Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zdrowy zanik pamięci

(2)
90-lecie traktatu wersalskiego, 70-lecie paktu Ribbentrop-Mołotow, 60-lecie powstania dwóch państw niemieckich, 20-lecie obalenia komunizmu w naszej części kontynentu oraz 5-lecie wejścia Polski do UE. Czy dramatyczne stacje tej historii układają się w opowieść o tym, jak Europa uczy się na błędach?
 • 2009-07-13 11:05 | Collonna

  Re: Zdrowy zanik pamięci

  Ten zdrowy zanik pamieci najlepiej widac w relacjach francuskoniemieckich.Wielu nie rozumie juz
  co to w ogole znaczy Erbfeinde.Ten cel powinien tez przyswiecac polskim politykom.
  To nieszczesliwe wyciaganie niemieckiej karty przy byle okazji przypomona mi zwapnionego
  ksiedza, ktory jak juz nie ma co do powiedzenia to zawsze jeszcze poprzezywa na Luthra.
  Ten pierwszy plakat przypomina nam o 6oo-letniej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem-bedzie na
  pewno wielki teatr.Na tym przykladzie widac jak latwo nacjonalistom manipulowac.
  Bo choc tutaj akurat jest to nawet troche sympatyczne, to Serbowie sie na tej histori paskudnie
  przewiezli.Zdaje mi sie, ze akurat Balkany sa kluczem do Nowej Europy-tam ta amnezja
  naprawde by sie przydala.
 • 2009-07-13 11:53 | gkaminski

  Re: Zdrowy zanik pamięci

  Zniszczenia w fasadach "solidarności spolecznej" bez której nie można dalej rozprzestrzeniać Europy Zjednoczonej są na tyle trwałe, iż podziały polityczne zastapione zostaną przerz podziały społeczne i religijne. A te są na tyle trwałe i zakotwiczone w ludzkiej świadomości, iż nie będzie możliwe ich "wykorzenienie" , nawet za cenę biurokratycznych ustępstw, ze strony unijnych Komisarzy Ludowych. Klasa średnia W Europie z jednej strony zyskała - dopływ taniej siły roboczej, z drugiej globalny rynek pracy "zmiótł" z powierzchni ziemi latami wypracowywane przez związki zawodowe i branżowe przywileje socjalne. A człowiek jednak podswiadomie woli marchewkę niż kij...