Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oporne fundusze

(2)
Samorządy wojewódzkie okazują się najsłabszym ogniwem w walce o szybsze wydawanie unijnych pieniędzy.
  • 2009-07-03 16:09 | mao

    Re: Oporne fundusze

    samorządy wojewódzkie nie są bez winy ,alle, nie one decydują o procedurach występowania o środki unijne, procedurach które w większości zawierają 80-90 % zbędnych treści, są nie do przeskoczenia dla przeciętnego beneficjanta i nabijają jedynie kiesę wyspecjalizowanych w wypisywaniu banałów firm.Wniosek który oastatnio składałem zawierał ok.500 stron, z tego rzeczywiście potrzebnych ok 70, tzn,zestawienie faktur, kwalifikacja wydatków,wymagane opinie.Reszta to bełkot,masło maślane,pustosłowie, niepotrzebne nikomu tabelki, nic nie mówiące prognozy,nierealistyczne obietnice. I tak to się plecie.
    System wymaga dramatycznego uproszczenia, i to natychmiast.
  • 2009-07-08 09:36 | lv

    zgadzam się, z jednym zastrzeżeniem - to samorządy odpowiadają w co najmniej 70% za skomplikowane procedury aplikowania (to one w kazdym z wojewodztw tworza RPO i formularze oraz regulaminy do poszczególnych konkursow), za wszelkie nonsensy i absurdy, ktore beneficjenci napotykają w trakcie aplikowania o dofinansowanie - w 100%.