Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile kosztuje zaufanie

(4)
Madoff zrujnował mnóstwo osób i umrze za kratami.
 • 2009-06-30 12:48 | Tomasz Jakubowski

  Re: Ile kosztuje zaufanie

  Myślę, że spadek zaufania do sektora bankowego, powrót do skarpetkowego oszczędzania to już jest całkiem przyzwoita kara. Dodać by można do winnych tych przedsiębiorców i firmy, które wykorzystały kryzys by zmniejszyć zatrudnienie, podnieść normy i obniżyć zarobki. Ten proces wciąż jeszcze trwa...
 • 2009-07-01 16:22 | Alex

  kara jest słuszna

  wielokrotnie spotykam ludzi, którzy pytają, czy zysk 3-20-30% na jakichś funduszach (nazywają je nawet fundacjami) jest możliwy? Madoff przydał się bo teraz już będą się pilnować
 • 2009-07-02 01:52 | slawek

  Re: Ile kosztuje zaufanie

  Madoff nie pierwszy i nie ostatni finasista ktory idzie za kratki .Czy reszta finasiery graczy hazardowych stopajacy po cienkiej linie wyciagnie z tego wnioski?Watpliwe ,runol Erron,Brytyjski makler doprowadzil do do bankructwa i widziac co sie dzieje siedziac w wiezienu powiedzial nikt nie wyciognol wnioskow.Skazanie Maoffa na 150 lat nie zalatwia sprawy.A co z reszta bankierow ktorzy zlorzyli dymisje i zainkasowali bonusy i twierdza ze premia im sie nalezy.
 • 2009-07-15 14:30 | M. Rakowski

  Re: Ile kosztuje zaufanie

  I co z tego. Rodzi sie pytanie w jaki sposób dopuszczono w Stanach Zjednoczonych, mocarstwie światowym, w którym działają wespacjalizowane służby, policje i nie wiadomo do tak gigantycznego oszustwa. Pewnie to jest ta niewidzialna ręką rynku, która miała być panaceum na wszystkie bolączki państwa opiekuńczego rozmontowywanego z taka zaciekłością w ostatnich latach. Nieszczęście polega na tym, że na calym świecie większość ludzi widzi, że rynek nie jest tak efektywnym narzędziem jak nam wmawiano. Niestety za wyjątkiem Polski, w której ideologia liberalna dalej się ma bardzo dobrze. Dyżurni ekonomiści w rodzajów Panów Gwiazdowskiego z Centrum im. A. Smitha i podobnych think tanków dalej mówią to samo jekby nic się nie stało. Wbrew jednak temu co mówią świat się zmienia a liberalna utopia, podobnie jak inne utopie odchodzi do lamusa.