Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mecz z resztą świata

(1)
Rozmowa z Fareedem Zakarią, amerykańskim znawcą polityki międzynarodowej, autorem „Końca hegemonii Ameryki”
  • 2009-05-22 09:37 | jack4___

    Re: Mecz z resztą świata

    Milutki arykulik sielanowo opisujacy sytuacje gosporarcza na świecie. Niestety prawda jest bardziej brutalna .Polityka amerykańska wzgledem Bliskiego Wschdu jest zdetemnowana dramatyczna dewaluacja dolara amerykanskiego . Wojna w Iraku była wypowiedziana USA zakusami Hussaina związanymi z checią hadlu ropa w innej walucie niż dolar.Gdyby ropoczato sprzedaż ropy np w walucie Euro gospodarka amerykaństa w ciągu krótkiego czasu stałaa by sie bankrutem ze wzgledu na fakt iz wiekszośc krajów rozwiązalaby swoje rezerwy finasowe w dolarach co spowdowałoby hiper inflacje na rynku amerykańskim i dramatyczne pogorszenie stopy życiowej w wiekszosci krajów śwata. W kwestii Chin, ameryka najbardzieo obawia sie stworzenia azjatyckiego rynku gosporardzego na wzór Unii Europejskiej dlategop robi wszystko aby izolować Chiny, zmuszajać ich do pelnego uzaleznienia siebie . Dlaczego? To proste . Chinczycy aby utrzmac sie na rynku amerykańskim wykupują amerykańske obligacje państwowe sztucznie pptzmując warośc dolara. Na chwlie Ameryka zadłauzona jest w Chinach na ok 1 bilona dolarów .Chiny z checią zrzyciłyby sie siebie balast kupawoania najbardziej nestebilanej obecnie walutu świata .Wracając do książki pana Zakarii - raczej dziecinna ocena sytuacji na bliskim wschodzie.