Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bicie piany

(10)
Mamy sukces. Polska stała się piwnym mocarstwem, trzecim rynkiem Europy. Ale, jak to po piwie, kolos lekko chwieje się na nogach.
 • 2009-07-14 09:15 | Tichy62

  Re: Bicie piany

  Tyskie, Lech, Warka, Żywiec, Okocim - świństwo którego nie da się pić ! Tradycyjne piwa z małych browarów ? Pięknie, tylko u mnie nie ma ! Został Budweiser.

  I to ma być ten sukces ?
 • 2009-07-14 10:11 | Marklar

  Re: Bicie piany

  "Służy nie tylko do gaszenia pragnienia, ale także do podkreślenia przynależności do określonej grupy społecznej lub demonstrowania aspiracji."

  Mógłby jakiś "mądry" psycholog oświecić mnie wyjaśniając do jakiej grupy społecznej aspiruje lub podkreślam przynależność, kiedy popijam pszeniczne piwo Spiż siedząc w ogródku na wrocławskim rynku? :)))
 • 2009-07-14 10:19 | wiwa

  Dobre piwko

  Wszystkim Państwu, którzy będą odwiedzać Berlin, polecam wizytę w restauracji Momsen-Eck przy ulicy Mommsenstr narożnik Wilmersdorfer Str. Posiadają oni w karcie 100 gatunków piwa z całego świata i 15 rodzajów piwa serwowanych z beczek. Wśród nich, chyba najlepsze piwo na świecie - czeski Budweiser ale koniecznie z beczki. Piwo w niedzielę jest tańsze niż w tygodniu. Zapraszam
 • 2009-07-14 10:56 | borat

  Re: Bicie piany

  Zaden powod do dumy to nie jest....
 • 2009-07-14 12:29 | Glus

  Do grupy wielbicieli piwa pszenicznego :) Wyjatkowo elitarnej i dbajacej o zdrowie. Tak ,tak , nie tylko wino jest zdrowe... Jak ktos nie wierzy moze zajrzec tu: http://kurdesz.com/main.php?artId=186
 • 2009-07-14 15:32 | szpicbrodka

  Re: Bicie piany

  ładna wizualizacja -brawa dla graifka
 • 2009-07-14 20:55 | Gwennish

  Puszki się robi ze stali, a nie z aluminium

  wszędzie na świecie pije się piwo z puszek i butelek, zwłaszcza droższe, browary w Polsce nie są polskie, tylko są własnością międzynarodowych koncernów.
 • 2009-07-14 22:42 | jerry1

  W bardziej cywilizowanych krajach piwo "z puszki" pija sie tylko na plazy, czy na wycieczce wedkarskiej...
  A piwo w plastikowych butelkach to juz kompletne nieporozumienie!
 • 2009-07-16 15:41 | Primator

  Re: Bicie piany

  Moim zdaniem zjawiska przedstawione w artykule to żaden "sukces". Produkcja piwopodobnego płynu przez giganty niewiele ma wspólnego z warzeniem piwa. Polski rynek piwny został w praktyce zniszczony przez koncerny, zaś ich wyrobów amator prawdziwego piwa nie tknie. Jest to przy tym wręcz dydaktyczny przykład ogłupiania mas konsumenckich reklamą i agresywnymi praktykami handlowymi. Temat szeroki i nie tutaj miejsce na jego kontynuowanie, jednym słowem jednak sytuację polskiego piwa określiłbym jako dramatyczną.
 • 2009-07-17 10:17 | piotry

  Re: Bicie piany

  Trochę nie rozumiem gdzie jest ten sukces, w ilości sprzedazy, w wyniku finansowym czy też w tym że mnije pijemy innych alkoholi ?

  Dla mnie osobiscie ostatnie lata to pasmo porażek i zaniedbania w kwestii piwowarstwa w polsce. Jestem dosyc młody i nie dane mi było wypić niektórych piw. Wspomnę tylko portera z okocimia, z browaru królewskiego, grodziskie, czy portera z browaru piastowskiego we wrocławiu. Wszystkie te piwa znikły z rynku bądz to z zaniedbania ichniejszych menadzerów bądz z powodu takich czy innych praktyk koncernów.

  Mieszkam na dolnym śląsku i obecnie (lipiec 2009) istnieje tu jeden warzący browar. Browar restatauracyjny na rynku we Wrocławiu - nie jest to piwo dobre, a obsługa browaru daje wiele do życzenia, jednak na tle masówki z okolicznych knajpek jest lepsze i wywyższane przez laików. Dla porównania dodam, że na porównywalnych terenachw niemczech browarów mieści się kilkadziesiąt. I nie mają problemów ze sprzedażą. W polsce lokalny browar jest zakałą. Często odwiedzając lokalne browary pytam w okolicznych sklepach czy piwo z pobliskiego browaru jest dobre ?? I czesto słysze, że nie jest, bo piją je tylko pijaczki spod sklepu. Lokalna młodzież nie kupi lokalnego bo to obciach i trzeba się pokazać z czymś reklamowanym. I gdzie tu nasz patryjotyzm ?? W dawaniu zarobku zagranicznym koncernom, które dają do picia barwioną wodę ?? Nie jestesmy patryjotami, tylko posłusznymi owieczkami idącymi na rzeź za reklamą. Dookoła tak silnie nas nekają ze to czy tamto jest nasze polskie i najlepsze ze w koncu w to wierzymy. Mało kto zajrzy wtedy do innego kufla bo po co ?? Przecie nasze najlepsze!

  Czarę goryczy dopełnia nasze kochane ustawodastwo, które nie jest zyczliwe małym browarom, i które nie będzie szło w tym kierunku ze wzgędu na kase jaką przecie trzeba zarobić na kazdym sprzedanym alkoholu. Po stronie czeskiej na założenie loklanego browaru potrzea ok 200 tyś zł. U nas takie przedsiewięcie to ok 1000 000 zł i do tego obarczone dużo większym ryzykiem ze wzgledu na duze obciazenia państwa.

  Zaczynam się dołować od samego pisania.

  Na szczęście dziś piatek i można napić się piwa. i na szczeście mam gdzie napić się pszenicy, i dobrych piw górnej fermentacji.

  Mam nadzieję że niedługo będzie można napic się lepszych piw za sprawą piwowarów domowych - juz niedługo jeden z nich chce zakładac własny browar :)

  pozdrawiam
  piotry