Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Uwertura do czarnej opery?

(6)
Rząd znowelizował budżet. Możliwe, że doczekamy się powtórki z rozrywki.
 • 2009-07-07 20:09 | Kiks

  Re: Uwertura do czarnej opery?

  Ciekaw jestem jaką to radę dał by rządowi autor Paweł Tarnowski.W artykułach i różnych komentarzach czytam mniej lub bardziej krytyczne oceny działań rządu natomiast nigdzie nie spotykam się z konkretnymi propozycjami za które proponujący wziął by pełną odpowiedzialność.
 • 2009-07-08 11:01 | Grzegorz

  ...a ja tak sobie wyobrażam, że przedmówca myli rolę dziennikarza z rolą fachowego rządowego doradcy, członka współpracującego z rządem partyjnego think-tanku.
  Dziennikarz nie ma dawać żadnych rad, jeno patrzeć rządzącym n ręce i jeżeli jest powód - wyrażać wątpliwości.
  A całkowitym kuriozum jest natomiast oczekiwanie Kiksa, że dziennikarz miałby zgłaszać 'konkretne propozycje' i ponosić za nie 'pełną odpowiedzialność'
 • 2009-07-08 13:07 | antykrus

  Re: Uwertura do czarnej opery?

  oczywiście KRUS pozostanie nieruszony a ZUS już tak chorendalnie wysoki wzrośnie; taki podział społeczenstawa na uprzywilejowanych i płacących jest niezgodny z konstytucją ale kazdy boi sie zadzierać z Polską wsią;
 • 2009-07-08 14:29 | xymox

  Zdaje się że Kiks to członek młodzieżówki PO który w czynie społecznym śledzi nieprzychylne swojej partii artykuły i stara się je torpedować w mniej lub bardziej nieudolny sposób.

  PS. @Kiks, to że prezydent jest jaki jest każdy widzi. To że Tusk nawet nie próbuje oddając pola walkowerem to już "insza inszość". A gdyby jego oferty zmian ustaw czy nowych ustaw były rozsądne i obejmowały pewne propozycje opozycji to nie miałby raczej problemów z odrzuceniem weta prezydenta. Polityka to również umiejętność kompromisów. A miarą jakość polityka jest jego skuteczność. Tusk ani nie jest skuteczny (może poza PR) ani nie potrafi osiągać kompromisów. Vide jest raczej kiepskim politykiem.
 • 2009-07-08 15:35 | elek

  To nie tylko KRUS ale i emerytury mundurowe znacząco wpływają na deficyt. Wszystko to razem jest przerażające.
 • 2009-07-09 07:56 | Kiks

  Z tą młodzieżówką PO to błędna ocena.Natomiast biorąc pod uwagę zachowanie Tuska i PO to nie brak umiejętności w "chodzeniu" na kompromisy.W Polsce upartyjnienie sięgnęło zenitu i każda partia dąży do zdewaluowania nawet najlepszych projektów rządzących by tylko uzyskać w sondażach parę punktów procentowych.Obserwuję to do 1989 r.
  Najlepszym przykładem są osiągnięcia Komisji Trójstronnej - mnóstwo gadania efekty mizerne.