś było tak pięknie... Fabryki pięknie dymiły,
  proboszcz zawsze miał rację, była jedna gazeta i jedna bułka z jednej piekarni.
  I tylko szkoda, szkoda, że wojna była dawno i świat tak bardzo się zmienia.
  (Z cyklu: "Zdartą podeszwą może im dogodzisz")
 • 2009-05-01 18:48 | kazimiera

  Re: gadżetowy bilans pięciolatki ?

  Ilustracją niech będzie fragment felietonu z Dziennika Związkowego: cytuję: "Polska i kraje Europy wschodniej , które weszly do Unii, zachłysnęły się gadżetami.
  Zabawki , telefony komórkowe , laptopy ,itp, stały się świecidełkami współczesnych konkwistadorów, którzy wymienili je z tubylcami na banki, fabryki, kopalnie. Słowianie, tak jak Indianie, okazali się dziecinnie ufni i spragnieni zabawek. Jak długo potrwa ta "euforia" zobaczymy w najbliższych latach ? "-koniec cytatu.
  Taką wersję rozwoju ekspansji oligarchii unijnej , też należy przyjąć do zbiorowej świadomości.
 • 2009-05-01 19:17 | jerry1

  "W europejskim podziale pracy Polsce przypada wciąż pośledniejsza część produkcji, ale stopniowo przechwytujemy też bardziej zyskowne działy - przykładem może być fabryka komputerów Della przeniesiona niedawno z Irlandii do nas."

  Akurat "montownie" komputerow (tego typu jak fabryczka "Dell'a") praktycznie przestaly juz istniec w bardziej rozwinietych krajach... I nie jest to juz zaden "zyskowny dzial"!
 • 2009-05-01 19:18 | lecher1

  Re: Bilans pięciolatki

  Owszem, poprawiło się, ale nie wszystkim, może kadrom urzędniczym i szefom spółek państwowych. Pogorszyło się na pewno setkom tysięcy drobnych przedsiębiorców i handlowców, którym nie tylko spadły obroty i zyski, ale dodatkowo wzrosły obciążenia podatkowe i finansowe (" obowiązek" zakładania bankowych kont firmowych z wyższymi opłatami za czynności bankowe, brak urlopów, nielimitowany czas pracy po kilkanaście godzin dziennie, wysokie opłaty na rzecz ZUS, koszty szkolenia pracowników, wzrost podatków terenowych, wyższe stawki za energie elektryczną i telekomunikację i wiele innych). Prosty przykład: pracownikowi przysługuje 26 dni roboczych urlopu, 12 wolnych w dni świąteczne, chorobowe na byle katar, 2 dni na wychowanie dziecka i t.p.
 • 2009-05-01 21:01 | Kamykiewicz

  Wspomnienia, wspomnienia...
  Kiedyś, mój Boże, było tak pięknie... Były paciorki i kubańskie pomarańcze...
  Były liczydła, nasze, prawdziwe... Była miedza, był mocny płot!
  Ale przyszli oni - zaświecili adidasami i ajfołnami!
  Ogłupili naród...
  (Z cyklu: "Cytaty od siedmiu mizerii")
 • 2009-05-02 05:06 | Eddy

  Ciekawy punkt widzenia.
  Wydaje mi sie ze Polacy, poprzez swój wrodzony brak pokory, nie moga sie pogodzic z faktem ze sa ekonomicznie i cywilizacyjnie opóznieni. Nie ma w tym zadnej inwektywy, zadnej krytyki albo podtekstu. To jest zwykly stan rzeczy z którym trzeba sie pogadzic, przejsc z podniesiona glowa i podejsc do nastepnego stopnia rozwoju, który nadejdzie niebawem. Trzeba byc wytrwalym, spokojnym i stanowczym.
  Nie watpie ze Polacy udowodnia Europie, ze za dwadziescia, trzydzisci lat beda w czolówce nie tylko Europy, ale i Swiata. Dajmy czas czasowi - "vamos dar o tempo ao tempo" jak mówia Brazylijczycy, którzy tez, z polskiej perspektywy, wygladaja na zascianek cywilizacji, ale powoli ciagna, wspinaja sie i dochodza do pierwszej dziesiatki.
  Uczmy sie, dzialajmy, pracujmy, uczmy sie raz jeszcze, a dojdziemy tam gdzie jest nam to przeznaczone!
 • 2009-05-03 00:17 | Lewy

  Re: Bilans pięciolatki

  Udział towarów high-tech w polskim eksporcie: 3,1%! 27 miejsce w UE, lepsza jest nawet Bułgaria i Rumunia. Polska jest w czołówce jeśli chodzi o rozwarstwienie społeczne (wskaźniki bardzo zbliżone od USA) i liczbę osób żyjących w ubóstwie i co najważniejsze liczba ta się zwiększyła. VAT prawie najwyższy w Europie, PIT od najniższych dochodów jeden z najwyższych. Upodabniamy się do krajów trzeciego świata a nie bogatej Europy.
 • 2010-08-24 02:48 | Majkel

  Re:Bilans pięciolatki

  Akurat pan Marek Dziduszko "doskonale" wie jak pozyskać fundusze unijne i jako jeden z wielu byłych pracowników mogę powiedzieć że pisanych jest wniosków -ile się da, chociaż jeden musi przejść (statystycznie). gorzej z wykorzystaniem tych funduszy, ta nieudolna firma nie potrafi nawet sprzedać szkoleń dofinansowanyh, grupa prawie nigdy nie była zamknięta, trzeba było zapraszać znajomych lub uczestnicy z poprzednich szkoleń przychodzili ponownie, w firmie stosowany jest mobbing przez pana Marka, jak i jego asystentkę panią M
 • 2010-08-24 04:37 | MajkelMajkel

  Re:Bilans pięciolatki

  Jako były pracownik nie polecam pracy ani korzystania z usług firmy MTD, stosunkowo duża rotacja. W firmie stosowany jest mobbing przez pana Marka Dziduszko oraz jego asystenta "psa" Martnę Dawidczyk. Wszyscy uciekają z MTD kto nie ucieknie zostanie do tego zmuszony lub zwolniony. Najszybciej uciekał wiceprezes który wyparował razem ze sprzętem komputerowym a o przekrętach tej "firmy" można napisać książkę. Gówniane traktowanie ludzi, gówniany produkt, nie potrafią nawet sprzedać szkoleń dof. Żeby grupa się zamknęła trzeba zapraszać znajomych, marnowanie pieniędzy unii i czasu. Mogę jedynie życzyć szczęścia przy współpracy z MTD. Zabierają się za doradztwo a sami nie potrafią porządnie napisać, przechodzi jeden na 20