Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kurs na zysk

(3)
Zysk NBP: czy bank centralny powinien w przyszłym roku przekazać go do budżet państwa? Wracają pytania o niezależność NBP i stan relacji między nim a rządem.
 • 2009-07-15 10:56 | Kostek

  Re: Kurs na zysk

  Niezaleznosc Banku centralnego od Rzadu to jedna sprawa.a zaleznosc od opozycji to druga.
  Czy sytuacja w ktorej pisowski Skrzypek chowa zysk NBP do rezerw ,zeby utrudnic sytuacje rzadowi jest niemozliwa?
 • 2009-07-15 11:43 | Joe

  Re: Kurs na zysk

  Nie bardzo rozumiem, dlaczego NBP, bank państwowy, funkcjonuje niczym autonomiczne państwo i może sobie bezkarnie pozwalać na pokazywanie premierowi własnego rządu wywalonego języka, gestu Kozakiewicza, czy środkowego palca w pozycji na baczność, albo wszystkiego na raz.

  Niezależność banku państwowego od rządzącego z woli obywateli rządu jest czystym absurdem. Zgoda, ktoś musi stać na straży stabilności pieniądza w Polsce, ale tym kimś powinien być rząd, a konkretnie minister finansów oraz premier, a nie jakaś bankowa koteria, potencjalnie podatna na wpływy wrogów własnego rządu i państwa. RPP i zarząd NBP, będący urzędnikami państwa, muszą działać zgodnie z polityką państwa prowadzoną przez rząd, mogą rekomendować takie, lub inne działania, przedstawiać argumentację, ale nie mogą działać sprzecznie z polityką demokratycznie wybranego rządu.. NBP nie jest prywatną instytucją komercyjną, jak banki amerykańskie, czy tamtejszy FED. USA to zły wzorzec, o czym przekonujemy się obserwując obecny kryzys.
 • 2009-07-17 16:29 | SSSSssss

  Co za nieuk, jednak niezależny bank centralny z Radą Polityki Pieniężnej to jakiś standard w cywilizowanym świecie. Jak zamach chciał zrobić Andrzej Lepper czy PiS to byłoby to.... Pamiętacie towarzysze ?