Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wnuki pytają o wojnę

(5)
Rozmowa z Carlosem Garcią Santa Cecylią, komisarzem wystawy 'Korespondenci Zagraniczni z Wojny w Hiszpanii'
 • 2009-06-09 11:12 | Collonna

  Re: Wnuki pytają o wojnę

  Nie otwierac tej puszki Pandory. Nawet moja mama umiala cytowac tego komendanta
  z Toledo a co dopiero w Hiszpani.Niech to zostanie tematem historykow ale bron
  Boze cos w rodzalu IPN-Hiszpanie powinni zakazac tej tematyki do rozgrywek
  politycznych.Nie doloza Franko w tej jego dolinie i mauzoleum wszyskich republikanow ktorych gdzies jeszcze znajda i kwit.
  I jeszcze jedno- Guernike zbombardowal Legion Condor na rozkaz Franko.
  Czasem mozna by to bylo napisac.
 • 2009-06-09 23:34 | gawron

  To frankiści byli oblegani w Alkazarze w Toledo przez republikanów a nie odwrotnie.
 • 2009-06-11 19:37 | maciek

  Re: Wnuki pytają o wojnę

  Hiszpanie !myśle że są wdzięczni gen. Franco ! za to że nie powstał "socjalistyczny raj" w Hiszpanii... Który nas Polaków cofnał w rozwoju o półwieku.!
 • 2009-06-15 17:47 | Przemek

  Jak zwiedzalem Alcazar w Toledo, to mialem okazje wysluchac z tasmy nagranego przez aktorow dialogu (w kilku jezykach) miedzy dowodca zbuntowanej twierdzy a komendantem miasta. Najbardziej uderzyl mnie fakt, ze komendant byl przeciez panstwowym urzednikiem, ktory dopuscil sie kidnapingu i morderstwa. Jesli tak zachowywali sie przedstawiciele administracji panstwowej, to dobrze ze tzw. republika przestala istniec.
 • 2012-08-03 21:59 | MicM

  Re:Wnuki pytają o wojnę

  coz, pojedi do Hiszpani i zobacz gdzie ten krj sie znajdowal po upadku dyktatury i porownaj z Polska w 1990, a moze jeszcze lepiej w tym samym czasie.
  Obecny kryzysnie wzial sie z rozkwitu:)