Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies też człowiek

(3)
Używa się tego powiedzenia żartem; że jeśli coś należy się człowiekowi, to psu też. Ale z tym człowieczeństwem psa wiąże się znacznie więcej poważniejszych znaczeń.
 • 2009-06-17 21:43 | grzegorz z rodziną

  Re: Pies też człowiek

  Właśnie straciłem psa -rak płuc-kundla ze schroniska, który był z nami 14 lat.To był pies "Brat Łata".Rozstawaliśmy się ze świadomością po obu stronach , że tym razem to już konieć.Był wierny, kochany trudno bez niego. Niemamy wątpliwości co do wrażliwości psychiki psiej .
  G z rodziną
 • 2009-06-23 17:02 | Mortarien

  Re: Pies też człowiek

  Leki psychotropowe dzialaja na ludzi, psy, koty, szczury i, w odpowiednich dawkach, rowniez na slonie i zyrafy. Wspolny mianownik: wszystkie wymienione osobniki sa ssakami. Ich emocjami kieruje chemia, tak jak Pani Redaktor wspomniala. Okreslony czynnik zewnetrzny wywoluje zastrzyk odpowiednich zwiazkow chemicznych do krwioobiegu - cala tajemnica "nastroju". Dlaczego wiec tak usilnie Pani Redaktor chce podniesc psy do rangi ludzi, zamiast ludzi sprowadzic tam, gdzie ich miejsce: do ssakow? To, co nas odroznia od pozostalych zwierzat, to samoswiadomosc i umiejetnosc abstrakcyjnego myslenia, nie zmiennosc czy chocby obecnosc samopoczucia.

  Przy okazji - nie slyszalam, zeby okreslenie "wesoly" nauka kiedykolwiek przypisala do jakiegokolwiek czlowieka. Wlasnie ze wzgledu na nienaukowosc tego terminu. W potocznym jezyku te terminu funkcjonuja zarowno do okreslania ludzkiego, jak i zwierzecego samopoczucia.
 • 2011-09-06 21:17 | bystry

  Re:Pies też człowiek

  >To, co nas odroznia od pozostalych zwierzat, to samoswiadomosc
  Badania naukowe potwierdzają,że samoświadomość posiadają min. delfiny, słonie i sroki zatem tę cechę jako WYŁĄCZNIE ludzką możemy już sobie "odpuścić"