Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na podbój Woronicza

(8)
Prędzej czy później widzowie wystawią politykom rachunek za pogrzebanie telewizji publicznej.
 • 2009-07-05 07:51 | Adalbert

  Re: Likwidacja TVP-kropla goryczy która przeleje dzban

  Bełkot polityków i chór grecki Polsatu i TVN-u tworzą klimat nadciągającej tragedii polskich mediów publicznych. Zmiana przez Platformę uzgodnionych wcześniej ustaleń i krętactwa kilku osób ze ścisłego kierownictwa tej partii, wprowadza zamieszanie godne mafijnych pojedynków, ale niegodne państwa należącego do UE.
  Teraz dopiero widzimy jak nędzna jest polska klasa polityczna, która przypisuje sobie rodowód solidarnościowy, a kieruje się instrukcjami globalnych zamordystów.
  Czas na zmianę tych "cudotworców" .
 • 2009-07-05 12:56 | Kecaj

  Pani Krystyno,

  Na to wlasnie z utesknieniem czekam. Chcialbym zobaczyc na wlasne oczy co bedzie sie dzialo kiedy TVP upadnie i po prostu przestanie nadawac. To bedzie swietny eksperyment socjologiczny. Powstanie zapewne wiele prac magisterskich i doktorskich, ale tak naprawde to 99 proc. Polakow to oleje. O czyms, co ma sie za darmo, nikt nie powie, ze jest niepotrzebne. Dlatego w ankietach prawie wszyscy mowia, ze wazne jest by TVP trwala. W rzeczywistosci to zbedny balast dla spoleczenstwa.
 • 2009-07-05 16:34 | Joanna

  @ Kecaj
  ...czeka pan z utęsknieniem na usunięcie TVP, tego "zbędnego balastu" dla społeczeństwa ? Pana tęsknota pokrywa się ze zrealizowanym marzeniem polityków Generalnej Gubernii.
  Ten eksperyment socjologiczny, o którym pan wspomina, już był zrealizowany. Polacy są cierpliwi, zabrano im banki, zabrano fabryki i stocznie , a teraz zabiorą media publiczne. Czy to jest ten fenomen socjologiczny ,
  o którym pan wspomina ?
 • 2009-07-05 19:07 | leo

  Re: Na podbój Woronicza

  bez wymienionych seriali i teleturniejów to bym chętnie się obudził; jeśli do tego ma się sprowadzać tv publiczna to niech ją likwidują
 • 2009-07-05 20:20 | jahs

  Pani Joanno, porównuje Pani ewentualną likwidacje TVP z ludobójstwem?! Bo tak rozumiem wzmiankę o "marzeniu polityków Generalnej Guberni".
  Nie zabiorą nam mediów publicznych, najwyżej upadnie uprzywilejowana telewizja komercyjna, jaka jest obecna TVP. Polacy przyjmą to ze spokojem, bo w gruncie rzeczy niczego wartościowego nie stracą. Z tych samych powodów nie płakali po polskich bankach, monopolu polskiej telekomunikacji i innych "strategicznych sektorach". Co do telenoweli p. Łepkowskiej równie dobrze może je puszczać np. TVN. Za TVN przynajmniej płaci się jeden abonament (dla operatora), a za TVP oczekuje się dwóch (dla operatora i dla TVP).
 • 2009-07-05 21:41 | Anastazja

  TVP już dawno nie oglądam i jak widać żyję.
 • 2009-07-06 15:24 | kryzys

  Re: Na podbój Woronicza

  Nie wiem jak inni , ale ja , w przeciwieństwie do autorki, czułbym się zdruzgotany,dotknięty i rozgoryczony gdybym musiał oglądać „M jak miłość", „Rancho", „Na dobre i na złe", „Klan", „Jaka to melodia?" lub „Familiadę" . Juz i tak nie poprawia mi samopoczucia fakt, że musze płacic za nadawanie tych programów (bowiem zdruzgotany , dotknięty i rozgoryczony opłacam regularnie abonament)
 • 2009-07-06 16:24 | Prudent

  Wpisać na stałe kwotę dla prezesa TVP - szalone.

  np Sceny na Broadway' to przedsięwzięcia prywatne.

  Pomysł, aby wzmacniać 'wysoką kulturę' także w prywatnych mediach jest jednym z lepszych ostatnio pomysłów.

  Kultura przez duże Q obroni się sama :)