Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gazeta zwana wyborczą

(13)
Jubileusz GW: Nie byłoby Trzeciej Rzeczpospolitej, jaką znamy, bez Adama Michnika i ludzi „Gazety”.
 • 2009-05-08 10:52 | Stella Rozlatowska-Nazieblo

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Mieszkam w Szwecji i czytuje tu dwa najwazniejsze dzienniki - Dagens Nyheter i Svenska dagbadet. Jednak uwazam, ze Gazeta jest i bardziej europejska i na wyzszym poziomie. Dziennikarze staraja sie przyblizyc czytelnikowi problem, sa swietnie przygotowani, profesjonalni i "poglebiaja" problem, nie splycaja jak tutaj. Pisza duzo o swiecie i Europie, ksztalca czytelnika. W Gazecie sa poruszane wszystkie problemy swiata co tu, w szwecji - ale jeszcze szerzej. Dziennikarze sa wszedzie. Wlasciwie dzieki gazecie mozna swietnie poznac swiat i idee, ktore istnieja i powstaja. Swietne komentarze Adama Michnika - jego humanizm i wiedza. Naprawde mozemy byc dumni z tej gazety. Nalezy z pewnoscia do najlepszych na swiecie
  dzieki za nia
  pozdrawiam
  Stella Rozlatowska-Nazieblo
 • 2009-05-08 14:39 | gordon gekko

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Szanowny Pan Redaktor miał kolegów w Rzepie? To po powyższym już Pan ich nie ma. To Pan nie wie, że to wszystko co Pan przypisał GW zrobił Rafał Ziemkiewicz , a malutką część dołożył Piotr Semka? Wyborcza to emanacja światowego rządu, który trzyma zamrożone nasienie noblistów w podziemiach Rockefeller Center. Wyborcza to wcielenie szatana i gazeta , która powstała by wszelką wolność stłumić. Na pewno Pan słyszał, że centrum z którego się kieruje Wyborczą jest nie na Czerskiej a w podziemiach Knesetu. A Michnik to wcielenie diabła na ziemi , nie Bill Gates, którego zsumowane litery imienia i nazwiska dają liczbę 666 - tylko Michnik właśnie (ale nie pamiętam jakie liczby trzeba podstawić pod litery, żeby wyszły trzy szóstki). Założę się że nie wiedział Pan tego wszystkiego - polecam Ziemkiewicza, codziennie - w dawkach dostarczanych przez Rzepę , lub raz w tygodniu w TVP3.

  A poważnie - dołączam się do życzeń! I pozdrawiam.
 • 2009-05-08 16:22 | danka

  Re: "Gazeta" - to "Trybuna Ludu"

  Gazeta to Trybuna Ludu . Czytam tylko internetowe wydanie Gazety. Oczywiście są subtelne różnice między Gazetą , a Trybuną Ludu , ale nawis ideologiczny i osobowość Pierwszego Sekretarza ciążyła na Trybunie Ludu i teraz ciąży na Gazecie. Tylko sekretarze się zmienili, ale Gazeta nie potrafiła wyzwolić się i próbować reprezentować ten lud, dla którego powinna pisać, a co wydaje się istotą istnienia mediów.
 • 2009-05-08 18:37 | malgo

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  mieszkam we Francji, ale czytam regularnie, dzieki Internetowi Wyborcza, jako czytelnik Le Monde i Libertion, uwazam, ze Wyborcza jest zbytnio liberalna i czesto konserwatywna ( zwlaszcza wobec USA! co za placz ze Obama wygral!) brakuje takich dzienikarzy o przekroju Zakowskiego, wiecej humanitaryzmu i pogladow lewicowych, wystarczy przeprowadzac wywiady z osobistosciami lewicowymi tak jak E. Todd, Cohin-Bendit, etc. przyblizac rodakom i ukazac co to znaczy dzisiaj lewica.
 • 2009-05-08 20:32 | Binarek

  Musiałaś Danusiu dobrze poznać Trybunę Ludu, że potrafisz tak precyzyjnie dostrzec analogie między dziennikami.

  Gazeta Wyborcza niestety ma ogromne ciągoty 'demokratyczne' i jest skrzywiona pluralizmem politycznym co dyskredytuje ją w odbudowie IV RP pod jednym słusznym sztandarem.
 • 2009-05-08 21:26 | Andrzej z Kalafiorni

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Pan Baczynski wdzieczy sie do GW i pana Michnika jak pies do kija. Zachwyca sie ich klasa i sukcesami. Nie widzi (poniewaz nie chce widziec) malostkowosci, strachu i nienawisci emanujacej z jego idola - vide liczne procesy zmierzajace do psychicznego i materialnego zniszczenia ludzi, ktorzy znaja druga strone pana Michnika i ujawnili niewygodne dla niego fakty. Prawdopodobnie pan Baczynski ma nadzieje, ze jego sykofantyzm otworzy mu drzwi do "saloonu" (zamierzony blad literowy).
  P.S. Pan Michnik walczyl o "socjalizm z ludzka twarza" w czasach socjalizmu tow. Gomulki, Gierka, Kani i Jaruzelskiego. Na czym polegala roznica miedzy tymi socjalizmami? Tylko na zrzuceniu portretow owych towarzyszy i zastapieniu ich "ludzka twarza" tow. Michnika
 • 2009-05-09 00:07 | Nina

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Sto lat1 dla Gazety Wyborczej i jej redeaktorow.
 • 2009-05-09 09:26 | jioszka

  Służę uprzejmie:
  A - 62, d - 44, a - 62, m - 73, M - 73, i - 71, c - 89, h - 16, n - 74, i - 71, k - 31
 • 2009-05-10 10:05 | Kecaj

  Sedno sprawy

  Pisze pan, ze GW opiera sie na wierze w to, że ludzie są lepsi, niż się wydaje. Tak, to wlasnie sedno sprawy. Jej przeciwnicy sadza bowiem, że ludzie są gorsi, niż się wydaje. Wystarczy przywolac podejscie do lustracji. Otoz to! Ciesze sie z takiej syntezy, bo sam nie potarfilem dotad tak dobrze i krotko tego wyjasnic.
 • 2009-05-10 10:52 | mikesz

  Szkoda jednak,że przyczynił się wraz z kolegami do narodzin IV RP wzniecając narodową biegunkę z okazji tzw. afery Rywina.To niestety, ale w jej efekcie na scenę wbiegli młodzi i dziarscy,a potem to już poszło...I tak idzie dalej.Jest może przy okazji trochę śmiechu,ale czasami...
 • 2009-05-10 20:45 | Levar

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Momo, chwalo nos. Wy mnie a jo wos.
 • 2009-05-11 16:09 | Rysiu

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Kolejny przyklad polskiej racji stanu. Na jakiej podstawie to stwierdzenie, ze Gazeta to jedna z najlepszych gazet europejskich? Kto tak twierdzi, Polacy? Gazeta? Ludzie, czy wyscie powariowali?
  Gazeta to odzwierciedlenie polskich kompleksow, jak sie czyta te gazete to ma sie wrazenie, ze polska jest juz mocarstwem a reszta swiata sie wali. Ich artykuly na temat np. emigracji to juz kompletne dno, brak jakiegokolwiek obiektywizmu dziennikarskiego.
  Nie wiem czy to ja sie zmienilem, majac dostep do gazet anglojezycznych ale dzisijsza Gazeta do zludzenia przypomina dawna Trybune Ludu.
  Szkoda,
 • 2009-05-12 00:23 | Woziwoda

  Re: Gazeta zwana wyborczą

  Zawsze się zastanawiam skąd u niektórych taka beztroska łatwość w wypisywaniu bredni o Wyborczej. Czy to mechanizm satysfakcjonującego "dokopywania w świetle kamer" czym popisywał się niedawno jeden pajac z Solidarności bełkocząc coś o zomowcach na Wawelu czy żałośnie wyzierające kompleksy. Własne kompleksy odzwierciedlające się w bezmyślnym narzekaniu na dziennik, który niewątpliwie ma sporo do powiedzenia o współczesnej Polsce i Polakach.