Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata z sensem

(8)
Debata premiera Tuska z działaczami 'S' Stoczni Gdańskiej - jeśli do niej dojdzie - będzie politycznym starciem premiera i lidera PO z aktywem związku, którego patronem jest PiS.
 • 2009-05-12 15:03 | Kecaj

  Obawiam sie, ze sensu jednak nie bedzie.

  Z tej prostej przyczyny, ze zwiazkowcy sa na z gory przegranych pozycjach (ze wzgledow wymiennych w artykule). Bedzie wiec sporo populizmu i wylewania zali. Zwiazkowcy-pseudopolitycy nie maja zadnego interesu w braniu udzialu w takiej dyskusji. Beda wiec chcieli (jesli dojdzie w ogole do tego spotkania) przekrzyczec Tuska, rzucic kilka ostrych slow itp. Tym panom nie chodzi o rozwiazanie problemu, tylko o zdobycie politycznych punktow. Wiadomo, ze rzad moze im pomoc tylko symbolicznie. A oni cha pokazac, ze rzad NIE CHCE im pomoc. I tyle.
 • 2009-05-13 07:31 | komodo

  Re: Debata z sensem

  Aktyw związkowy to mafia działająca pod dyktando PIS.
  Pytanie jest jedno jaką przeszłość mają związkowe ORŁY, a jakie uposażenia miesięczne to wiadomo.
  Przegrana PIS w 2007 r jest ciężka do strawienia.
 • 2009-05-13 17:02 | robert bastien

  Re: Debata z sensem

  Debata nie zastąpi faktów bankrutów politycznych Tuska P.O. i Wałęsy. Proponuję Postulat 22. Wałęsa nie odmawia - bierze jak od UB-eków, może za 500 000 euro, zrobić z udziałem zadymiarza Wałęsy - wiec demonstracje i postulować u Kaczyńskich - o przyłączenie Krakowa do morza - tylko jaka korzyść z tego dla Polski? - taka sama jak z debaty.
 • 2009-05-13 19:47 | vdm

  Re: Debata z sensem

  Oczywiscie zwiazkowcy przedstawia zadania niemozliwe do realizacji, szczgolnie teraz w czasie kryzysu.
  Nie popieram sposobow zwiazkowej dzialalnosci, przypomina mi to rozwydrzona, warcholska Solidarnosc niszczaca kraj i siebe samych. Ale … rzad powinien odpowiedziec na pytanie – dlaczego przez ostatnie 20 lat nie przeksztalcono stocznie w dochodowe instytucje ?
  To byla odpowiedzialnosc wszystkich rzadow ostatniego 20 lecia. Kazdy biznes mozna wyleczyc ze wszystkich chorob. Dlaczego stocznie nie wyleczono przez 20 lat. To jest skandalicznym niechlujstwem.
  PIS rowniez mial okazje naprawic stocznie. Jest obrzydliwa bzdura co J. Kaczynski powiedzia ostatnio. “Jak by on byl premierem to by stoczni nie zamykano”. Faktem jest ze on byl premierem i rowniez nic nie zrobil zeby przeksztalcic stocznie w dochodowe instytucje.
  Ja mysle ze firmy pod kontrola rzadu sa i zawsze byly miejscami gdzie kolesi sie parkuje, nezaleznie kto rzadzi. Kwalificacje tych osob nie maja znaczenia a interes narodowy sie nie liczy.
 • 2009-05-14 10:37 | vdm

  Re: Debata z sensem

  Wiadomosci dnia - Tusk ma ASA w rekawie dla stoczniowcow 14/5/2009. Stocznie zostana sprzedane dla tych ktorzy zobowiaza sie na kontynuowanie budowy statkow w Szczecinie i Gdansku.

  To jest swiadectwem beznadziejnosci rzadu i wszystkich rzadow w ostatnich 20 latach.

  Kazdy bizness ktory upadl lub jest bliski upadlosci mazna sprzedac tylko za grosze. Wartosc biznesu ktory jest dochodowy jest rowna sumie wszystkich przyszlych dochodow sprowadzonych do terazniejszosci.

  Czyli mozna sprzedac za 1000 razy wiecej.

  Obowiazkiem rzadu jest uzdrowienie stoczni, przeksztalcenie ich w dochodowe instytucje i dopiero wtedy sprzedac jezeli bedzie taka potrzeba.
  Sytuacja ze stoczniami pokazuje jak miernie rzad sie opikuje majatkiem narodowym za co caly kraj placi.

  Kazdy bizness mozna wyleczyc z kazdej choroby. Jest zadziwiajace ze zadny rzad w ostatnich 20 latach tego nie potrafil odnosnie stoczni. Ale wiemy co jest znacznie wazniejsze, IPN, awantury, szczekanie na Rosje i wzajemne obszczekiwanie sie.
 • 2009-05-16 17:20 | Bebe

  ten "narodowy majątek" był coś wart, kiedy ZSRR brało jego wytwory. Stoczniowcy sa przeświadczeni o swojej wyjątkowości? i oczekują, że wszyscy płacący podatki będą na nich łożyli w dalszym ciągu. Wolę dawać pieniądze na towarzystwa opiekujące się zwierzętami bo te są za miłość krzywdzone bez własnej woli.
 • 2009-05-17 07:01 | lecher

  Tak się zastanawiam,czy my mamy w ogóle jakiś rząd, czy nie rządzą nami rozwydrzeni , napasieni działacze związkowi, terroryzujący rząd awanturami i rozróbami, roszczeniami ponad siły zakładów i państwa? Niby tacy wielcy stoczniowcy-fachowcy, a nie potrafią sobie sami znaleźć pracy, zostać pracodawcami ?
  A tak na marginesie, dlaczego nie protestowali n.p. kołodzieje, krawcy i t.p. kiedy upadali i wyginęli?
 • 2009-05-19 08:42 | vdm

  Ja rowniez wolal bym widziec moje podatki wspomagajace towarzystwa opieki nad zwierzetami zamiast wspomagac zaklady nierentowne i zdominowane przez warcholskie zwiazki zawodowe.

  Dlatego stocznie nalezalo przeksztalcic w zysk produkujace instytucje i wtedy sprzedac jezeli byla by taka potrzeba. Sprzedawanie majatku upadlych zakladow jest haniebnym niechlujstwem.

  Obecna sytuacja nie ma nic wspolnego z ZSRR.