Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Polska to duży kraj?

(5)
Timothy Garton Ash o Lechu Wałęsie, partii Libertas i europejskiej wizji
 • 2009-05-29 13:51 | taki jeden

  Unia walutowa

  Unia walutowa panie Ż. Moneta to taki krążek metalowy.
 • 2009-05-29 15:36 | arybaczyk

  Re: Czy Polska to duży kraj?

  Często po wywiadach z Panem Ashem czuję wewnętrzną potrzebę zrobienia czegoś w sprawie, za którą on się opowiada. (Potem mi przechodzi)
  Chyba na uniwerku coś z tym zrobimy?
 • 2009-05-30 01:27 | Adalbert

  Re: Są w Europie kraje zachowujące się jak imperia ...

  Są małe kraje zachowujące się jak duże , duże jak małe, ale jest też jeden kraj sąsiedzki zachowujący się jak imperium i to od wielu , wielu lat.
  Idea Unii, nawet słuszna w założeniu teoretycznym, staje się absurdalna po ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. To będzie imperium urzędniczo-prawnicze , których spisanych praw nikt zmieszkańców tej Unii nie będzie znał, ponieważ ich zbiór przerasta możliwości poznania przez przeciętnego człowieka. Nie należy się z tym spieszyć . Pan Wałęsa jako prezydent tej Unii, to pomysł operetkowy . Lepiej zrealizować w operetce " króla Ubu", a Unię Europejską traktować jednak bardziej poważnie.
 • 2009-05-30 13:08 | micjur

  Imperium urzędniczo - prawnicze to już mamy z tym ,że jest to imperium wyłącznie
  w imaginacji naszych wodzów,urzędnicy sa niekompetentni i niechętni a prawo nie działa.
  Wolę zjednoczoną Europę .
 • 2009-05-30 22:11 | champion

  Re: Czy Polska to duży kraj?

  Pamietam jek w jakimś wywiadzie pan Ash zdiagnozował zjawisko AIDS w Afryce - w wielkim skrócie diagnoza ta wymieniała stanowisko kościoła katolickiego ( i personalnie Jana Pawła II)w sprawie używania prezerwatyw jako główną przyczynę rozszerzania się tej choroby na tym wielkim kontynencie. Zapamiętałem to mocno, i jakoś od tej pory moja wiara w celność wszelkich uwag tego naukowca osłabła. I wcale nie dlatego, że jestem zwolennikiem postawy kościoła w sprawie antykoncepcji lecz dlatego, że może inaczej postrzegam powiązania przyczynowo-skutkowe pomiędzy zjawiskami.