Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Libero

(6)
Janusz Lewandowski trzymał jedną z najważniejszych tek w Komisji Europejskiej. Zajmował się budżetem UE. Kim jest? Ideolog, pionier i poniekąd ofiara prywatyzacji - przeczytaj jego sylwetkę.
 • 2009-07-14 02:46 | Aneta

  Re: sami kumple - rodzaj brygady kadrowej ?

  Jak się czyta takie opisy awansu "kombatantów" tej przegranej rewolucji, to ich grupowe kariery do złudzenia przypominają losy Pierwszej Kadrowej. Obrodziło "geniuszami" na Wybrzeżu. Efekt ich działalności sami widzimy. Dla nich wspaniały.
  Tylko liberalne teorie "wolnorynkowe" jakby zalatywały myszką . Ten "wolny" rynek jakby XIX wieczny , a te mocarstwa co niego zrobiły sztandar szykują się , aby ten sztandar wyprowadzić. Skąd my to znamy ?
 • 2009-07-14 16:22 | xymox

  Re: Libero

  Najbardziej podobał mi się ten fragment: "Bielecki to organizator i przedsiębiorca, wtedy założyciel spółdzielni Doradca. W dobie wielkiej zmiany sprawdził się jako premier." Po prostu ROTFL.

  PS. Zgadzam się z przedmówcą. Kaczor wiedział co mówi szara sieć, sitwa etc. tylko zapomniał dodać że to ich własne środowisko. Powoli zaczyna się upowszechniać jak wyglądała selekcja kadr po 89 roku - nie ważne kompetencje, wiedz i uczciwość tylko trzeba było bywać na odpowiednich prywatkach :-) A co do uniewinnienia Lewandowskiego to ciekawe czy po orzeczeniu sądu nie należy postawić zarzutów Bieleckiemu - skoro Lewandowski był niewinny bo nie wiedział co robi to należy sądzić szefa za to że ignoranta zrobił ministrem.
 • 2009-07-14 19:34 | kenaj

  Re: Libero

  Nie znam p.Lewandowskiego i nie mogę oceniać jego kompetencji.Znam niektóre procesy prywatyzacyjne,które forsowal i delikatnie mówiac,oceniam je jako wątpliwe.Tych pytań jest więcej i wielu ludzi,wcale nie glupszych od p.Lewandowskiego,ma wątpliwości co do jego roli.Procesy zakończyly się.Trochę to malo,ponieważ nie trzeba naruszyć prawa,by czynić glupoty,polityczne zwlaszcza.Za dużo tych wątpliwości jak na taki czysty wizerunek wyżej przedstawiony.
 • 2009-07-15 00:13 | gofur

  Psy szczekają, a karawana jedzie dalej - pozdrawiam - świetny artykuł. (kropka!)
 • 2009-11-27 14:59 | the mentor

  Re:Libero

  Zaluzmy ze ja wejde do domu redaktora Ryszarda Sochy i bez jego zgody (i nawet sie nie bede pytal) sprzedam wszystkie meble ktore posiada za 5 zl. W zamian redaktor Socha nada mi honorowe czlonkostwo jego rodziny. To ten sam sposob w jaki Lewandowski zostal docenieny w Kwidzyniu.

  Tak wlasnie dzialal Janusz Lewandowski wspolnie z Balcerowiczem i Sorosem, czlonkowie zdradzieckiej konsporacji przeciwko dobru narodowemu Polski i polakow.

  Celem bylo zbankrutowac polskie firmy po przez nalozenie dodatkowych podatkow, trudnych warunkow makro-ekonomicznych i wprowadzenie obcej konkurecji. Terapia szoku jak mowili.

  I to po to by polskie firmy tanio sprzedac w tajemniczy sposob do podstawionych inwestorow ktorzy dostali 'inside information'. Jest to jednym z najbardziej tepionych przestepsw ekonomicznych na swiecie 'Inside trading' poza skandaliczna zdrada wobec Polski i calego narodu.

  Dlaczego tak robili ??? Zeby 'komuna nie powrocila ?', by splacic prywatne dlugi Solidarnosci i za lapowki. Redaktor Socha powinien odwiedzic wszystkie raje podatkowe i zrobic poprawne sledztwo spodziewane od dziennikarza przed opisaniem nam tej haniebnej postaci.

  Glownyn przestepstwem jednak jest fakt ze te 'przeksztalcenia wlasnosciowe' co znaczy przelajdaczenie majatku po PRL staly sie faktem bez zgody akcjonariuszy czym byli wszyscy obywatele. Nie bylo na ten temat referendum i nie bylo mandatu. Zaden rzad nie mial na to mandatu i nawet sie nie staral o taki mandat. Prywatyzacja byla i jest aktem nielegalnym. Kazda sprzedaz wlasnosci (akcji) musi byc poddana glosowaniu akcjonariuszy. Tego nie bylo.


 • 2009-11-27 16:19 | the mentor

  Re:Libero

  Panie redaktorze Socha, co za zbieg okolicznosci. Koles jest premierem co pan pieknie opisal i prokuratora umorzyla sledztwa ? Fantastyczne !