Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Buzek szefem PE?

(6)
Włoch Mario Mauro oficjalnie zrezygnował z ubiegania się o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego. Jego jedynym kontrkandydatem był Jerzy Buzek.
 • 2009-07-05 22:45 | wladimirz

  Tragikomiczny autor 4 pseudoreform[co z nich zostalo?;-)]z przelomu wieków XX i XXI!

  Te "reformy" zniszczyly Polskę!!!
  Na szczęście UE trudniej jest zniszczyć...;-)
 • 2009-07-05 23:21 | Krystyna

  Re: Buzek szefem PE?

  To kulturalny, pracowity Europosel, Polska moze byc z niego dumna,Chetnie tez widzialoby sie
  Pana Profesora jako Prezydenta Polski. Ale moze jest wsrod wielu Jemu podobny?
 • 2009-07-06 14:22 | anro

  To jest tak zwany " opis dziecka na podstawie zawartości nocnika" To nie reformy były złe. To następcy Buzka ( Miller i Kaczyński) zniszczyli reformy zamiast je doskonalić. Pan prof. Buzek był jednym z lepszych premierów, niestety jego ówczesne zaplecze polityczne (AWS z Krzaklewskim, Kaczyńskimi i innymi populistami) mocno mu przeszkadzało. A zniszczenie Polski to brednia.
 • 2009-07-06 17:14 | wladimirz

  Nie rozśmieszaj mnie!
  Miller z Kaczyńskim wprowadzili gimnazja i "awans zawodowy"nauczycieli???
  Miller z Kaczyńskim wprowadzili 16 województw i powiaty z bizantyjską biurokracją i masą kosztownych urzędasów???Miller z Kaczyńskim wprowadzili nieslychanie kosztowny system OFE wysysający z Polski środki, którego prawadziwa "wartość" wyszla przy okazji obecnago kryzysu???
  Miller i Kaczyński mają na sumieniu swoje grzechy, ale co Buzka to Buzka!!!
 • 2009-07-06 18:56 | Kuba

  Re: Buzek szefem PE?

  Co do reform rządu pana Buzka to uważam, że pomysł z kasami chorych był bardzo dobry i funkcjonował prawidłowo po pewnym czasie chociażby na Śląsku. Z kolei reforma emerytalna była beznadziejna, ale może przyczyni się do upadku największej piramidy finansowej na świecie- ZUSu. Z reformami w naszym państwie jest problem, bo następny rząd ich nie kontynuuje. Możemy zdecentralizować administrację, ale następny rząd może za nią zatęsknić i mamy powrót do przeszłości jak było chociażby z kasami chorych...
 • 2009-07-07 03:04 | Danka

  Re: to jest dopiero synekura , jak ta lala ...

  Najtrudniejszym doświadczeniem Polaka , na tak zwanym demokratycznym zachodzie jest konstatacja , że politycy wybieralni nie rządzą , a tylko realizują wskazania "Biura Politycznego Demokracji". Tym rzeczywistym rządem jest grupa ludzi trzymająca w łapeczkach banki i fundusze inwestycyjne. Po wpadce polskiego rządu z Eureko, trzeba to formalnie Polakom wynagrodzić dając im złudzenie udziału w rządzeniu UE. Pan Buzek się znakomicie nadaje do tej funkcji. On będzie realizował to, co mu będzie przydzielone do realizacji. Tak samo było, jak był premierem.