Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Superbohater pechowiec

(3)
Powieść komiczna
 • 2009-06-24 12:10 | okobo

  Re: Superbohater pechowiec

  Zgadzam się z powyższą recenzją. To świetna i błyskotliwa książka, mnie się bardzo podobała. Język faktycznie jest dosadny, ale tak jak twierdzi autorka tekstu, dodaje książce wigoru i ikry. Fabuła porywająca, akcja wartka, bohaterowie są trójwymiarowi i barwni. Ponadto Diaz porusza dość istotny problem dla Stanów - mianowicie problem imigrantów, brak asymilacji, tworzenie się gett i gangów, wysokie bezrobocie i bieda. Wszystko to jest zawarte w tej książce i na pewno pomoże nieco zrozumieć mentalność tych ludzi.
  Ja jestem zachwycona "Oscarem", na pewno będę do tej książki wracać. I polecać innym:)
 • 2009-06-28 09:57 | myk

  Re: Superbohater pechowiec

  Książka słaba, bez puenty. Krok wstecz w stosunku do Topieli. Poleciłem ją komuś na prezent i teraz mi głupio, jestem skompromitowany. Szczerze odradzam
 • 2009-08-20 23:19 | Mikusik

  Re: Superbohater pechowiec

  Według mnie to świetna książka. Napisana specyficznym, mocnym, czasem wulgarnym językiem. Czyta się ją bardzo przyjemnie i nie chce się przerywać, gdyż z każdą stroną jest coraz bardziej wciągająca i coraz bardziej chce się poznać dalsze losy bohaterów. Pomimo tytułu „Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao”, to książka nie tylko o Oscarze, ale i o jego rodzinie i fuku- dominikańskiej klątwie, która ich prześladuje. Nawet jeśli na początku w nią nie wierzymy poznając losy bohaterów zaczynamy zastanawiać się czy to wszystko to tylko zbieg okoliczności, czy rzeczywiście jakieś nadprzyrodzone siły maja w tym swój udział. Zdecydowanie godna polecenia.