Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sztuka samopoznania

(1)
Chyba każdy z nas chce sam decydować o swoim życiu. W porządku, ale czy wiemy, co to naprawdę znaczy? – zastanawia się filozof Peter Bieri.
  • 2009-05-04 19:42 | Adrian Powęska

    Sztuka samopoznania

    Czym jednak miałby być "zewnętrznym przymus", oraz jak wyzwolić obraz samego siebie? Samostanowienie jest przecież częścią świata w którym się istoczy, więc wszelkie próby bycia niezależnym od okoliczności nigdy się nie kończą. To czy można powiedzieć o sobie, że jest się w istocie niezależnym jest zintegrowane z poczuciem siebie w swoim świecie. Określenie teoretyczne takiego ujęcia staje się utrudnione ponieważ dotyczy najbardziej prywatnej drogi człowieka zatem tego co z gruntu ciężko poddaje się metodzie.