Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Myszki bank ogryzły

(7)
Wdrożenie systemu informatycznego w Banku Ochrony Środowiska zakończyło się katastrofą: co najmniej 42 mln zł strat. Śledztwo prowadzi m.in. do NBP, gdzie wiceprezes współodpowiedzialny za ten projekt naprawia finanse państwa.
 • 2009-05-20 11:21 | uczestnik wdrozenia

  Re: Myszki bank ogryzły

  Uczestniczyłem od początku we wdrażaniu tego nieszczęsnego systemu . Hipokryzja pana Kostrzewskiego prezesa z nadania PIS jest charakterystyczna dla tej formacji. Do czasow jego rządow prace wdrożeniowe postępowaly do przodu. Gdy nastał pan Kostrzewski odbyło się jego spotkanie z zespolem wdożeniowym, w czasie, ktorego snuł mętne insynuacje wobec poprzednikow i stwierdził, że Bank nie będzie robil żadnych przeszkód w odejściu z Zespolu. Wkrotce prace wdrożeniowe będące w wielu modulach na etapie testowania zostały zawieszone , a zespol powoli sie rozpraszał, Zmarnowano kawał dobrej roboty i wielkie środki finansowe bez żadnych efektow.
  Koncowe zdanie pana Kostrzewskiego powinno brzmięć" Ja uczyniłem, wszystko, żeby ten system nie zadziałał i osiągnąlem sukces"
  Pozdrawiam
  Uczestnik wdrożenia
 • 2009-05-20 13:16 | Sław

  Re: Myszki bank ogryzły

  Wiceprezes BOŚ z nadania PIS Stanisław Kostrzewski tak dzielnie tłumaczący się z fatalnego wydawania nie jego środków i równie fatalnego zarządzania de facto pełnił w BOŚ funkcję" Nadprezesa". Znane powszechnie , wielokrotnie słyszane były zdania zaczynające się od np"postanowiłem wysłać Prezesa Pietrewicza" itp. Komisarz S.Kostrzewski zachowywał się jakby rządził jednoosobowo bankiem / i może - z wielkim prawdopodobieństwem - tak było/. Znane powszechnie są jego wystąpienia na naradach / na których rzadko bywał chociaż inni członkowie zarządu byli na nich obowiązkowo/ gdzie to on poprawiał prezesa i interpretował fakty po swojemu.
  Ten człowiek nigdy zresztą nie miał czasu dla swoich , nawet formalnie ważnych współpracowników. W pracy zajmował się przecież PIS. Mały człowiek , który robił wszystko , ale nie dla banku tylko dla swoich mocodawców.
 • 2009-05-20 14:59 | Wdrożeniowiec

  Zgadzam się z opinią Uczestnika wdrożenia. Tak rzeczywiście było... To, że "mogą być problemy z wdrożeniem TEGO systemu" wiadomo było w styczniu 2006 roku !!!!
  Ciężka praca zespołu wdrożeniowego, stopniowa zmiana mentalności pracowników banku na bardziej otwartą i twórczą, rozwój i poznawanie nowych nowowczesnych rozwiązań - to wszytsko poszło na marne.
  Pozdrawiam
  Wdrożeniowiec
 • 2009-05-20 22:30 | pokolenieJ23

  Z tego wynika, że BOŚ to dalej furmanka, a nie Merc. Niech kupią BPH - tam jest dobry CSI i po sprawie. Będzie taniej i przy okazji powiększą sieć.
 • 2009-05-20 23:02 | niestety pracownik

  Re: Myszki bank ogryzły

  A teraz My - murzyni (bez obelgi) musimy znosić wszechobecny mobing (kasjer-dysponent). Ja pracuję kilka lat za niespełna 8,5 zł. netto za godzinę. ŻENADA!!! Ten Zarząd niech też się nie wybiela. Z Trzech Prezesów zrobiło się Pięciu. Pan Pietrewicz nadal zresztą ma się dobrze w Zarządzie. Może ta akcja to pomysł na odwrócenie uwagi na to co teraz się w tym Banku wyprawia. System zawsze w tym banku był do d..y. Tak licznie pisało się artykuły o PKO BP a teraz PKO BP w BOS-iu.
 • 2009-05-22 12:42 | Siewie

  Re: Myszki bank ogryzły

  To nie myszki tylko kolesie i kolesioska, nepotyczna polityka kadrowa prowadzona przez chłopków roztropków, których reprezentantem w BOŚ był i jest Kozioł. Przeciesz i dzisiejsza szefowa kadr to znajomka przyjeta przez Kozioła. Ludzie myślący uciekają, nie widząc perspektyw rozwoju zawodowego w tym Banku.
 • 2009-07-08 10:25 | obserwator2

  Jest druga strona medalu - wdrażany nowy system informatyczny był strasznie deogi i kompletnie niedopasowany do potrzeb Banku. Firma która podjęła się jego wdrozenia czyli IBM nie potrafiła się wywiązać z umowy - wielokrotnie przesuwała termin wdrożenie. W końcu z wdrożenia sie wycofała!!!!
  Kto wybrał system nie nadający się dla Banku? Kto wybrał firmę wdrażającą, która nie wykonała podjetych zobowiazań? Pieniadze które bank wydał nie znikneły - to bardzo łatwo sprawdzić . Są na kontach tych obydwu firm!