Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jednodniowy rozejm?

(14)
Jeśli związkowcy chcą protestować właśnie w tym dniu, właśnie w Gdańsku pod pomnikiem, to znaczy, że walka polityczna przesłoniła wszystko - honor, dumę, przyzwoitość.
 • 2009-05-06 16:35 | Małogorzata

  Re: a to rzeczywistość skrzeczy ...

  Fakty są okrutne dla mitów . Tak było zawsze , również w PRL-u , propaganda podnosiła do rangi symbolu nic nie znaczące wydarzenia, ale one musiały pasować do linii propagandowej elit rządzących w tamtym czasie . Aż się to wszystkim przejadło. Teraz usiłuje się ludziom pracy wmówić , że to w ich interesie , zawłaszczono majątek którzy wytworzyli ich rodzice i dziadowie w okresie pracy w PRL-u , za pół darmo.
  Trzeba brać poprawkę i korygować chciejstwo "elyt" z prawdziwym obrazem klęski milionów zwykłych ludzi.
 • 2009-05-06 16:53 | MW

  Re: Jednodniowy rozejm?

  Nieraz wpadnie w ucho myśl, którą myślę sobie warto się podzielić. Na pytanie skierowane do Niemca czy jest dumny z faktu bycia Niemcem odpowiada: dumny nie, ale zadowolony. My Polacy jesteśmy dumni, ale ciągle niezadowoleni, a do tego duma nasza jest pusta , dumni bo wypada, ale dlaczego, jak to, przecież jesteśmy Polakami. Nie można być w/g mnie dumnym a jednocześnie niezadowolonym. Nie potrafimy demonstrować swego zadowolenia z dokonań, z których na pewno możemy być dumni. Wolimy wykorzystać okazję świętowania z okazji osiągnięć narodu, do załatwiania własnych interesów,a raczej mącenia, bo w mętnej wodzie dobrze się czujemy. Prezydent mówiąc 3-go maja o przywilejach pewnych grup miał racje, tylko mylił adres dzisiejszych grup interesów.
 • 2009-05-06 19:09 | Jermar2

  Re: Jednodniowy rozejm?

  Tak rozejm: by żyło się lepiej - wszystkim - kolesiom - mordo ty moja! A ci kolesie - lodziarze różnej maści w PO to Palikot, Misiak, Karnowski, Sawicka, Grad, moralne karły to Niesiołowski, Chlebowski, Nitras, Palikot. A na czele Donald Tusk, w domu którego mówiło się po niemiecku. A więc zlikwidujmy związki zawodowe, zamknijmy internet , ocenzurujmy media, ograniczmy prawa prezydenta i na koniec wydłużmy kadencję rządu PO do 20 lat (na początek).
 • 2009-05-06 21:34 | Jermar2

  Re: Jednodniowy rozejm?

  Komusza cenzura szaleje na tym forum. A największy lęk , gdy krytyka jest merytoryczna. Kilka godzin temu napisałem o lodziarzach i karłach moralnych w PO podając nazwiska. Zakończyłem zdaniem ogólnie znanym: Na czele premier Donald Tusk w domu którego mówiło się po niemiecku. Jak się mówiło na Pomorzu i Kaszubach proszę przeczytać "Na tropach Smętka" Wańkowicza.
 • 2009-05-07 14:34 | Longin

  Zaraz, zaraz - Wankowicz wyraznie opisuje ze w polskich domach mówilo sie po polsku. Zeby bylo weselej ludzie nie wiedzieli ze mówia po polsku bo nie mieli kontaktu z Ojczyzna. Opisuje rozmowe z mlodym chlopakiem który byl zaskoczony i domagal sie potwierdzenia ze on w tym (polskim) jezyku w caluskiej Polsce bedzie mógl rozmawiac !!! No a jak u Tusków sprechalo sie "auf deutsch" to trudno...
  Pozdrowienia ze Sczebrzeszyna (kolo Pietrzewietrzepieprzem)
 • 2009-05-07 16:18 | danka

  Re: Platforma zjada własny "kombatancki" ogon

  Szyderczy śmiech zza grobu słychać będzie w Krakowie 4 czerwca 2009 , jak zobaczymy "kombatantów" uciekających z Gdańska przed problemami stoczniowców.
 • 2009-05-08 04:34 | Kowalski

  Jednodniowy rozejm?

  Nasz brak jedności wykorzystają wkrótce Niemcy. Zorganizują obchody upadku muru berlińskiego i cały świat sie dowie, że to oni obalili komunizm. A Polacy, no cóż...przed szkodą i po szkodzie głupi !
  Tak na marginesie, to Tusk chyba nie miał wyjścia z przenosinami obchodów-bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze. W USA demontracja taka jak pod PKiN zostałaby spacyfikowana przez Gwardie Narodową i nikt nie miałby do nikogo pretensji.
 • 2009-05-08 08:34 | Miguell

  Rozumiem Małgorzato, że tęsknisz za kombinatami, PGRami, hutami, Spółdzielniami Pracy.

  Kapitalizm to jednak ustrój odmienny od socjalizmu gdzie to co nie 'przynosi chleba' upada a ludzie, kapitał i ziemia włączane są w inne przedsięwzięcia.

  Nie zrozumie tego jednak Homo-Sovieticus i dalej będzie trwał w uporze aby subsydiować, dotować, wspierać... i to najlepiej nie swoimi pieniedzmi
 • 2009-05-08 12:27 | Sybirak

  Re: Jednodniowy rozejm?

  "Tak było zawsze, również w PRL-u , propaganda podnosiła do rangi symbolu nic nie znaczące wydarzenia,"...

  > Święta racja. Dwa gnomy, wychowane w komunistycznym domu przez zdrajcę A.K., próbują przywrócić ten haniebny ustrój. Czy im się uda? Zależy od wszystkich Polaków, nie tylko tych propisowskich, ale żeby ich zneutralizować i nie pozwolić, by 20 lat naszego życia poszło na marne, trzeba iść na wybory i zagłosować przeciw Kaczyńskim i ich pisowi. To będzie patriotyczna postawa.
 • 2009-05-09 22:10 | wiekowy

  Jak dlugo bedziemy sie wstydzic za warcholow sterowanych przez WARCHOLOW .Przecierz oni robia to za nasze pieniadze.Nalerzy im wkoncu podziekowac przy kazdych kolejnych wyborach.Spoleczenstwo polskie pokazalo swoja madrosc przy ostatnich wyborach.Idzcie prosze na wybory bo wasi przeciwnicy pujda napewno. Nigdy niebylem zwiazany z zadna partia.Na PiS patrzylem z zaciekawieniem ale rozczarowalem sie.po kilku dniach.Odrazu bylo widac parcie i tylko na "koryto".Mam wrazenie ze to widza tez politycznie slepi oprocz zatrzeciewionych PiSowcow.Niszczyc byle pozostac przy wladzy.
 • 2009-05-10 10:25 | elek

  Tak to jest. Kiedy nie ma się merytorycznie nic do powiedzenia rzuca się wstrętne hasła. Żałosny, nie Jermar a Jarmark brudów.
 • 2009-05-10 21:31 | annad

  Re: Jednodniowy rozejm?

  Jednodniowy to chyba za mało. Żaden związek zawodowy nie ma prawa przywłaszczać sobie tej i podobnych rocznic. Dla mnie 4 czerwca powinien być świętem państwowym. Miałam bardzo wiele wspólnego z Solidarnością 1980, ale nie mam nic wspólnego z obecnym związkiem o tej nazwie. Chyba też zawłaszczonej.
 • 2009-05-11 21:17 | Jermar2

  Re: Jednodniowy rozejm?

  Jako członek "S" protestuję przeciw wzywaniu Tuska do Gdańska na obchody 4 czerwca. Ten pan jest wrogiem robotników i wogóle wszystkich żyjących ze świadczenia pracy. On pogardza Polakami. Znana jest jego wypowiedź "polskość to nienormalność" z 1987 r, Platformę tworzył jako antidotum AWS. I założeniem była prooligarchiczność, przylgnięcie do elit finansjery, fabrykantów, bossów mafijnych, feudałów. A członkowie "S", którzy w to weszli musieli rzucić legitymacje. Niechaj Tusk daruje sobie obchody w Gdańsku także dlatego, że wielu widzi w nim Palikota.
 • 2009-05-11 21:51 | LISA

  CO PAN ZA PIERDOLY WYPISUJE TO WY ZWIAZKOWSCY Z BOZEJ LASKI CHCECIE ZAGARNAC I RZADZIC JAK MAFIOZO TO BY WAM PASOWALO STOLECZKI MIELIBYSCIE ZAPEWNIONE DO KONCA KARIERY ZAWODOWEJ TO WY RUJNOJECIE POLSKE HISTORIA WAS ROZLICZY ZAKUTE LBY