Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bitwa na głowy

(4)
Rozmowa z psychologiem prof. Bogdanem Wojciszke o tym, dlaczego ekscytują nas damsko-męskie różnice, a nudzą podobieństwa.
 • 2009-05-27 11:23 | GeneralWinter

  Re: Bitwa na głowy

  Genialne.
 • 2009-05-28 18:59 | Macio

  oczywista oczywistosc
 • 2010-04-27 17:47 | kay

  Re:Bitwa na głowy

  Podstawowa roznica jest sila fizyczna. Kobiety sa fizycznie slabsze, wiec szybko sie ucza, ze sila niczego nie zyskaja (stad te intrygi). Mezczyzni na odwrot, ucza sie, ze jesli nie uda sie kogos przekonac slowami, to da sie sila. zauwazmy, ze np. kobiety bija dzieci, podobnie jak mezczyzni. W dodatku uzywanie sily to jest nawyk, jest to przyjemne, daje poczucie wladzy, wiec im czesciej ktos to robi, tym bardziej jest do tego przyzwyczajony, tym bardziej chce to powtarzac, zaniedbuje przy tym umiejetnosci negocjacji. Po co negocjowac, jesli mozna zmusic sila?

  Kobiete mozna zmusic do seksu, a mezczyzny sie nie da - to druga bardzo wazna roznica.

  Z tych dwoch roznic biora sie wszystkie inne, np. brak poczucia bezpieczenstwa u kobiet oraz poczucie sily u mezczyzn.
 • 2011-11-15 13:48 | spalinowa

  Re:Bitwa na głowy

  hmmm, to w takim razie wynalezienie broni palnej powinno mieć wpływ na zmianę tych postaw, a jednak mam wrażenie, że tak nie jest. Prymitywnie wykorzystywana większa siła fizyczna jest dobra tylko na krótką metę, żeby móc funkcjonować w grupie mężczyźni także musieli nauczyć się negocjować/dyskutować/mediować etc.