Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Morze Czarne Betonu

(10)
Żyzna Ukraina śniła się Hitlerowi, ale padła łupem Stalina. To on i jemu podobni obsadzali tę ziemię. Dziś ich już nie ma, a Ukraina nadal rodzi plon - kolejne połacie betonu.
 • 2009-05-20 00:29 | Adalbert

  Re: Takie zdjęcia można zrobić wszędzie

  Za co ta nagroda ? Bóg raczy wiedzieć . Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ani nic oryginalnego. Takie zdjęcia można zrobić wszędzie, ale nie można już wysłać dzieci na wakacje , bo za drogo.
  Więc dzieci do rynsztoka .To jest znak czasu. Natomiast te "betony" są dowodem bezradności obecnych elit. One ani nie budują , ani nie zmieniają krajobrazu po tamtych czasach. Kombatant wygląda całkiem normalnie, tak jak wszędzie, pod każdą szerokością geograficzną.
 • 2009-05-20 10:09 | mw

  Re: Morze Czarne Betonu

  Świetny ten film-montaż. Rozsyłam link znajomym. Gratuluję autorowi (autorom).
 • 2009-05-20 21:40 | arybaczyk

  Re: Morze Czarne Betonu

  Super, bardzo ładne i ciekawe zdjęcia. Bardzo podoba mi się kolorystyka. nie przełomowe, ale super.
  to musiała być rewelacyjna podróż.
  Pomysł z pokazem slajdów i komentarzem ekstra. bardzo mi się podobało gdy widziałem pierwsze takie pokazy zdjęć na guardianie. myślę, że to rewelacyjny i bardzo wciągający sposób na prezentację takiego reportażu.
 • 2009-05-20 22:59 | Rafall20

  Betony to są znakiem tamtego systemu człowieku, zobacz jakie odcisnął na tym miejscu piętno, można się cieszyć ze Polski taki los nie spotkał. A elity ukraińskie cieżko by je znaleźć chyba zeby oligarchów zaliczyc. Ukraina to jest kraj z tak dużymi problemami z przeszłości ze ludzie obecnie nie mogą sobie z nimi poradzić. A reportaż dobry pokazuje w sposób ciekawy tamto miejsce.
 • 2009-05-21 13:30 | Lola

  Re: Morze Czarne Betonu

  ?? tak się zastanawiam czy ktokolwiek z komentujących był na Krymie, aby móc porównać zdjęcia i artykuł z rzeczywistością? Szkoda, że tylko betony pokazaliście, a nikt nie pokazał całego piękna Krymu i ludzi... bo pięknie tam!!!
 • 2009-05-21 21:13 | wojt

  Re: Morze Czarne Betonu

  Warto odwiedzić Krym. Rzeczywiście mozna spotkać betonowe bloki wylane przy morzu, albo stalowe,zardzewiałe profile ale to wszystko nic biorąc pod uwage piękny krajobraz, dobre piwo, piękną pogodę, ciepłe morze i piękne dziewczyny
 • 2009-05-22 19:03 | Lala

  Ja bylam w ub roku. Zgadzam sie, ze przyroda jest wspaniala, przepiekna, ale wszystko zniszczone przez te zardzewiale blokowiska, ktore dominuja niestety wszedzie. Przejechalam samochodem przez caly Krym i wszedzie to samo. , nie mowiac o takich reliktach, jak hotel zbudowanu tuz kolo Jalty w 1972 roku przez Czechow w dowod wdziecznosci. - z rzezba dwoch calujacych sie zolnierzy - bratnich armii. . To juz normalny bunkier i takie budzi skojarzenie na pierwszy rzut oka.
 • 2009-05-22 22:14 | Edgar464

  Re: Morze Czarne Betonu

  Cóż, faktycznie to tylko jedna strona Krymu. W moim prywatnym odczuciu na Krymie jest wszystko czego potrzebuję, co pozwala mi odpoczywać, sympatyczni ludzie, spokój, góry, stepy, jest co zobaczyć. Stąd oceniam, że to tekst jest niedokończony, a nie Krym :)
 • 2009-06-03 20:19 | domiii

  Re: Morze Czarne Betonu

  bardzo podoba mi sie ta forma reportażu , czy tez taki opis zdjec razem tworza idealna calosc, wyważona kompozycja i ciekawe historie proste ale w polaczeniu z obrazm intrygujace.
 • 2009-08-30 16:07 | Gos

  Re: Morze Czarne Betonu

  Byłam na Krymie 2 tyg. w zeszłym roku, spodobało mi się na tyle, że wracam w tym, jutro wyjeżdżam. Fakt, zdarzał się gdzieś beton ale właściwie nie zwróciłam na to większej uwagi. To nie był element dominujący w żadnej miejscowości w której byłam (Jałta, Sewastopol, Bakczysaraj, Eupatoria, Sudak, Nowy Świat, Symferopol) Jak dla mnie Krym jest przepiękny i uważam że trzeba szukać specjalnie takich obskurnych miejsc, żeby zrobić taki fotografie jak powyżej. Fakt, faktem- Hiszpania to nie jest, ale jak dla mnie różnica w cenach rekompensuje to z nawiązką. Krajobrazy piękne, przyroda niesamowita, plaże czyste i przyjemne, pewna pogoda i niezła infrastruktura- wszystko to można tam znleźć- zależy czego kto szuka. W tym roku wybieramy się do Szcziołkino, więc pewnie zobaczę coś typowo w powyższym klimacie, ale to nie będzie wszystko co tam zobaczę i jestem pewna, że nie zdominuje moich wrażeń.