Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kandydaci na prezydenta

(11)
Media już zaczęły tasować kandydatów na prezydenta. Co sondażowe zwycięstwo Jolanty Kwaśniewskiej mówi nam o nadchodzących wyborach?
 • 2009-07-09 20:36 | Art

  Re: Kandydaci na prezydenta

  20 lat po upadku komuny Prezydentem Polski miala by zostac Miss PZPR. Juz 10 lat "prezydentury" meza pijaka kosztowalo tak duzo ze odsetki trzeba splacac do dnia dzisiejszego."Ustawa Zasadnicza" swa niekompetencja przewyzsza nawet kompromitacyjne zachowanie Olka (Katyn!). Kto jest odpowiedzalny za polityke zagraniczna? Prezydent czy premier? Zapytajcie Olka, on wam powie.
 • 2009-07-09 21:50 | Kecaj

  Niedojrzalosc polskiej demokracji

  Pojawianie sie Jolanty Kwasniewskiej czy Tomasza Lisa jako "murownych" kandydatow na poltora roku przed wyborami i ich znikanie jak fantasmagorie jest dowodem na niedojrzalosc polskiej demokracji. Polacy jeszcze nie bardzo wiedza kogo wybierac na jakie stanowisko. Az dziw bierze, ze na poczatku drogi nie wybrali Stana Tymowskiego (czy jak mu tam bylo na nazwisko). Przy takiej perspektywie wybor Walesy wydaje sie baaardzo madry. Oby pomylki w kastingu, jak te z wyborem Lecha Kaczynskiego na prezydenta i PiSu na partie rzadzaca juz sie nie zdarzaly.
 • 2009-07-09 21:57 | werszcz

  Re: Kandydaci na prezydenta

  Jolanta Kwasniewska po Lechu Kaczynskim to to samo, co Donald Tusk po Jaroslawie Kaczynskim, tylko ze conajmniej do kwadratu- mam tu na mysli poprawe atmosfery w kraju i jej promieniowanie na zewnatrz.
  Przyznam: urocza perspektywa!
  Bracia Kaczynscy sa po prostu pechowi, do czego by sie nie zabrali spapraja - za czesto musieli wyciagac rece z nocnika. Neszczescie w tym, ze tracila i traci na tym cala Polska.
  Jaroslaw zostal odstawiony na tor boczny i wszystko wskazuje na to, ze Lech równiez przez wyborców zostanie u s u n i e t y! Polska stanie sie tym, czym w Europie byc powinna: wiarygodnym, niezawodnym, przewidywalnym i, co za tym idzie, liczacym sie krajem Europy.
  Jezeli nastepny prezydent(owa) wyeliminuje fobie i przejdzie z historycznej do racjonalnej polityki w stosunkach z Rosja, Polska zacznie sie moze na arenie swiatowej liczyc.
  Zycze tego sobie i calej Polsce!
  P.S. Nie mam dostepu do Urbana "NIE", dlatego nie wiem, czy nie odlicza juz dni Lecha Kaczynskiego -nie zdziwilo by mnie.
  Pozdrawiam
 • 2009-07-09 22:16 | Joe

  Re: Kandydaci na prezydenta

  Chciałem wziąć udział w sondażu, ale nie ma opcji "wywalić gościa na pysk i zlikwidować urząd prezydenta"... :(

  Prezydent w Polsce jest całkowicie zbyteczny, a pokroju p. Kaczyńskiego niezmiernie szkodliwy dla kraju oraz bardzo kosztowny dla podatników. Rząd jest po to, żeby rządził, z mandatu i w interesie społeczeństwa. Jeśli rządzi źle, nie realizuje programu, dzięki któremu uzyskał poparcie wyborców, powinien zostać zmieniony.

  Głosowanie w wyborach powinno być obowiązkowe, gdyż to obywatelski obowiązek, natomiast w konstytucji powinien znajdować się zapis, nakazujący coroczną weryfikację premiera, coś jakby społeczny audyt. Jeśli społeczeństwo w dalszym ciągu darzy premiera poparciem - ten kontynuuje swą misję przez następny rok i tak do końca kadencji, jeśli nie - natychmiast na bruk i nowe wybory.

  Co do sondaży, przydałoby się nam więcej firm sondażowych, bowiem wygląda na to, że od jakiegoś czasu mamy w tej materii monopol, a monopol, jak to monopol, nie gwarantuje obiektywizmu, raczej odwrotnie, gdyż czyjś interes musi reprezentować.

  Pani Kwaśniewska uzyskała bardzo dobry wynik, ale zgadzam się z diagnozą p. Redaktora określającą przyczyny. Swoją drogą, myślę, że gdyby wystawiono w sondażu Elvisa Presleya, p. Kwaśniewska przerżnęłaby z kretesem.
 • 2009-07-10 11:00 | w_u_j_e_k

  Głosowanie przeciw wszystkim

  Jolanta Kwaśniewska, mimo niewątpliwego uroku osobistego i dobrze pełnionej roli pierwszej damy, popularność zawdzięcza zasadniczo mężowi. Poprzednia prezydentura, wobec obecnej jawi się jako oaza roztropności, powagi i troski o przyszłość kraju. W kontraście do obecnej co należy podkreślić. Pojawianie się jak to napisano „niepoważnych” kandydatur wytłumaczyć należy niechęcią do nazwijmy to „poważnych” kandydatur.
  Obecny prezydent cieszy się małym i słabnącym poparciem, co niewątpliwie wynika miedzy innymi z konsekwentnie prowadzonej polityki opozycji wobec rządu. Pozostali kandydaci jacy są każdy widzi, stad poparcie dla kandydatów niesłusznie nazywanych „niepoważnymi”. Na skutek formalizmów rządzących wysuwaniem kandydatów ci „niepoważni” przepadają przed dojściem do głosowania. Bowiem w procedurze wyborczej niewątpliwie tkwi błąd nie pozwalający oddać głosu przeciw wszystkim kandydatom. Można by ten błąd naprawić ustalając minimalną frekwencję przy której wybory są ważne.
 • 2009-07-10 11:04 | w_u_j_e_k

  Dlaczego o niedojrzałosci?
  Raczej o wadach ordynacji wyborczej.
 • 2009-07-10 11:13 | w_u_j_e_k

  Czy istotnie ustrój PRL był komunizmem i czy prezydentem nie moze zostać miss? Sądzę, że ocena poprzedniej prezydentury rosnie z czasem, co niewątpliwie jest zasługą obecnego sposobu sprawowania tego urzędu. To własnie ocena poprzedniej prezydentury w kontraście do obecnej powoduje wzrost notowań Jolanty Kwasniewskiej, a niewątpliwy urok osobisty jest dodatkowym atutem.
 • 2009-07-10 18:51 | Danka

  Re: ktokolwiek- tylko nie Tusk kontra Kaczyński

  To jest naprawdę kombatancki świr tego tandemu PO-PiS .
  Brak jasnych poglądów, brak charyzmy, a tylko wasalizm wyłazi im z butów.
  Słuchają innych doradców, stąd polityczny konflikt tych panów.
  Musi być ktoś trzeci, mądry Polak, kochający własną ojczyznę, a nie wysługujący się
  sponsorom.
 • 2009-07-10 22:35 | roun

  Dlaczego o niedojrzałości demokracji i o wadach ordynacji wyborczej?
  Raczej o sondażu.
  Przy pewnym zniechęceniu do polityki zawsze rywalizacja polityk kontra nie-polityk wygra nie-polityk. Zamiast Kwaśniewskiej można wrzucić Dodę i też by pewnie wygrała.
 • 2009-07-12 09:03 | CELSUS 178 r.n.e.

  Re: Kandydaci na prezydenta

  Od powodzi, ognia, głodu etc., oraz Tuska z PO, PiS-u i neofitki Jolanty Kwaśnej uchoaj nas Panie !!!
 • 2010-05-09 00:16 | Zawiedziony sympatyk

  Re:Kandydaci na prezydenta

  Strzał w kolano - tak mogę skomentować wybór lewicy kandydata na prezydenta pomijający czarnego konia jakim jest niewątpliwie pan Kalisz do którego wielu polaków ma zaufanie i szacunek.I tak po zapewne przegranych wyborach prezydenckich SLD dalej będzie partią zaściankową która ma naprawdę dużo sympatyków z którymi się wogóle nie liczy i póki tak będzie postępować, póty będzie smak porażki smakować...