Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielka recesja będzie większa

(6)
Dzisiejszy kryzys pogłębia się szybciej niż ten z 1929 roku. Chociaż politycy podejmują ostrzejsze środki, nie wiadomo, czy wystarczą.
 • 2009-06-29 14:50 | Maciek

  Re: Wielka recesja będzie większa

  Szkoda że nie ma porównania jaki udział w strukturze zatrudnienia miał przemysł dziś i wtedy. Czy spadek produkcji jest aż takim wyznacznikiem kryzysu.
 • 2009-06-30 13:11 | Rozsadny

  A co to znaczy "labilny system bankowy"???
 • 2009-06-30 14:03 | jack4___

  Re: Wielka recesja będzie większa

  Byloby intersujące gdyby autor przytoczył z jakiego żródla pochodza informacje dot .przyczyn kryzysu lat 30-tych. Oczywiscie to co autor pisze to werutne bzdury dla naiwnych.Lenin nazwał ludzi ,którzy napisza cokolwiek byle pasowło do otaczjącej komunistycznej rzeczywistosci "uzytecznymi durniami", który są albo nieświadomi albo pisza bo mają z tego konktetne korzyści.
  Ale ,my czytelnicy Droga Polityko nie jestesmy naiwni i nie chcemy ślepo podązać za tym lewicowo -populistycznym poglądem propagowanym przez bankierow z pejsami.
  Kryzys WYWOŁUJE SIE ŚWIDOMIE I ZAKAŃCZA SWIAEDOMIE . Dialanie tej machiny jest podobne od dziesitek lat. W latach 20-tych wywolano sztuczna hosse a potem wycofano kapitały, prowokując nie tylko kryzys ale również pośrednio II wojne swiatową( kryzys w Niemczech i dojscie Hitlera do władzy).Odpowiedzcie sobie sami na pytanie dlaczego w Amerykanskich medach praktycznie nie było informacji o ludobójstwie narodów w zwłąszcza zydowskoiego , który mial miejsce w Eurpie.Na wojnie robi sie najlepsze interesy. Tak było w czasie wojen napoleońskich , potem wojny secesyjnej w USA, rewolucji rosyjskiej (niektórzy mówią zydowskiej) w Rosji. Osoby które są odpowiedzialne kreowanie kryzysów nie sa patriotami . Nie zalezy im na twoim zyciu czy nędzy.Dbają wyłacznie o własne interesy. Dlaczego sie wyoluje kryzysy gosporarcze ?. W latach 30-tych aby przejąc kontrole na wiekszościa kapitału USA . Treaz aby stworzyc warunki relnego przejecia władzy i utorzenia totalitarnego rządu światowego.Autor pisze o bankach centralnych, ze zalewalja pieniędzmi gospodarke : Amerykański Bank Centralny oraz Bank Anglii są instytucja mi prywatmymi , tak wiec kazda emisja dolara jest pozyczka dla USA , i musi zostać zwrócona z pieniedzy poda tników . Tak wiec szanowni bankierzy w pełni juz kontrojuja zadłużone Stany.Kazdy wierzyciel ma prawną władze nad dłuznikiem lub zglasza jego upadłosc.Dzis poprzez odpowiednia destabilizacje dolara mozna spowodować bakructwo USA a co a tym idzie wiekszosci krajów swiata w tym również Chin i z duzym pradopodobienstwem moge załozyc ze taki własnie jest plan.Każego czlowieka mozna w sposób planowy pozbawic dzis godziwej emerytury poprzez krach na rynku finasowym.Sytualcja na swiecie jest bardzo niestabilana, a nasze życie , dobrobyt, wojna lub pokóJ zaleza od kilkunastu rodzin które maja w zasadzie nieograniczona władze nad tym co sie dzieje w swiecie.
 • 2009-07-02 16:12 | czosnek

  Człeku, jakbyś jeszcze uzasadnił mechanizmy odpowiedzialne za fakt, że wojna to najlepszy biznes, byłbym pierwszym, który popłynie wpław do Szwecji, aby wnioskować o nobla dla ciebie z dziedziny ekonomii.

  Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się na forum "Polityki" takich bzdur.
 • 2009-08-28 13:48 | ignorant

  Jack moim zdaniem przesadza, ale Ty też wygląda na to że jesteś niezwykle naiwny.

  Oczywiście, że osoby bez skrupułów mogą na wojnie sporo zarobić!
  Znasz takie powiedzenie (nota bene żydowskiego pochodzenia - co tylko można im zapisać na plus): "gdy na ulicach leje się krew, czas kupować kamienice".

  Jak myślisz dlaczego Prus kreując Wokulskiego i chcąc by był bogaty (i to szybko) zdecydował, że "dorobił się na niejasnych interesach podczas wojny". Bo - jeżeli ktoś jest w stanie się w tym "businessie" utrzymać - to jest to naprawdę dochodowy interes.
 • 2009-08-30 07:43 | wladimirz

  A Tusk z Rostowskim mówią,że jest cacy i będzie lepiej;-)

  j.w.