Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szczęśliwa dekada

(7)
Dekada, która się kończy, zmieniła w Polsce prawie wszystko. Od stopy życiowej i podziału bogactwa, przez stosunki rodzinne po nasze postawy ideowe i poglądy polityczne. Nawet ci sami nie są dziś tacy sami.
 • 2009-07-20 16:56 | Joasia

  Re: Szczęśliwi wasale ?

  Jak się okazuje Polacy "szczęśliwie" się przeflancowali z jednej kurateli moskiewskiej pod nową kuratelę brukselsko-globalną. Ten mechanizm neokolonializmu działa z powodzeniem na gadżetową wyobraźnię przeciętnego zjadacza chleba. Cywilizacyjne gadżety w domu, telewizja cyfrowa, możliwość brania kredytu i efekt w postaci spadku poziomu stresu gwarantowany. Pan Boni twierdzi wręcz , że zarobki wzrosły 16-to krotnie ?
  Jeżeli te badania są wiarygodne, to trzeba oddać resztę banków w obce ręce , sprywatyzować media publiczne, szkolnictwo, szpitale, a armię zawodową wynajmować do tłumienia buntów w Azji i Afryce oraz zmienić nazwę na Generalną Gubernię ?
 • 2009-07-20 22:14 | amon

  Wszyscy szczęśliwi

  Wszyscy szczęśliwi. To chyba skutek zmasowanej propagandy sukcesu ostatnich lat albo niewielkich wymagań od życia. Gdzie ten sukces? W tym, że wyprzedzamy Łotwę, Rumunię i Bułgarię w UE? Niedawno prof. Izdebski prowadził badania, z których wyszło, że 90% Polaków jest zadowolonych ze swojegom seksu. Profesor skomentował to mniej więcej tak: Badam życie seksualne Polaków od lat i nie wiem, z czego tu można być zadowolonym. Tak samo można chyba skomentować wywody z Diagnozy Społecznej.
 • 2009-07-21 09:30 | emigrant

  Re: Szczęśliwa dekada

  complete rubbish
 • 2009-07-21 14:06 | Artur

  Polska w ciagu ostatnich 10 lat stala sie liderem Europy Centralno-Wschodniej. Jej gospodarka rozwija sie w tempie szybszym niz starych panstw UE. Jest naturalnie jeszcze wiele do zrobienia, ale wszystko idzie w doskonalym kierunku. Polska jest dobiero niepodleglym panstwem od 20 lat a juz zrobila taki skok do przodu. Ile lat potrzebowala Irlandia, Portugalia, Hiszpanie, Grecja? Przeciez tam nigdy nie bylo komunizmu? Panstwa te w 38 roku byly gospodarczymi slabeuszami w porownaniu z Polska (o Czechach nie wspomne). Polska bardzo szybko odbudowuje sie z bolszewickiej zapasc zafundowanej 22 lipca 1944 roku.
 • 2009-07-21 14:13 | Artur

  Twoje poglady szanowny Emigrancie to rubbish. Jestes sfrustrowany ze nie odnalazles sie w nowym kraju? Twoj problem. Zostaw Polakow w spokoju. Mam wiekszy szacunek dla bylych PZPR-owcow, ktorzy przedstawiaja prawdziwe argument niz dla takich jek ty wiecznie pokonanych. Napij sie Polskiej wodki! Takich doskonalych wyrobow jak Belveder, Chopin czy Ultimat za PRL-u nie bylo!!!
 • 2009-07-21 20:42 | sem19

  Twoja wypowiedź podobala mi się do momentu, kiedy wspomniałeś o Czechach. Otóż Czechosłowacja była przed wojną jednym z najpotęzniejszych gospodarczo krajów świata oraz posiadała najnowoczesniejszą armię w Europie. Szkoda, że zepsułeś sobie komentarz tym błedem merytorycznym.
 • 2009-07-26 01:34 | Artur

  Przepraszam za blad stylistyczny. Czechoslowcja byla obok Belgii 8-sma potega gospodarcza Europy w 1938 roku. Chodzilo oczywiscie o przypomnienie ze zapasc cywilizacyjna Polski (po 45 rok.) wiazala sie z cofnieciem calego regionu.