Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Antychryst

(6)
Psychoanalityczny horror Larsa von Triera
 • 2009-06-12 13:04 | nieszum

  Re: Antychryst

  Panie Januszu, jest Pan prawdziwym Antychrystem. Powiązał Pan, to co zobaczył typową obsesyjną dratwą nie dostrzegając, iż Lars nie tworzy filmów aby popieprzyć ludziom w głowach lecz aby coś ważnego powiedzieć ukazem. Uważam ten Film za piękny w obrazie (kunszt Larsa i znakomite efekty PI) i turbujący widza, niespotykaną dotąd, kondensacją metafor, które tną go pytaniami, wprowadzając żywy dyskurs który coś ZNAczy (czy nie?). Czym natura bez słowna, jaka obrażliwa kultura i gdzie urojenia pomiędzy aby pogodzić dwie odrębności, których granica ustala się w naszych myślach.
 • 2009-06-12 18:51 | Gustaw 1

  Zastanawiam się o jakiej "niespotykanej kondensjaci metafor" pisze nieszum? Otów symbole przewijające się przez film są dość oczywiste i wystarczy zapoznać się z teorią Junga i jego uczniów, by wiedzieć jaki symbol ("metafora") pojawi sie w kolejnym obrazie. Przez to film nie jest ani straszny, ani orygianlny, a jedynie dzieki niektórym scenom wyjątkowo obrzydliwy.
 • 2009-06-14 18:39 | Sławomir

  Re: Antychryst

  Recenzent nie zauważył, że matka całkiem "świadomie" przyglądała się skaczącemu przez okno dziecku. Wykręcone stopy dziecka to nie wady rozwojowe ale owoc subtelnych, sadystycznych zabaw jego matki (wiązanie bucików). To przecież kluczowe fakty odsłaniające naturę obłędu w "Antychryście": matka znęca się nad dzieckiem, pozwala mu potem umrzeć. Próbuje w końcu zabić męża, który tę prawdę odgadł.
 • 2009-06-28 23:24 | laik

  Re: Antychryst

  Właśnie wróciłem z kina i po przeczytaniu tej recenzji stwierdzam, że autor recenzji chyba nie oglądał filmu... Może zasnął w kilku momentach, bo film trochę miejscami się "wlecze"
 • 2009-07-23 20:43 | ka

  Gustaw 1 ma całkowitą rację... ja dalej nie mogę pojąć jak w ogole znalazł się na ekranie kin...
 • 2009-11-19 22:52 | manuał

  Re:Antychryst

  Obrzydliwe i niegustowne. Nie będę zagłębiał się w chore freudowskie czeluście umysłu, stwierdzam jedynie, że von Trier ma generalne wiekszy problem z własną osobowością i frustracjami niż wydaje się to jego apologetom. Pornografia, sadyzm, masochizm to nie sztuka to obłęd!