Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

TVP - widać dno

(17)
Za Kwiatkowskiego TVP stała się komercją. Za Wildsteina – horrorem. Za Urbańskiego – folwarkiem prezesa. Za Farfała – była operetką. Teraz przekształciła się w latynoską telenowelę z elementami snu paranoika.
 • 2009-07-03 21:20 | pssz

  Re: TVP - widać dno

  Nie widać dna< ponieważ dno odpadło
 • 2009-07-03 21:41 | Bejotka

  Re: TVP - widać dno

  Donald Tusk nie tylko się "zakiwał". Takie "zagrania" torują drogę do prezydentury Andrzejowi Olechowskiemu. Bo coraz więcej ludzi ma dosyć popisów POPiSu.
 • 2009-07-03 23:48 | ossa

  Re: TVP - widać dno

  Żakowski, niestety, ma rację. Zachowanie Tuska i PO wobec mediów publicznych to jeden wielki skandal.
 • 2009-07-04 00:50 | malgo

  Re: TVP - widać dno

  panska refleksja, analiza zadko mnie rozczarowuje, tym razem Pan strzelil w dziesiatke, Tusk po prostu przeliczyl sie, za bardzo uwiezyl swoja misje liberalna w momecie zgonu liberalizmu. Niech mu ogarek swieci nad grobem.
 • 2009-07-04 12:14 | Tichy62

  Dno - także w publicystyce

  Cytat z Pańskiego felietonu:

  "Problem polega na tym, że Platforma wciąż jeszcze jest spętana ortodoksją prymitywnie liberalnej doktryny, w której na instytucje publiczne po prostu nie ma miejsca."

  "Podziwiam" ten Pański styl ! Twórcze połączenie PIS-u i Marksizmu-Leninizmu.
 • 2009-07-04 14:27 | Kropkozjad

  Re: TVP - widać dno

  Szanowny Panie Jacku!
  Ta Pańska bardzo prawdziwa ocena dotycząca postępowania PO dowodzonej przez Donalda Tuska w sprawie telewizji i radia publicznego, to jakby dalszy ciąg Pańskiego wołania o prawdę w polityce, niestety nieskutecznego. Nie ma władzy państwowej, która nie posługiwała się, nie posługuje się, i nie będzie posługiwała się kłamstwem tj. świadomym głoszeniem nieprawdy. Przynajmniej tak to wynika z mojego doświadczenia życiowego, a wkroczyłem już w czwartą ćwiartkę mojego prywatnego stulecia.
  Domagając się prawdy od rządzących jest Pan niepoprawnym idealistą a nie optymistą, jak się Pan deklaruje. Nie wiem, czy zalicza się pan do tych optymistów, którzy wbrew pesymistom, twierdzącym, że gorzej już być nie może, głoszą zgodnie z prawdą, iż może być gorzej i będzie. Chyba tak właśnie jest, ponieważ trudno zaliczyć Pana jako dziennikarza do optymistów, którzy są zwyczajnymi pesymistami, tylko źle poinformowanymi.
  Pan Tusk – lider partii posiadający wszystkie niezbędne instrumenty do naprawy sytuacji w mediach publicznych, twierdząc, że nie dopuści do wydawanie pieniędzy podatników na instytucję, w której je się marnotrawi, utrzymując samochód służbowy zawieszonego w działaniu prezesa, albo daje dowód swej wyjątkowej głupoty, albo w niemoralny sposób posługuje się wierutnym kłamstwem. Ta druga alternatywa postawiłaby go w jednym szeregu z jego adwersarzem Jackiem Kurskim, zaliczając obu do grona polityków, którzy wiedzą, iż gawiedź kupi każde kłamstwo, szczególnie populistyczne. Tak właśnie trzeba ocenić owo "zakiwanie" się Tuska.
  Nie wiem, czy "Platforma wciąż jeszcze jest spętana ortodoksją prymitywnie liberalnej doktryny, w której na instytucje publiczne po prostu nie ma miejsca", jak Pan przypuszcza. Choć nie jestem skłonny do podejrzewania złej woli, to jednak może za manipulacjami PO z mediami publicznymi stoi chęć ich sprzedania obcemu kapitałowi z korzyścią dla tej partii lub jej działaczy. Odnoszę wrażenie, że politycy PO jak i innych prawicowych partii nie kierują się korzyścią państwa i społeczeństwa ale osobistymi karierami i korzyściami. Być może najbardziej poczuciem misji państwowej i społecznej kierują się niektórzy politycy PiS, ale chroń nas Panie Boże wszystkich religii i ateistów także od dorwania się ich do realizacji ich posłannictwa.
  Szkoda tylko, że w swej wypowiedzi na temat mediów publicznych nie zwrócił Pan uwagi na to, że każde kierownictwo publicznych mediów niezmiennie realizuje kościelną indoktrynację, ogłupiającą polskie społeczeństwo. Ta troska mediów, które winny być publiczne a nie kościelne, o interesy KK jest niezwykle trwała. A polski KK, deklarujący patriotyzm w istocie dba o swe interesy, głównie materialne, na ogół sprzeczne z interesem nas Polaków i w realizacji tej dbałości jest niezwykle skuteczny.
  Warto o tym wspomnieć, gdy ma się uchwalić ustawę dopuszczającą do konfitur pt. pieniądze na misje publiczne, media niepubliczne. Tzw. „ojciec” Rydzyk już ustawia się w kolejce.
  PS. Ponawiam prośbę Panie Jacku o Pański blog w POLITYCE.
 • 2009-07-04 16:50 | Barbra

  TVP - to wynik majsterkowania Platformy

  To ten koalicyjny rząd majsterkowiczów globalnych, zamiast skupić uwagę na istotnych problemach, rozdrabnia się w gierkach o kolejne medium dla nich przychylne.
  Ta pani Śledzińska-Katarasińska przypomina obraz jaki zobaczył Dorian Grey patrząc się w lustro. To jest żywy, chodzący, obraz polityki PO-PSL.
  Mediów publicznych trzeba bronić za wszelką cenę. To jest narodowy skarb kultury subtelnej w porównaniu z zalewem komercji i nędzy showmenów w telewizjach prywatnych.
 • 2009-07-05 09:11 | marian p.

  a może najważniejsze jest to,że wokół telewizji kręcą się i żerują na niej ogromne rzesze  współpracowników,konsultantów,producentów,filmowców,aktorów itd,itd....Sprowadzenie telewizji do właściwych rozmiarów /co najmniej do dziesiątej częsci obecnego stanu/ spowoduje,że te rzesze pasożytów będą musiały wziąść się za robote na własną odpowiedzialność,a pozbawienie kogoś przywilejów w Polsce to największa zbrodnia.
 • 2009-07-05 10:38 | amelia

  Mam wiele sentymentu do starej dobrej TVP w której narodziły się wielkie dzieła ,w której tworzyli najwybitniejsi twórcy.Mam tu oczywiście na myśli Teatr Telewizji,najwspanialszy program edukacyjny EUREKA,a później SONDA.Przykładów jest jeszcze wiele.I naprawdę żal patrzeć na jej upadek.
 • 2009-07-05 15:02 | Engelbert

  Re: TVP - widać dno

  Widze, że pod artykulem pojawily sie tylko komentarze potakiwaczy. Moze w innym miejscu bym widzial w tym reke moderatora, ale przeciez chyba w Polityce to nie ma miejsca, prawda?

  Niestety Pan Redaktor Żakowski nadal pisze o tym temacie jakby ostatnie 20 lat spedzil na Ksiezycu albo na Marsie. Choc na poczatku pisze, ze juz osiagnieto w TVP dno, ale potem okazuje sie, ze jednak dno jeszcze nie nastapilo i warto cos tam ratowac. Wlasnie, co ratowac?

  Nie ma co ratowac i nie ma komu ratowac Panie Redaktorze! Trzeba to zostawic do zgnicia i budowac od nowa. To SLD sie ostatnio zakiwalo, bo juz Napieralski nie wie, czy popiera Kaczynskiego, czy nie popiera Kaczynskiego (dla elektoratu uwazajacej smierc Barbary Blidy za skandal poparcie Kaczorow jest co najmniej skandaliczne). Nie wierze w to, że Pan wierzy że można na Woronicza jeszcze cos sensownie zrobic. Lub jest Pan takim maxi-optymistą, jeszcze wiekszym niz Pan pisze.

  A dlaczego nie podejsc do misji inaczej? W nauce odchodzi sie od finansowania uczelni za to że są, na rzecz grantow, czyli finansowania konkretnych zadan tych uczelni. Podobnie ma być zadaniowy budżet Państwa. Dlaczego więc tzw. misja mediów publicznych [ w ostatnim czasie smiechu warte sa te brednie roznych ludzi o jakies misji, ktora w realnym swiecie zamienila sie w Dode na lodzie ] ma byc finansowana w inny sposob niz zadaniowo?

  Wystarczyloby ustalic zadania do realizacji w ramach misji (teatr, dobre kino, edukacja) i oglosic granty na wykonanie tej misji. Kto wygra dany grant (np, zadanie = teatr TV w 2009) ten go realizuje za pieniadze podatnika. I niewazne czy to jest Polsat, TVP, TVN czy Trwam. Tak jak w wypadku kazdego grantu, jego realizacja jest kontrolowana i rozliczana. Czy to takie trudne? Skoro w nauce mozna, to dlaczego nie w TV?
 • 2009-07-05 15:04 | Engelbert

  [cytat]
  Mediów publicznych trzeba bronić za wszelką cenę. To jest narodowy skarb kultury subtelnej w porównaniu z
  zalewem komercji i nędzy showmenów w telewizjach prywatnych.
  [/cytat]

  ROTFL. Barbra, to o czym piszesz zostalo rozjechane przez Dode na lodzie juz dawno. Tylko ludzie z ksiezyca moga wypisywac takie brednie.
 • 2009-07-05 17:06 | Wojciech

  @Engelbert
  ...Nic nie zostało rozjechane przez Dodę. TYlko w Pipidówku Doda dewastuje wyobraźnię Engelberta. W normalnych krajach Doda jest atrakcją objazdowego cyrku.
  Media publiczne trzeba ratować , ponieważ zostaną w Polsce komercyjne stacyjki powtarzające informacje Agencji Informacyjnych i nadające popularna muzyczkę.
  Na 40 mln kraj to trochę za mało.
 • 2009-07-05 20:57 | Kropkozjad

  Re: TVP - widać dno

  Szanowny Engelbert (15:02:22)!
  To nie red. Żakowski a właśnie Pan spoziera na aktualne polskie sprawy jakby z Księżyca. Proponuje Pan budowę na zgliszczach. Już to w Polsce ćwiczono. Zgliszcza osiąga się łatwo, ale z budowaniem na nich to już najczęściej nie wychodzi. Realizując tę doktrynę zniszczono w naszym Kraju wiele zakładów przemysłowych, które były wizytówką polskiego przemysłu w Europie a ich wyroby znajdowały korzystny zbyt w Europie i poza nią.
  Jeżeli PO pod dowództwem Tuska zniszczy TVP, to na jej zgliszczach może powstać tylko TV prywatna o żałosnym poziomie, jaki obecnie reprezentują TVN i POLSAT. Równie żałosny obecnie poziom TVP to nie skutek tego, że jest ona publiczna ale dlatego, że od lat jest ona opanowana przez prawicę, której reformy zawsze źle dla nas Polaków kończą się. Ale jeszcze niedawno TVP miała ciekawe programy oświatowe i kulturalne a poziom programów politycznych był wysoki. PO to partia, która rzeczywiście jest bardziej pragmatyczna niż PiS, ale jej pragmatyzm wyraża się w osiąganiu korzyści dla partii i jej działaczy wysoko postawionych, a ci lepiej dobierają się do konfitur niż wszyscy ich poprzednicy.
  Pański pogląd o popieraniu przez SLD młodszego bliźniaka jest wypaczeniem istniejące sytuacji. PO od początku pracuje na jego reelekcję na fotel prezydencji oraz na zwycięstwo PiS w przyszłych wyborach, działając na zasadzie: co by tu jeszcze spieprzyć panowie?! To PO pod dowództwem Tuska w ostatniej chwili zerwała ustalenia dokonane z SLD w sprawie ustawy medialnej. Jej ewentualne zawetowanie przez Prezydenta i ewentualne przyjęcie tego weta przez Sejm, to może jest właśnie rzeczywisty cel, do którego PO dąży, aby były zgliszcza do sprywatyzowania za bezcen.
  W Pańskim komentarzu przedstawia Pan pogląd, że Napieralski popiera L. Kaczyńskiego. Czyżby nie mógł Pan w swym myśleniu o polityce przypuścić, że można popierać sprawę a nie osoby albo partie polityczne?
  W Pańskim rozważaniu o grantach, wygrywanych przez różne placówki oświatowe i kulturalne niezależnie od ich rodzaju, zupełnie nie uwzględnia Pan faktu, że placówki te różnią się gronem odbiorców i możliwościami dotarcia do nich. Doskonała sztuka wystawiona w renomowanym teatrze stołecznym czy miasta wojewódzkiego będzie obejrzana przez nieporównywalnie mniejszą widownię niż wystawiona w TV. Telewizja, jak niegdyś radio, jest medium docierającym do najszerszej rzeszy odbiorców i dlatego jej kondycja programowa ma kapitalne znaczenie dla kształtowania mentalności społeczeństwa.
  Ale można sprywatyzować wszystko nie tylko TV i radio publiczne. W USA są już prywatne więzienia. Można jeszcze przecież sprywatyzować wojsko, policję, prokuraturę i sądownictwo. Można też parlament i rząd też. Oczywiście na zgliszczach tych służb i organów państwowych trzeba będzie utworzyć spółki akcyjne z kapitałem anonimowym.
  PS. Celowo piszę o sprawowaniu przez Tuska dowództwa nad PO a nie kierownictwa, bo tak to właśnie jest.
 • 2009-07-06 08:59 | anro

  A gdzie są te media publiczne które trzeba bronić? Publiczne są tylko pieniądze zawłaszczane i marnotrawione przez cynicznych marginalnych polityków nieistniejących partii, którzy znależli sobie azyl w TV i PR. i wzajemnie z tego azylu starają się wypychać.Takie media trzeba zlikwidować , a nie bronić.
 • 2009-07-06 19:46 | Binarek

  "Jeżeli PO pod dowództwem Tuska zniszczy TVP, to na jej zgliszczach może powstać tylko TV prywatna o
  żałosnym poziomie, jaki obecnie reprezentują TVN i POLSAT"

  Błąd logiczny

  Jest wiele innych stacji reprezentujących wysoki poziom, które budują obecnie swoją oglądalność .
  Kiedyś mi także wydawało się, że wygodnie koleją może mnie zawieźć tylko PKP lub poprawnie dostarczyć przesyłkę potrafi tylko Poczta Polska

  Żeby uzyskać założone w Ministerstwie Edukacji efekty nie jest potrzebny dobrze opłacany prezes ze swoją świtą na Woronicza
 • 2009-07-06 21:51 | milek227

  Pracowałem za komuny w wielu "przodujących " budowach socjalimu, w żadnej nie zauważyłem przodujących wyrobów, /może poza turbinką Kowalskiego do Poloneza i piecami z Elgazu Pana Leksztonia/. Cała reszte, te słynne stocznie , huty - /Katowice, itp/, to były pomniki socjalizmu i nic więcej. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z obecnej Kuby, to jest właśnie ten poziom.Tak jak "przodujący przemysł PRL ", tak i feudalna telewizja zbudowana została za komuny przez KC PZPR. Abonament w nadchodzących czasach telewizji w telefonie i w i internecie jest nie do ściągnięcia. Może więc lepiej płacić z budżetu za programy o ściśle określonej i zamówionej tematyce, a nie udawać, że można dalej opłacać to bagno?
 • 2009-07-06 23:27 | MARCIN ze wsi?????

  Re: TVP - widać dno

  no tak ,to juz jest 999 dno a bedzie ich wiecej- dlaczego tak jest?
  Panie Kaczynski,Panie Giertych, dlaczego? Panie Zakowski dlaczego?
  Czy jest ktos jeszcze madry kto wreszcie zrobi porzadek ,a co bedzie jak My Narod wylaczymy TV i na smietnik ,jak MY w nastepne wybory pokarzemy Kozakiewicza politykom .To jest TV panstwowa wiec troche moja,i pytam kiedy bedzie wreszcie pozadek, panowie politycy. ps. lubie pana,dokop im wszystkim chlopie zdrowo,glupota musi odpuscic.POZDRAWIAM