Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mędrcy z Lublina, mędrcy z Chełma

(5)
W 22 miejscowościach województw lubel­skiego i podkarpackiego zobaczyć można dobrze i źle zachowane ślady niegdysiejszej obecności chasydów, zarazem dowody wielo­kulturowości tych ziem.
 • 2009-07-09 01:59 | turysta

  Re: Mędrcy z Lublina, mędrcy z Chełma

  Pieknie! Polska jest jak nie odkryta jeszcze kopalnia zlota.
 • 2009-07-09 12:41 | Gosia 89

  Re: Mędrcy z Lublina, mędrcy z Chełma

  Bardzo się cieszę, że nie pomineliście wschodnich części Polski (co jest bardzo częste) i opisaliście ciekawe zabytki jakie można tam zobaczyć;szlak, klucz wg którego mozna się po naszych wschodnich zaiemiach poruszać :) Polecam też synagogę w Wojsławicach (powiat chełmski)-dobrze zachowana i warta obejrzenia i pozostałości kirkutu w Uchaniach.
 • 2009-07-14 12:04 | Joanna

  Dziękuję, pomoże mi ten artykuł w realizacji moich zamierzeń. Pojechać, sfotografować, opatrzyć własnym komentarzem i powstanie książka dla wnuka. (Asia)
 • 2009-07-14 22:28 | jew

  Re: Mędrcy z Lublina, mędrcy z Chełma

  Tylko straszne jest ze FODZ ktory zaprojektowal ten szlak nie posluchal ekspertow i zrobil centrum informacyjne szlaku chasydzkiego w synagodze w Zamosciu - ktora nic z chasydami nie miala do czynienia! Czy nie lepiej byloby to zrobic w Lublinie! - ehh polityka wygrywa z historia
 • 2010-07-10 00:23 | lafcadio

  Re:Mędrcy z Lublina, mędrcy z Chełma

  Niestety, ale po pierwsze w Lublinie jest bardzo interesująca Izba Pamięci Żydów na ulicy Lubartowskiej, która najwidoczniej przez autora nie została odwiedzona, a przecież to tam można najwięcej się dowiedzieć i zobaczyć jej ciekawe zbiory. Poza tym tam też usłyszałam, że owszem, nie można znaleźć 10 mężczyzn do modlitwy, ale nie znaczy to, że ich nie ma. Po prostu ze względu na dawne represje część z nich ukrywała swoje pochodzenie i przestała uczestniczyć w życiu gminy.