Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wstyd za media publiczne

(3)
Czy powinniśmy się wstydzić za TVP? Co dalej zrobić z mediami publicznymi? Zlikwidować, sprywatyzować, a może pozostawić bez zmian – zapytaliśmy Państwa w zeszłym tygodniu w naszej internetowej debacie.
 • 2009-05-06 11:34 | Telepodglądacz

  Re: Wstyd za media publiczne

  Tak dziwnie się składa że dziś częściej niż kilka lat temu musimy się za coś wstydzić. Czy aby nie jest to wstyd za ludzi, którym zaufaliśmy wybierając na wysokie urzędy. Gdy rządzili postkomuniści wmawiano nam wstyd bo tak przecież być nie może by ktoś o takiej prowieniencji decydował o RP. Dziś gdy rządzą ludzie walczący o niepodległość coraz częściej wydaje mi się , że z ideami epoki Solidarności mają tylko tyle wspólnego ile w tym jest politycznego interesu. Wprowadzając "nocną ustawę" sugerowano przywrócenie obywatelom publicznej tV , szybko okazało się że przekształcono ją w TVP-is i z obywatelską niewiele miała wspólnego. Dziś o dziwo pod rządami chłopców z LPR jest bardziej publiczna niż kilka miesięcy temu za Wildsteina i następcy. Jak tu się nie wstydzić skoro na fotelu prezesa TVP od czasu Dworaka zasiadają tylko partyjni dyletanci.
 • 2009-05-06 15:15 | obser_wej

  Narodzie! Zawsze masz pretensje do jakichś tam rządzących, i że na wybory nie pójdę, bo wszyscy co przy korycie to złodzieje i krętacze, a wybrawszy innych, to tacy sami.
  No właśnie. Jaki naród, tacy też jego wybrańcy, dzieci tego narodu. Z Marsa przecież nie przybyli. Narodzie! Wejrzyj w lustro i uważnie przyjrzj sie swej narodowej gębie. Jaki procent Polaków jest uczciwych tak na serio i nie zgarnie czegoś dla siebie z dobra ogólnego, gdy z racji stanowiska, funkcji pełnionej, ma taką okazję? A stosunek do obowiązującego prawa. Kto je w tym kraju przestrzega, jeśli je można bez konsekwencji obejść? Maluczki, wielki, jaka różnica. Wszak Polak potrafi. Prawie każdy. Winni zawsze są
  jacyś Oni. Ech narodzie. A TVP, Polskie Radio? Na samą myśl, że mogłoby ich nie być
  (nie mówiąc o ich jakości) ciarki człowieka przechodzą. Przecież to komercyjne barachło
  jest chyba dla debilów, bo słuchać i oglądać tych bzdetów jakimi te przekaziory zaśmiecają świat na spokojnie się nie da.
 • 2009-05-06 15:36 | Wojciech

  Re: Media publiczne to zbiorowy obowiązek

  Komercyjne media na tak zwanym zachodzie to tuba sponsorów, a sponsorami i właścicielami są bogate korporacje. Media są tych, co wypłacają tygodniowy payroll dla zatrudnionych tam redaktorów. Jak to wygląda w praktyce, to nawet Orwellowi nie starczyło fantazji i zdolności przewidywania katastrofy. Media komercyjne to tandetna rozrywka i nachalna propaganda skryta za ładnymi i kulturalnymi "redaktorami". Oni uprawiają technikę inteligentnego podlizywania się właścicielowi i to jest ich jedyna umiejętność.
  Trzeba bronić media publiczne,nawet mając świadomość , że kolejny rząd będzie się starał ingerować.