Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liga na eksport

(6)
Znamy już oficjalne partyjne listy polskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Jaką narodową reprezentację wysyłamy zatem do Europy, z jakimi kwalifikacjami, myślami i doświadczeniami?
 • 2009-05-11 22:42 | jur

  Re: Liga na eksport

  Tekst jest głupawy po kilku akapitach nie daje się dalej czytać. Obliczony jest na "wierszówkę"!
 • 2009-05-12 09:28 | Lord

  Re: Liga na eksport

  zgadzam się z przedmówcą...
 • 2009-05-12 10:22 | malgo

  swietny tekst!

  wrescie napisano bialo na czarnym, jak nasi politycy, media i dzienikarze traktuja wybory czerwcowe, jak nie potrawia patrzec troche dalej niz nasze granice i wrecz boja sie wychylic swoj nos poza klotnie lokalne. Ciagle jestesmy spoleczenstwem zaplatanym w swe kompleksy i boimy sie swiata. A tak bardzo chcemy byc wolni i bogaci!
  z drugiej strony jestem przerazona, ze takie osoby jak Ziobro, Kurski bedzie reprezntowaly nasz kraj, widac jak na dloni ze ten system wyborow nie jest doskonaly. Ukladanie list i wypychanie aparaczykow czy niewygodnych politykow, wogle nie zdaje swego egzaminu. Kiedy zostanie zmieniony system wyborczy.
 • 2009-05-12 12:32 | jaf, opole

  Re: Liga na eksport

  Trudno powiedzieć dlaczego pan / pani "jur" negatywnie ocenia ten tekst. Dla mnie, artykuł Panów ukazuje całą brzydotę polskiej sceny politycznej, jej hipokryzję, zakłamanie, brak kompetencji (poza kilkunastoma wyjątkami) i egzotyczną prawicowość partii, które za takie się uważają. Generalnie, wstyd i niesmak pochodzi wprost z tej sceny oraz postawy ksenofobów, zwanych eufemistycznie "eurosceptykami", a nie od autorów.
  Prawdą jest, iż nie sposób w tej sytuacji mieć nadzieje, że wybór polskiej reprezentacji do PE i potem jej działalność w Brukseli i Strasburgu, wpłynie pozytywnie na integrację europejską, przyczyni się do kreowania dobrego prawa europejskiego, nowoczesnej przyszłości, a w końcu pozytywnego wizerunku Polski. To, co się dzieje w Polsce wokół Traktatu Lizbońskiego, kompletne przemilczanie i brak promowania Karty Praw Podstawowych nie napawa optymizmem. Szczerze mówiąc wolałbym dziś i w przyszłości być - w wielu prawach - pod jurysdykcją europejską, niż polską.
 • 2009-05-12 22:47 | purysta

  Miła Pani, nie ma słowa "wrescie".
  Wreszcie, wreszcie.....
 • 2009-05-12 23:57 | george

  Re: Liga na eksport

  Czytajac yen artykul czlowiekowi robi sie mieslychanie przykro, bowiem nigdy nie przypuszczalem ze po wspanialych zrywach polskiej spolecznosci jak 1980-81 9 1989r dojdzie do takiego bezholowia jak sie to dzieje w dzisiejszej Polsce, gdzie inetres partyjny lub prywata przawodcow partyjnych jest najwazniejsza a nie interes narodu i pamstwa, ze dojdzie do takiego schamienia politykow i to na najwyzszych stanowiskach (vide ta malpa w czerwonym, mu tu jestesmy Solidarnoscia a wszyscy inni to ZOMO. spieprzaj dziadu), ze wystaczy poatrzec na to co sie dzieje w sejmie, gdzie znowuz kroluje chamstwoj gramialne wychodzenie z sali obrad sejmu czy to komisji sejmowych, obrzucanie niewybrednymi oskarzeniami przeciwnikow politycznych, to wszystko jest zaprzeczeniem podstawowej kultury politycznej i kultury jako takiej, i teraz wystawianie do PE kandydatrur takich jak czolowy pajac w sejmie J.Kurski czy b.minister sprawiedliwosci , ktory jest obciazony moralna odpowiedzialnoecia za smierc p.Blidy i pokazowe aresztowania niewinnych osob i oskarzanie ich o morderstwo jak w przypadku dr G..bez udowodnienia tego to juz jest zupelny skandal, czyz naprawde interes Polski nie powinien lezec wyzej ponad partyjnymi rozgrywkami i interesem zadzy wladzy? i tyle
  Z powazaniem